آخرین شرایط نمایشگاه های بین المللی کتاب در دنیا

به گزارش مجله باهام، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، بنا بر جدیدترین تصمیمات کشور آلمان، مسافران کشورهای خارج از اتحادیه اروپا که به طور کامل در برابر ویروس کرونا واکسینه شده اند، از 25 ژوئن 2021 (چهارم تیرماه 1400) مجاز به ورود به آلمان هستند.

آخرین شرایط نمایشگاه های بین المللی کتاب در دنیا

وزارت کشور آلمان اعلام نموده است، مسافرانی که حداقل 14 روز پیش از سفر به آلمان آخرین دوز واکسن های مورد تایید اتحادیه اروپا را دریافت نموده اند، می توانند با اهداف گردشگری، کار و تحصیل به این کشور سفر نمایند. این شرایط تابع قوانین حاکم بر اتحادیه اروپا است.

بعلاوه، مسافران کشورهایی که با ویروس جهش یافته کرونا مانند بریتانیا، هند و برزیل قصد سفر به آلمان را دارند، فقط تحت شرایط ویژه می توانند وارد این کشور شوند.

هفتاد و سومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت از تاریخ 28 مهر تا 2 آبان ماه 1400 به هر دو صورت حضوری و مجازی برگزار می گردد.

سی و چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو هم از تاریخ 17 تا 21 شهریورماه 1400 برگزار خواهد شد.

در پی توسعه شیوع مجدد ویروس کرونا در هفته های اخیر در روسیه و درخواست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای توقف پروازهای ایرلاین های ایرانی به این کشور، رییس سازمان هواپیمایی کشوری از لغو پروازهای مسافری در این جهت اطلاع داد؛ اما از جانب کشور روسیه تا این لحظه محدودیت نوع واکسن اعلام نشده است.

بیست و هشتمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب پکن هم از تاریخ 3 تا 7 شهریور 1400 برگزار خواهد شد.

کشور چین هم برای کنترل هر چه بهتر شیوع ویروس کرونا، قوانین سختگیرانه ای را برای پذیرش مسافران وضع نموده است. بر این اساس مسافران به محض ورود به فرودگاه مقصد، به مدت 14 روز در هتل فرودگاهی قرنطینه و سپس با تست مجدد کرونا و با ارائه نتیجه منفی اجازه ورود به شهر پکن را خواهند داشت. این موضوع موجب نگرانی مسئولان برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب پکن درخصوص استقبال متقاضیان بین المللی از این نمایشگاه شده است.

موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به منظور حضور فیزیکی و مجازی در این نمایشگاه ها و تسهیل شرایط حضور متقاضیان صنعت نشر جمهوری اسلامی ایران، مکاتبات و اقدامات لازم را انجام داده است، اما بدیهی است حضور نهایی در این نمایشگاه ها به صورت فیزیکی، تابع شرایط روز و آخرین مقررات اعلام شده از سوی مقامات بهداشت و سلامت کشور ایران و کشورهای مقصد خواهد بود.

بر این اساس، خانه کتاب و ادبیات ایران از جامعه نشر کشور دعوت به عمل می آورد با توجه به شرایط همه گیری کرونا و محدودیت های احتمالی حضور فیزیکی، با هدف معرفی شایسته صنعت نشر ایران در مجامع بین المللی نسبت به حضور مجازی در نمایشگا های خارجی کتاب اقدام نمایند.

یادآوری می گردد، در صورت کسب اطلاعات جدیدتر از آخرین شرایط و مقررات حضور در نمایشگاه های خارجی، مراتب به وسیله درگاه رسمی خانه کتاب و ادبیات ایران اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1859

به "آخرین شرایط نمایشگاه های بین المللی کتاب در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط نمایشگاه های بین المللی کتاب در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید