جنگ جهانی اپل با گوگل و فیس بوک

اپل اجرای برنامه های مبتنی بر سیستم عامل آی او اس شرکت های گوگل و فیس بوک را در داخل این شرکت ها به علت نقض حریم شخصی برای مدتی کوتاه ناممکن کرد.

جنگ جهانی اپل با گوگل و فیس بوک

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، گوگل و فیس بوک قبل از عرضه عمومی برنامه های سازگار با iOS آنها را در داخل این شرکت مورد آزمایش و آنالیز قرار می دهند. اما اپل با باطل کردن مجوزهای برنامه های مذکور اجرای نسخه های iOS برنامه هایی همچون نقشه گوگل، هنگ اوت، جیمیل و غیره را در داخل این شرکت ناممکن کرد.

اپل هفته قبل اقدامی مشابه را بر ضد شرکت فیس بوک نیز انجام داد و علت چنین کاری را نقض سیاست های خود در زمینه توزیع برنامه های سازگار با محصولات اپل اعلام نموده است.

این اقدام اپل باعث شد که بسیاری از کارکنان شرکت های یادشده نتوانند فعالیت های روزمره خود را انجام داده و نسخه های بتای برنامه های مختلف خود را برای استفاده کاربران آیفون و آی پد آزمایش نمایند. باطل نشدن مجوز یادشده از آنجا اهمیت داشت که با استفاده از ان اجرای برنامه های مختلف بدون عرضه آنها در اپ استور ممکن می شد.

البته بعد از گذشت مدتی این شرکت رفع شد و اپل تایید کرد که با همکاری گوگل و فیس بوک مجوزهای قبلی را مجددا فعال نموده است.

همکاری گوگل و اپل برای حل این مشکل پس از آن رخ داد که گوگل برنامه ای به نام Screenwise Meter را از کار انداخت. این برنامه ناقض حریم شخصی به گوگل امکان می داد تا از نحوه استفاده کاربران از آیفون هایشان آگاه گردد. فیس بوک هم قبلا یک برنامه تحقیقاتی مشابه عرضه نموده بود که اپل را به خشم آورده بود. با کنار گذاشته شدن این دو برنامه اپل نیز همکاری با گوگل و فیس بوک را به حالت عادی بازگرداند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 16 خرداد 1398 شناسه مطلب: 147

به "جنگ جهانی اپل با گوگل و فیس بوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگ جهانی اپل با گوگل و فیس بوک"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید