الکترونیک آرتز به استیم بازمی گردد

به گزارش مجله باهام، شرکت بازی سازی الکترونیک آرتز پس از سال ها می خواهد دوباره بازی های خود را روی استیم عرضه کند و اساسا به این پلتفرم بازگردد.

الکترونیک آرتز به استیم بازمی گردد

البته در واقع الکترونیک آرتز هرگز استیم را ترک نکرده بود و بازی های این شرکت هنوز هم روی فروشگاه دیجیتال والو قرار دارند، ولی سال هاست که هیچ بازی جدیدی از الکترونیک آرتز روی استیم عرضه نشده است. الکترونیک آرتز در سال 2011 بود که پلتفرم فروش بازی خود را به اسم اوریجین (Origin) راه اندازی کرد و از همان سال، به تدریج عرضه بازی را روی استیم متوقف کرد. چند بسته الحاقی برای سیمز 3 در سال 2013 در استیم عرضه شدند و از آن زمان دیگر شاهد عرضه هیچ بازی الکترونیک آرتز دیگری روی استیم نبوده اند.

با این حال، بازگشت الکترونیک آرتز به استیم قرار است ظاهرا بزرگ و پر سر و صدا باشد. الکترونیک آرتز خبر داده است که از همین حالا می توان بازی بزرگ بعدی این شرکت یعنی Star Wars: Jedi Fallen Order را در استیم پیش خرید کرد.

فقط هم بازی های الکترونیک آرتز به استیم بیایند و سرویس اشتراکی این شرکت یعنی EA Access هم در آینده ای نزدیک برای کاربران استیم ارایه خواهد شد.

سرویس اشتراکی EA Access روی استیم، دقیقا مثل آنچه روی پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و اوریجین دیده ایم، در ازای پرداخت مبلغی به صورت ماهیانه، تعداد زیادی بازی الکترونیک آرتز را در اختیار افراد قرار می دهد. با این حال، پیش از راه اندازی این EA Acess روی استیم، الکترونیک آرتز باید مطمئن شود که بازی هایش روی استیم وجود دارند و هیچ کدام از بازی های این شرکت در سال های گذشته به استیم نیامده اند.

قرار است به زودی بازی های الکترونیک آرتز روی استیم عرضه شوند. طبق گفته این شرکت بازی های The Sims 4 و Unravel 2 در چند ماه آینده روی استیم منتشر خواهند شد و بازی های دیگر این شرکت مثل Apex Legends و FIFA 20 یا Battlefield V در سال 2020 به استیم خواهند آمد.

اینکه چه تعداد از بازی های الکترونیک آرتز قرار است دقیقا به استیم بیایند، هنوز مشخص نیست. سخنگوی الکترونیک آرتز در مصاحبه ای گفته است که فعلا بررسی چگونگی ارایه آرشیو بزرگ بازی های الکترونیک آرتز روی استیم هستند؛ طوری که در قالب یک همکاری نزدیک با والو، در حال آماده سازی زیرساخت استیم برای این اتفاق هستند.

قیمت سرویس EA Access روی استیم تفاوتی با کنسول ها و کامپیوتر نخواهد داشت؛ یعنی ماهیانه 5 دلار یا سالیانه 30 دلار.

طبق گفته الکترونیک آرتز در آینده جزییات بیشتری درباره چگونگی عرضه بازی های آن ها روی استیم منتشر خواهند کرد.

گزارشاتی گفته اند که همکاری الکترونیک آرتز و استیم، در راستای رقابت استیم با اپیک گیمز استور اجرا شده است؛ طوری که طبق قرارداد الکترونیک آرتز با استیم، آن ها در مقایسه با دیگر شرکت های بازی سازی، سهم بیشتری از فروش روی استیم دریافت می کنند.

منبع: Gematsu

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 28 آذر 1398 بروزرسانی: 28 آذر 1398 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 603

به "الکترونیک آرتز به استیم بازمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکترونیک آرتز به استیم بازمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید