تغییر مهم در لیگ قهرمانان اروپا

به گزارش مجله باهام، نشریه تلگراف انگلیس مدعی شد این احتمال وجود دارد که اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) قانون گل زده بیشتر در خانه حریف را به کلی یا حداقل برای آن دسته از بازی هایی که به وقت های اضافه کشیده می شوند لغو کند.

تغییر مهم در لیگ قهرمانان اروپا

در حال حاضر در مراحل حذفی رقابت های اروپایی، زمانی که تعداد گل های زده دو تیم در مجموع دو بازی رفت و برگشت مساوی باشد، تیمی برنده می گردد که در خانه حریف گل بیشتری به ثمر رسانده باشد. این قانون منتقدان خاص خودش را داشته به خصوص زمانی که بازی برگشت به وقت های اضافه کشیده می گردد که در آن صورت تیم میهمان فرصتی 30 دقیقه ای پیدا می نماید که گلی بزند که تیم میزبان را برای فرار از ناکامی ملزم به زدن دو گل می نماید. از این رو به اعتقاد خیلی ها این قانون معیار مناسبی برای مشخص تیم برنده نیست.

به همین دلیل نشریه تلگراف نوشته است که این موضوع پیش از این به صورت رسمی از سوی یوفا مورد بحث و آنالیز واقع شده و به زودی ممکن است برای تأیید یا رد آن از اعضای کمیته اجرایی یوفا رأی گیری به عمل آید.

در مرحله نخست این بحث، حذف کلی قانون گل زده بیشتر در خانه حریف مورد آنالیز نهاده شد به خصوص که در برهه زمانی که به خاطر محدودیت های کرونایی، تیم ها یا مجبور به بازی در استادیوم های خالی بوده اند یا مجبور به میزبان از رقبای خود در زمین های بیطرف و به این ترتیب تفاوت میان بازی در خانه یا خارج از خانه عملاً برای آنها ناچیز بوده است. با این حال راهکار محتمل تر این است که قانون گل زده بیشتر در خانه حریف برای بازی هایی که به وقت های اضافه کشیده می شوند اعمال نگردد.

این همان اتفاقی بود که برای بازی تیم های یوونتوس و پورتو در مرحله قبلی لیگ قهرمانان اروپا رخ داد. پورتو بازی رفت را 2 بر یک برد و یوونتوس در بازی برگشت همین نتیجه را تکرار کرد تا بازی به وقت های اضافه برود. در وقت های اضافه پورتو گلی زد که یوونتوس را با وجود پاسخ دادن به آن و بردن بازی حذف کرد چرا که نماینده پرتغال توانست در تورین دو گل بزند و تورینی در پرتغال یک گل زده بودند.

منبع: فرارو
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1705

به "تغییر مهم در لیگ قهرمانان اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر مهم در لیگ قهرمانان اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید