حکم فیفا دلیل رد شکایت النصر؟ (عکس)

به گزارش مجله باهام، بنابراین شواهد حاکی از این است که پرسپولیس مسئله ای برای ثبت قرارداد خود نداشته و احتمالا شکایت النصر نیز راه به جایی نخواهد برد اما در نهایت باید منتظر حکم کنفدراسیون فوتبال آسیا بود.

حکم فیفا دلیل رد شکایت النصر؟ (عکس)

پرسش مهم که کلید حل معمای حکم AFC درباره بازیکنان جدید پرسپولیس خواهد بود، این است که پرسپولیس در مهلت یک ماهه برای پرداخت بدهی برانکو، آیا می توانست بازیکن جدید بخرد یا خیر؟

به گزارش ورزش سه، پرسپولیس با پیروزی مقابل النصر به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد اما ساعتی پس از برد شیرین سرخپوشان، رسانه های سعودی از شکایت النصر به AFC در خصوص خریدهای جدید پرسپولیس خبر دادند. جایی که مسئولان باشگاه زردپوش اعتقاد داشتند که سرخ ها از جابجایی محروم هستند و به صورت غیرقانونی 7 بازیکن را بازی داده اند.

پرسپولیسی ها چه زمانی قراردادشان را ثبت کردند؟

از صبح روز یکشنبه احتمالا با موجی از تحلیل ها در این باره روبرو بوده اید اما شاید با نگاهی به جزئیات این نامه، بتوان پاسخ سوال را گرفت؛ این حکم روز شش آگوست 2020 (16 مرداد 1399) صادر شده اما ابلاغ آن شش روز طول کشیده و روز 12 آگوست (22 مرداد)، آمده که پرسپولیس یک ماه فرصت دارد تا این بدهی را بپردازد. در غیر این صورت از پنجره بعدی جابجایی محروم خواهد شد. فرصت یک ماهه پرسپولیسی ها در روز 21 شهریور به پایان رسید و در واقع سرخ ها تا روز 20 شهریور فرصت ثبت قراردادهایشان را داشتند. خریدهای جدید تیم پرسپولیس روز 15 شهریور با حضور در هیئت فوتبال تهران قرارداد خود را ثبت کردند.

فرصت یک ماهه؛ امکان خرید بازیکن وجود داشت؟

پرسش کلیدی که معما را حل می نماید این است که آیا پرسپولیس امکان خرید بازیکن در آن فرصت یک ماهه را داشت؟ در نامه فیفا صراحتا آمده که اگر در مهلت 30 روزه پرداخت انجام نگردد، پنجره بسته خواهد شد. در واقع پنجره پرسپولیس قبل از تاریخ 21 شهریور بسته نبود و سرخ ها می توانستند بازیکن مورد نظر خود را به خدمت بگیرند. در واقع این قسمت نیز ارتباطی به اصل ماجرا ندارد و پرسپولیس پیش از این که پنجره اش بسته گردد، خریدهای خود را انجام داده بود.

اگرچه تصمیم گیر اصلی در این باره فیفاست و آن ها حکم نهایی را صادر می نمایند اما وظیفه بستن پنجره برعهده فدراسیون فوتبال است و این نهاد نیز در ماجرا نقش خود را دارد. حمیرا اسدی عضو کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال در این باره به خبرنگار ما می گوید: محرومیت پرسپولیس به ما ابلاغ شد و پرسپولیس از پنجره بعدی جابجایی محروم شد. از آنجایی که ما در میانه یک پنجره بودیم، پرسپولیس قراردادهای خود را به امضا رساند و مسئله ای ندارد. وی اضافه کرد: ضمن این که وقتی باشگاهی از جابجایی محروم گردد، خود به خود سیستم TMS هم بسته خواهد شد و امکان ثبت قرارداد از سوی فیفا هم ناممکن می گردد.

بنابراین شواهد حاکی از این است که پرسپولیس مسئله ای برای ثبت قرارداد خود نداشته و احتمالا شکایت النصر نیز راه به جایی نخواهد برد اما در نهایت باید منتظر حکم کنفدراسیون فوتبال آسیا بود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1353

به "حکم فیفا دلیل رد شکایت النصر؟ (عکس)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکم فیفا دلیل رد شکایت النصر؟ (عکس)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید