تعطیلی دو کارخانه بزرگ به دنبال شیوع ویروس کرونا

به گزارش مجله باهام، به گزارش تجارت نیوز، شرکت پاناسونیک (Panasonic) به خاطر شیوع کروناویروس تصمیم گرفته تا حدود 3500 کارمند را از کارخانه بزرگ خود در نوادا که با همکاری تسلا راه اندازی شده، بیرون ببرد و کارخانه را موقتا تعطیل کند.

تعطیلی دو کارخانه بزرگ به دنبال شیوع ویروس کرونا

جهت دریافت خدمات اجرای گرین روف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

این شرکت اعلام نموده که میخواهد فعالیت کارخانه نوادا را فعلا تعطیل کند و این کارخانه موسوم به گیگافکتوری 1 (Gigafactory 1) را به مدت 14 روز بسته نگه دارد. یقینا این تصمیم، هزاران کارمند این کارخانه را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

گیگافکتوری 1 که کارخانه فراوری باتری های لیتیوم- یون برای خودروهای شرکت تسلا موتور است، یکی از بخش های مهم هدف تسلا برای ارتقای دنیا در دستیابی به انرژی جایگزین با گسترش ظرفیت باتری و کاهش هزینه خودروهای الکتریکی به شمار می رود. پاناسونیک، یکی از شرکا و تجهیزکنندگان مهم تسلا در این پروژه بوده است.

در این بیانیه که توسط آلبرتو کانال (Alberto Canal)، سخنگوی پاناسونیک اعلام شد، آمده است: پاناسونیک متعهد است تا از سلامت و تندرستی همه کارمندان خود محافظت کند. فعالیت های کارخانه پاناسونیک در نوادا این هفته کاهش خواهند یافت و کارخانه به مدت 14 روز بسته خواهد بود. کارمندان در دوره 14 روزه بسته بودن کارخانه، حقوق و مزایای کامل خود را دریافت خواهند کرد. پاناسونیک در این مدت، آنالیز هایی را انجام خواهد داد تا از پاکیزه بودن کارخانه مطمئن گردد. کارخانه در این 14 روز، مورد پاکسازی کامل قرار خواهد گرفت.

تسلا هنوز نظری در این مورد بیان ننموده است.

منیع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 7 فروردین 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 853

به "تعطیلی دو کارخانه بزرگ به دنبال شیوع ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی دو کارخانه بزرگ به دنبال شیوع ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید