حمله راکتی به پایگاه هوایی بلد و اردوگاه ویکتوریا در عراق

به گزارش مجله باهام، منابع عراقی اعلام کردند، اردوگاه ویکتوریا و پایگاه هوایی بلد در عراق که محل استقرار نیروهای آمریکایی است روز چهارشنبه هدف حمله موشکی نهاده شد.

حمله راکتی به پایگاه هوایی بلد و اردوگاه ویکتوریا در عراق

به نقل از روسیا الیوم، یک منبع امنیتی در عراق گفت: دو موشک کاتیوشا به پایگاه ویکتوریا واقع در داخل فرودگاه بین المللی بغداد در نزدیکی مقر هنگ دوم وابسته به سرویس ضد تروریسم فرود آمد.

این منبع اعلام نمود که در اثر حمله خساراتی وارد نشده است.

بر اساس این گزارش، علاوه بر نیروهای عراقی، نیروهای آمریکایی هم در اردوگاه واقع در فرودگاه بین المللی بغداد، غرب مرکز عراق، حضور دارند.

یک منبع عراقی گفت، سامانه پدافند هوایی آمریکا یک فروند پهپاد را که قصد داشت اردوگاه ویکتوریا را هدف قرار دهد، سرنگون کرد.

بعلاوه روز گذشته(چهارشنبه)یک حمله موشکی پایگاه هوایی بلد در شمال بغداد را هدف قرار داد.

نیروهای آمریکایی در عراق پس از حمله روز گذشته به پایگاه هوایی بلد و اردوگاه ویکتوریا در فرودگاه بغداد در حالت آماده باش حداکثری نهاده شدند.

منبع مذکور به روسیا الیوم گفت، نیروهای آمریکایی پیش بینی می نمایند حملات علیه آنها در روزهای آینده تشدید گردد و آنها در این باره اطلاعاتی دارند.

وی اضافه کرد: شرایط هشدار فقط شامل سفارت آمریکا یا پایگاه عین الاسد نیست، بلکه حتی پایگاه هایی در منطقه کردستان عراق را در بر می گیرد.

همزمان مرکز رسانه امنیتی دولت عراق اظهار داشت، فرودگاه بین المللی بغداد در این حمله به وسیله سه پهپاد هدف نهاده شد.

در بیانیه مطبوعاتی این مرکز اعلام شد که یک گروه غیرقانونی، شامگاه چهارشنبه پایگاه هوایی بلد را با سه فروند راکت، بدون ایجاد خسارات جانی و مادی، هدف قرار داد.

این مرکز اضافه کرد: سپس این گروه ها در ساعات پایانی روز دوباره بازگشتند و فرودگاه بین المللی بغداد را با سه فروند هواپیمای بدون سرنشین هدف قرار دادند.

این مرکز با اشاره به سرنگونی یک پهپاد گفت که موقعیت دو پهپاد دیگر را اعلام خواهد نمود.

منبع مذکور توضیح داد: نیروهای امنیتی مصمم هستند همه کسانی را که امنیت و ثبات جامعه عراق را برهم می زنند تحت تعقیب قرار دهند و آنها را جهت محاکمه عادلانه به دستگاه قضایی تحویل دهند.

پایگاه عین الاسد در غرب عراق هم یکشنبه با دو هواپیمای بدون سرنشین مورد حمله نهاده شد، اما پدافند هوایی در این پایگاه آنها را سرنگون کرد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1817

به "حمله راکتی به پایگاه هوایی بلد و اردوگاه ویکتوریا در عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله راکتی به پایگاه هوایی بلد و اردوگاه ویکتوریا در عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید