اخبار سیاسی

نگاهی به مطالب ستون نویس های ترکیه، خطر در کمین جمهوریت

در شرایطی که تنها چهار سال به یکصد سالگی عمر جمهوری ترکیه باقی مانده است٬ شاهد آن هستیم که ترکیه از بسیاری از آرمان های مهم آتاتورک و جمهوری٬ دور شده است.

23 آذر 1398

خبرهای خاص سفیر ایران در عمان از تسهیلات ویزا تا حمایت از تولیدکنندگان پزشکی

سفیر جمهوری اسلامی ایرا ن در عمان با اشاره به حمایت از تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی ایران به بیان جزئیات تسهیلات ویژه برای ایرانی ها در عمان پرداخت.

18 آذر 1398

توافق دریادار سیاری با فرمانده نیروی دریایی اندوزی برای توسعه همکاری فنی و عملیاتی

فرمانده نداجا و فرمانده نیروی دریایی اندونزی بر گسترش و توسعه همکاری های آموزشی، فنی و عملیاتی در حوزه دریایی تاکید کردند.

13 آذر 1398

لغو دقیقه نودی سفر لاورف به ویتنام، وزیر خارجه روسیه فردا به ژاپن می رود

هانوی اظهار داشت، سفر وزیر امور خارجه روسیه به ویتنام چند ساعت پس از اعلام پیروزی پوتین در انتخابات ریاست جمهوری روسیه به طور ناگهانی و به خاطر دلایل غیرمنتظره لغو شد.

12 آذر 1398

دفاع ژانگ ییمو از فیلم جدیدش

ژانگ ییمو کارگردان صاحب نام چینی نسبت به انتقاداتی که برای استفاده از مت دیمون در فیلم جدیدش به او وارد شده، واکنش نشان داد.

11 آذر 1398

اتحادیه اروپا تهاجمی تر می گردد

رئیس جدید کمیسیون اروپا که زمانی وزیر دفاع آلمان بود معتقد است اتحادیه اروپا باید زبان قدرت را بیاموزد چرا که نرم خویی دیگر جوابگوی تامین نیازهای اروپایی ها نیست.

11 آذر 1398

حملات توپخانه ای متجاوزان سعودی به محلات مسکونی یمن

محلات مسکونی صعده در شمال یمن هدف حملات توپخانه ای متجاوزان سعودی نهاده شد.

10 آذر 1398

دو مقام ارشد حزب کمونیست ویتنام کشته شدند

در حرکتی نادر دو مقام ارشد حزب کمونیست ویتنام توسط یک مقام ارشد نظامی در شمال این کشور جنوب شرق آسیا به ضرب گلوله کشته شدند.

9 آذر 1398

سفر رئیس انی ایتالیا به تهران و مذاکره در خصوص بدهی های نفتی

خبرنگاران: شرکت انی ایتالیا از سفر رئیس این شرکت به ایران در ماه میلادی گذشته اطلاع داد و گفت رئیس انی در این سفر با وزیر نفت ایران دیدار و در خصوص بدهی های معوق انی به ایران و بازگشت به بخش نفت و گاز این کشور با زنگنه دیدار نموده است.

6 آذر 1398

ایران یک رهبر بهداشتی در منطقه است

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: ایران یک رهبر بهداشتی برای منطقه به ویژه در مراقبت های اولیه سلامت است.

6 آذر 1398

خاتمه عملیات حفاظتی و مرمتی بنای تاریخی قره کلیسا

عملیات مرمت اساسی گنبد مرکزی قره کلیسا و ایجاد پوشش حفاظتی سطح پشت بام آن به انتها رسید.

5 آذر 1398

یک قدم تا ریشه کنی زمین خواری ، دست بنگاه های معاملات املاک از نوشتن قولنامه کوتاه می گردد

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از تدوین پیش نویسی اطلاع داد که بر مبنای آن بنگاه های معاملات املاک و خودرو به کار اصلی خود یعنی دلالی می پردازند و خریدار و فروشنده، سند را در دفترخانه اسناد رسمی تنظیم می نمایند.

2 آذر 1398

مجلس اروپا گوایدو را به رسمیت شناخت

به گزارش خبرنگاران، یورو نیوز در خبری اظهار داشت که مجلس اروپا با اکثریت آرا خوان گوایدو رهبر اپوزیسیون ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهوری موقت این کشور به رسمیت می شناسد.

29 آبان 1398

آلمان و اروپا نباید بر اساس ذائقه ترامپ تصمیم گیری نمایند

به گزارش خبرنگاران، روزنامه تاگس اشپیگل در شماره امروز خود با اشاره به اهمیت نقش آلمان و کشورهای اروپایی در مورد مسائل بین المللی نوشت: اروپا باید به عنوان یک قدرت دنیای عمل کند. اتحادیه اروپا بسیار فراتر از یک کشور در دنیا وسعت داشته و میزان تاثیرگذاری...

28 آبان 1398

پیگیری برای راه اندازی پرواز مشهد ـ حیدرآباد هند

استاندار خراسان رضوی از پیگیری راه اندازی پرواز مستقیم بین مشهد مقدس و حیدرآباد مرکز ایالت تلنگانا کشور هند اطلاع داد.

24 آبان 1398

سامانه شفافیت بهزیستی در کشور راه اندازی می گردد

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از راه اندازی سامانه شفافیت بهزیستی در کشور اطلاع داد و گفت: در سامانه shafaf.behzisti.ir تمام قراردادها و موافقت نامه های سازمان بهزیستی قابل مشاهده است و مددجویان می توانند خدماتی که از سال 91 دریافت نموده اند را ببینند.

24 آبان 1398

چین: همپیمانان آمریکا هم با تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران مخالف هستند

سخنگوی وزارت خارجه چین با بیان اینکه به تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران مخالفیم و حتی همپیمانان آمریکا هم مخالفند، گفت: کوشش آمریکا برای برگرداندن رئیس هواوی نقض قوانین بین المللی است.

23 آبان 1398

دومین افشاگر اوکراین گیت هم پا پیش گذاشت

شبکه ای بی سی نیوز خبر داد، دومین افشاگر ماجرای اوکراین گیت که طبق برخی گزارش ها اطلاعات بسیاری درباره تماس تلفنی دونالد ترامپ با رئیس جمهور اوکراین دارد، برای افشاگری پا پیش گذاشته است.

21 آبان 1398

اعلام نتایج بورسیه ها تا 2روز آینده، جزئیات آماری بورس داخل و خارج

به گزارش خبرنگاران، دکتر مجتبی صدیقی صبح امروز در نشست خبری درخصوص بورسیه های دوره قبل گفت: درخواست تجدیدنظر برای بورسیه های قبلی آنالیز و رسیدگی شد، جمع بندی نتایج به شورای مرکزی بورس و از آخر فروردین ماه به تدریج به دانشگاه ها اعلام شده است اما جزئیات...

19 آبان 1398

چهار معمار مالی آسیا را بشناسید

کشورهای ترکیه، هندوستان، تایوان و سنگاپور را می توان در دسته کشورهایی قرار داد که طی نیم قرن گذشته توانسته اند با شتاب گیری در جهت توسعه از یک وضعیت ناخوشایند به وضعیت مطلوب کوچ نمایند.

17 آبان 1398
تعداد: (155)