گنشین ایمپکت فقط روی موبایل روزی 6 میلیون دلار درآمد دارد

به گزارش مجله باهام، موفقیت های گنشین ایمپکت (Genshin Impact) با قدرت ادامه دارند. این بازی رایگان توانسته تا در دو ماه نخست عرضه خود، 393 میلیون دلار روی اپ استورهای موبایل درآمد داشته باشد.

گنشین ایمپکت فقط روی موبایل روزی 6 میلیون دلار درآمد دارد

آمار جدید فروش گنشین ایمپکت، مثل همیشه توسط مؤسسه سنسورتاور منتشر شده است. این مؤسسه آماری ضمن انتشار آمار فروش دو ماه گذشته گنشین ایمپکت و صد البته دیگر بازی های موبایل، به فرایند رشد گنشین ایمپکت هم اشاره کرده است. طبق این اطلاعات، بازی گنشین ایمپکت در هفته اول عرضه خود 60 میلیون دلار درآمد داشت. این رقم در سرانجام ماه نخست به 245 میلیون دلار رسید. درآمد گنشین ایمپکت در دومین ماه عرضه هم 148 میلیون دلار گزارش شده است.

به صورت میانگین، گنشین ایمپکت روزانه درآمدی معادل 6 میلیون دلار داشته است.

  • گنشین ایمپکت به عنوان بهترین بازی اندروید 2020 معرفی گشت

گنشین ایمپکت در دو ماه نخست عرضه، دومین بازی موبایل پرفروش دنیا بوده است. این بازی در لیست پردرآمدترین بازی های موبایل، پس از Honor of Kings شرکت تنسنت قرار گرفته که با درآمدی 467 میلیون دلاری، در صدر لیست پرفروش ترین ها واقع شده است. پس از گنشین ایمپکت هم بازی پابجی موبایل واقع شده است که با درآمدی 384 میلیون دلاری، در رتبه سوم نشسته است.

بزرگترین بازار گنشین ایمپکت، کشور سازنده بازی یعنی چین بوده است. 120 میلیون دلار از درآمد کسب شده مختص کشور چین بوده، اما 69.5 درصد کل درآمد، مربوط به کشورهای دیگر است. کشور ژاپن و ایالات متحده، به ترتیب با تخصیص 25 درصد و 18.8 درصد از کل درآمد گنشین ایمپکت، پس از چین قرار گرفته اند.

آمار محاسبه شده مختص دو استور موبایل گوگل و اپل بوده و بین این دو، 57.5 درصد فروش روی اپ استور اپل اجرا شده است؛ طوری که 226 میلیون دلار از درآمد دو ماه گذشته گنشین ایمپکت از سوی کاربران اپل بوده. از طرف دیگر، گوگل پلی استور هم 42.5 درصد فروش و رقم 167 میلیون دلار را به خود اختصاص داده است.

  • نقد و بررسی بازی Genshin Impact

حتما باید به این نکته اشاره کنیم که این آمار و ارقام ارایه شده، فقط پلی استور و اپ استور را در نظر گرفته اند؛ در حالی که گنشین ایمپکت در استورهای موبایلی دیگری هم عرضه شده و مشخصا در چین، که بیشترین میزان فروش را داشته، مخاطبان اصلی بازی روی اپ استور و پلی استور نیستند. از طرف دیگر، آمار فروش گنشین ایمپکت روی کامپیوتر و کنسول هم بخش بزرگ و مهمی از فروش بازی را تشکیل داده است؛ طوری که نهایتا می توانیم این نتیجه گیری را کنیم که درآمد کلی بازی، حتی بسیار بیشتر از این رقم گزارش شده است.

واضح است که گنشین ایمپکت، درآمد بسیار بزرگ خود در ماه نخست عرضه را در ماه دوم، تکرار نکرده است. در واقع، چالش بزرگ مقابل استودیوی سازنده گنشین ایمپکت یعنی شرکت miHoYo حفظ درآمد بازی و صد البته گسترش آن در سال های آینده است؛ موضوعی که نه فقط با عرضه محتوای جدید و پشتیبانی صحیح از بازی، بلکه با افزایش تبلیغات و ورود به رسانه های دیگر ممکن می شود. باید دید که آیا سازندگان گنشین ایمپکت می توانند این موفقیت را حفظ کنند یا نه.

بازی گنشین ایمپکت روی اندروید، iOS، کامپیوتر و پلی استیشن برای دانلود موجود است.

منبع: SensorTower

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1490

به "گنشین ایمپکت فقط روی موبایل روزی 6 میلیون دلار درآمد دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گنشین ایمپکت فقط روی موبایل روزی 6 میلیون دلار درآمد دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید