جنجال در طرح واکسیناسیون فوتبالیست های آمریکای جنوبی با نقش آفرینی مسی

به گزارش مجله باهام، طرح واکسیناسیون بازیکنان فوتبال در آمریکای جنوبی پیش از آغاز مسابقات کوپا آمه ریکا و نقشی که لیونل مسی در آن داشته است، جنجال به راه انداخته است.

جنجال در طرح واکسیناسیون فوتبالیست های آمریکای جنوبی با نقش آفرینی مسی

به گزارش خبرنگاران و به نقل از نشریه گاردین، لیونل مسی کاپیتان تیم فوتبال بارسلونا و تیم ملی آرژانتین برای ارسال 50 هزار دز واکسن کرونا از چین برای اجرای طرح جاه طلبانه اما جنجالی واکسیناسیون تمام بازیکنان فوتبال آمریکای جنوبی قبل از آغاز مسابقات کوپا آمه ریکا نقش پررنگی ایفا کرده است.

به گزارش گاردین؛ قرارداد کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (کنمبل) و مؤسسه داروسازی سینواک چین برای ارسال واکسن ها به آمریکای لاتین پس از آن منعقد شد که مسی سه پیراهن امضا شده خود را از طریق کنمبل به مؤسسه داروسازی چینی تقدیم کرد. این خبری بوده که گونسالو بیوسو یکی از مدیران کنمبل در صفحه خود در توئیتر تأیید کرد و در آن نوشت:مدیران سینواک مراتب قدردانی خود از لیونل مسی که در کمال سخاوت سه پیراهنش را به ما داد تا به دست آنها برسانیم، ابراز داشتند.

سوای این موضوع، چیز دیگری که این قرارداد را جنجال آفرین می کند ایفاش نقش لوئیس لاکایه پو، رئیس جمهور محافظه کار اروگوئه در به نام واسطه برای عقد آن بوده است که او را در کشور خودش زیر سؤال برده چرا که اروگوئه یکی از کشورهایی است که بالاترین ضریب ابتلا به کرونا نسبت به جمعیتش را دارد. در حقیقت اروگوئه با نرخ ابتلای روزانه 1084 فرد به ازای هر یک میلیون نفر، بالاترین ضریب ابتلای روزانه را دارد.

یاماندو اورسی، شهردار شهر کانلونس اروگوئه - شهری که تنها 12.4 درصد از جمعیت آن تا کنون واکسینه شده اند - با انتقاد از لاکایه پو، گفت: رئیس جمهور می توانست همانطور که برای همکاری با کنمبل برای طرح واکسیناسیون کوپا آمه ریکا همکاری کرد، به واکسیناسیون شهروندان کانلونس هم توجه داشته باشد.

بخشی از 50 هزار دز واکسنی که قرار است از طرف شرکت سینواک به آمریکای جنوبی ارسال شود، به بازیکنان 26 تیم دسته اول فوتبال باشگاهی آرژانتین تعلق خواهد گرفت. بیوس درباره دلیل این اقدام گفت: طرح ما این است که تمام بازیکنان دسته اول فوتبال آرژانتین را واکسینه کنیم. ما می خواهیم تمام فوتبالیست ها قبل از واکسینه شوند چرا که هر یک از آنها ممکن است برای حضور در این تورنمنت فراخوانده شوند.

در این بین برای اجرای طرح واکسیناسیون بازیکنان فوتبال آرژانتین ابتدا دولت این آرژانتین که در اندیشه اعمال یک قرنطینه شدید و جدی است، باید اجازه این کار را بدهد و امن بودن واکسن های سینواک را تأیید کند. کمبود واکسن هم خود مسئله ای دیگر در این کشور است چرا که از 11 روز پیش هیچ محموله جدیدی از واکسن کرونا وارد این کشور نشده است. این در شرایطی است که نوع جهش یافته ویروس کرونا (کووید P1) به شیوه ای نگران کننده در آرژانتین در حال شیوع است و روزانه از هر یک میلیون نفر در این کشور 477 نفر به این ویروس مبتلا می شوند که این آمار حتی از برزیل که منشأ انتشار این ویروس بوده(با نرخ ابتلای 355 نفر درهر یک میلیون نفر) بیشتر است.

طبق اعلام مقامات کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی، این سازمان در تلاش است که از طریق مذاکره با دولت آرژانتین، معافیت هایی را برای واکسیناسیون بازیکنان فوتبال شاغل در این کشور بگیرد. نشریه گاردین هم در این خصوص با یکی از مقامات دولت آرژانتین تماس برقرار کرد که البته پاسخی نگرفت. میریام برگمان، یکی از سیاستمداران حز چپ گرای آرژانتین به گاردین گفت: به نظر نمی رسید که در شرایط وخیمی که منطقه در حال عبور از آن است، کوپا آمه ریکا در اولویت قرار داشته باشد. اینکه عده ای می توانند به صورت اختصاصی به این مقدار از واکسن دسترسی پیدا کنند هم موضوع را جدی تر می کند.

رقابت های کوپا آمه ریکا از روی 13 ژوئن تا دهم جولای با میزبانی مشترک دو کشور آرژانتین و کلمبیا برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 مرداد 1400 بروزرسانی: 31 مرداد 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1873

به "جنجال در طرح واکسیناسیون فوتبالیست های آمریکای جنوبی با نقش آفرینی مسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال در طرح واکسیناسیون فوتبالیست های آمریکای جنوبی با نقش آفرینی مسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید