اگر فصل دوم سرنخ را پوراحمد نسازد من هم نیستم!، شرایط خوف و رجا برای ادامه یک سریال پلیسی

به گزارش مجله باهام، بازیگر نقش اول سریال سرنخ اعلام نمود که اگر کیومرث پوراحمد فصل دوم این سریال را کارگردانی نکند او هم در آن بازی نخواهد کرد.

اگر فصل دوم سرنخ را پوراحمد نسازد من هم نیستم!، شرایط خوف و رجا برای ادامه یک سریال پلیسی

به گزارش خبرنگار حوزه رادیو و تلویزیون گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری خبرنگاران، سریال سرنخ به نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی کیومرث پوراحمد، عنوان یک مجموعه تلویزیونی پربیننده بود که در سال 1375 فراوری و در تابستان سال 1376 از شبکه اول سیما روی آنتن رفت.

در هرقسمت از این مجموعه پلیسی- معمایی، کارآگاهی به نام امیرحسین اوصیاء با بازی جهانبخش سلطانی به همراه دستیارش مصطفی نجم (بهزاد خداویسی) به دنبال کشف حقیقت یک پرونده جنایی بودند.ضمن این که زنده یاد پروین دخت یزدانیان نیز نقش مادر امیرحسین اوصیاء را بازی می کرد. اوصیا که از همسرش جدا شده بود با مادرش زندگی می کرد و بسیاری از پرونده ها را با همفکری و مشورت ناخواسته او که البته خالی از چالش و مباحثه نبود به خاتمه می رساند.

این سه، شخصیت های اصلی سریال سرنخ بودند که همراه با تعدادی از بازیگران مهمان در این سریال دوازده قسمتی حضور داشتند.

روزهای اوج پوراحمد و ساخت یک سریال پلیسی ماندگار

کیومرث پوراحمد که آن روزها 48ساله بود، چهار سال پس از پخش قصه های مجید و همزمان با اکران پیروزیت آمیز فیلم سینمایی خواهران غریب ضبط این سریال را آغاز کرد. قصه های جاندار و مبتنی بر متن های پرقوّت، بازی های یکدست و به اندازه، حضور بازیگران کاربلد در هر اپیزود و کارگردانی حرفه ای پوراحمد باعث شد تا سرنخ پس از بیست و سه سال از زمان پخش خود، همچنان به عنوان یک سریال پلیسی ماندگار در ذهن مخاطبان باقی بماند. از سوی دیگر، موسیقی متن جذاب و پرکشش زنده یاد ناصر چشم آذر هم یکی دیگر از امتیازات این مجموعه تلویزیونی بود.

خبر ساخت فصل دوم سرنخ از مدت ها پیش و حتی از اواسط دهه هشتاد چندباری مطرح شد و البته هیچ گاه نیز به فرجام نرسید. کیومرث پوراحمد هم در طول این سال ها ترجیح داد فعالیت خود را بیشتر در سینما دنبال کند که البته حاصل آن فیلم هایی بود که با کارهای ماندگارش دردهه هفتاد قابل مقایسه نیست.

رفاقت دیرینه آقای کارگاه با سازنده سرنخ

درهمین ارتباط، جهانبخش سلطانی بازیگر نقش اصلی سریال سرنخ درگفتگو با خبرنگار خبرگزاری خبرنگاران درباره احتمال ساخته شدن فصل دوم این سریال تلویزیونی گفت: راستش من با این که فقط بازیگر این مجموعه تلویزیونی بودم، اما چون با آقای پوراحمد رفاقتی دیرینه و پنجاه ساله دارم خیلی پیگیر ساختن فصل دوم سریال بودم.

وی اظهار کرد: از سال ها پیش این موضوع مطرح شد؛ زمانی آقای پوراحمد هم تمایل داشت که فصل دوم ساخته گردد، اما چند سالی بود که عنوان می کرد خسته است و نمی خواهد فصل دوم را کار کند اما وقتی من با ایشان صحبت کردم راضی شد.

این بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون اضافه نمود:آقای خداویسی که بازیگر نقش مصطفی در سری اول بودند، هفت قسمت از فصل دوم سریال را نوشته است. صحبت هایی هم با معاونت امور استان های سازمان صداوسیما صورت گرفت وآنها هم اعلام آمدگی کردند، اما در کار وقفه افتاد. آقای خداویسی هم به خاطر کارهای تحصیلی فرزندشان به فرانسه رفتند و مدتی آنجا بودند تا این که دو هفته پیش برگشتند.

سلطانی گفت: من با آقای خداویسی صحبت کردم تا ببینم برای نگارش بقیه قسمت ها هم آمادگی دارد که ایشان هم پاسخ قطعی نداد. سه روز پیش با آقای پوراحمد هم تماس گرفتم و پرسیدم که آقای خداویسی با شما صحبت کرد؟ ایشان هم ابراز بی اطلاعی کرد. البته آقای پوراحمد یک مقدار روی متن حرف داشت و معتقد بود که باید بازنویسی گردد.

بازیگر سریال قصه های مجید اضافه نمود: از طرف سازمان صداوسیما هم پیگیر بودند که چرا کار را آغاز نمی کنید که من هم گفتم باید دوستان بیایند و صحبت کنیم، چراکه فصل دوم برای سی قسمت طراحی شده است و باید با برنامه و درست کارها را جلو ببریم.

وی توضیح داد: معتقدم که فصل دوم سریال سرنخ باید آنقدر وزین و باکیفیت باشد که خاطره خوش سری اول آن را برای بینندگان زنده کند. ضمن این که باید با نگاه به شرایط امروز نوشته و فراوری گردد. بنابراین نمی گردد باعجله کار را جلو برد.

سلطانی اظهار کرد: در آن طراحی اولیه، تا جایی که من اطلاع دارم قرار بود سری دوم با شهادت مصطفی نجم در یکی از مأموریت ها آغاز گردد. یعنی فصل دوم از حضور امیرحسن اوصیاء بر مزار دستیار و همکارش آغاز می شد. ضمن این که دختر اوصیاء هم جای دستیار او را می گرفت. البته قرار بود قصه تغییراتی هم داشته باشد.

این بازیگر اصفهانی اضافه نمود: خلاصه این که ماجرای ساخته شدن فصل دوم سریال سرنخ در یک شرایط تعلیق و خوف و رجا واقع شده است و من هم فعلاً منتظر پاسخ آقای پوراحمد هستم.

وی تأکید کرد:اگر آقای کیومرث پوراحمد نباشد، من هم تمایلی به حضور در این سریال ندارم و کار نخواهم کرد چون تجربه، قلم و فکر پوراحمد بود که سرنخ را به یک سریال پیروز تبدیل کرد. بعد از آن هم خیلی ها خواستند که یک سریال پلیسی مثل آن بسازند، اما کامیاب نبودند.

بازیگر نقش امیرحسین اوصیاء در سریال سرنخ گفت: یکی از ویژگی های این سریال این بود که حالت معمایی داشت. از طرف دیگر، در بستر مناسبات خانوادگی روایت می شد یعنی هم روابط خانوادگی پلیس داستان یعنی اوصیاء موردتوجه بود و هم مناسبات اجتماعی و خانوادگی افراد درگیر در پرونده ها مدنظر قرار داشت. سریالی بود که بدون جلوه های ویژه پرسروصدا،انفجارها و درگیری و تعقیب وگریزهای بی مورد که این روزها در تلویزیون رایج است مخاطب را جذب می کرد.

سلطانی اضافه نمود: بسیاری از بازیگران مطرح سینما و تلویزیون مثل آقای رضاکیانیان و محمدرضا فروتن هم با این سریال به شهرت رسیدند. مثلاً آقای کیانیان در یکی از قسمت های این مجموعه در نقش دو برادر دوقلو بازی بسیار خوبی را از خودش به نمایش گذاشت و تقریباً همزمان با این سریال هم مجموعه شلیک نهایی با بازی او پخش شد. با همین دو اثر برای علاقه مندان سینما و تلویزیون معروف شد؛ یا آقای فروتن هم نقش یک جوان علاقه مند به بازیگری را داشت و با این سریال توانایی های او بیشتر دیده شد.

4104/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1332

به "اگر فصل دوم سرنخ را پوراحمد نسازد من هم نیستم!، شرایط خوف و رجا برای ادامه یک سریال پلیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر فصل دوم سرنخ را پوراحمد نسازد من هم نیستم!، شرایط خوف و رجا برای ادامه یک سریال پلیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید