اتفاق ویژه برای پرسپولیس در آسیا

به گزارش مجله باهام، پرسپولیس و سپاهان را می توان شبیه ترین حریفان لیگ نامید. دو تیم با شیوه بازی بسیار شبیه به هم و مربیانی با تفکراتی نزدیک در سبک بازی. هر دو تیم فوتبال مالکانه و مبتنی بر پاسکاری و روی زمین را در دستور کار دارند. البته این دو تیم یک نقطه ضعف مشترک هم دارند. کامبک زدن نقطه ضعفی است که در نتایج این دو تیم دیده می گردد. پرسپولیس در لیگ برتر سه بار از حریفان خودش عقب افتاده است. یک بار بازی با نساجی بود که در آن بازی توانست به گل برسد و با یک امتیاز زمین را ترک کرد. یک بازی دیگر هم دربی بود که اگرچه شاگردان یحیی تک گل خورده را با 2 گل جبران کردند، اما در نهایت بیش از یک امتیاز را به نام خود ثبت نکردند. سومین ملاقات هم مقابل پدیده بود که باز هم به نتیجه مساوی ختم شد.

اتفاق ویژه برای پرسپولیس در آسیا

سپاهان در این زمینه عملکرد بهتری داشته است. آن ها مقابل مس رفسنجان باخت را به برد و مقابل فولاد باخت را به مساوی تبدیل کردند. شاید پیش از لیگ قهرمانان آسیا کفه ترازو به نفع شاگردان نویدکیا سنگین تر بود در صورت عقب افتادن آن ها احتمال زیادی برای بازگشت داشتند. آسیا، اما شرایط را برای شاگردان یحیی گل محمدی عوض کرد. پرسپولیس در لیگ قهرمانان کامبک زدن را تمرین کرد تا آمارش در این زمینه حتی از سپاهان هم بهتر گردد.

این تیم در دو بازی آسیایی مقابل گوای هند و الدحیل قطر گل اول بازی را دریافت کرد، اما آن ها در ادامه توانستند با گل های زده بیشتر برنده بازی شوند. اگرچه شاید دو حریف آسیایی پرسپولیس از تیم های قدرتمند این قاره نبودند، اما شاگردان یحیی توانستند کامبک زدن را تمرین نموده و از نظر روحی و روانی خود را برای خوردن گل اول و بازگشت به بازی آماده نمایند. با این وجود می توان گفت که زدن گل اول در بازی پرسپولیس و سپاهان از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین دلیل است که دو تیم در بازی رفت برای جلوگیری از نخوردن گل اول محتاطانه بازی نموده و به تساوی بدون گل رضایت دادند. اتفاقی که بعید به نظر می رسد با حضور مهاجمان جدید پرسپولیس و پیشرفت سپاهان نسبت به نیم فصل اول تکرار گردد.

فوتبال 360

منبع: فرارو
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1767

به "اتفاق ویژه برای پرسپولیس در آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاق ویژه برای پرسپولیس در آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید