خبرنگاران اعلام شرایط اضطراری در گرجستان

به گزارش مجله باهام، باکو - خبرنگاران - سالومه زورابیشویلی رییس جمهوری گرجستان روز شنبه با هدف تشدید اقدمات مقابله با کروناویروس شرایط اضطراری در سراسر این کشور خاطرنشان کرد .

خبرنگاران اعلام شرایط اضطراری در گرجستان

با ما سفر کنید و با تور گرجستان ارزان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک گرجستان ، شرایط اضطراری در گرجستان به مدت یک ماه و تا 21 آوریل (برابر 2 اردیبهشت ماه) بدون ایجاد حکومت نظامی و قرنطینه ، ادامه خواهد داشت .

در دوره شرایط اضطراری تردد از مرزهای گرجستان غیر از حرکت کامیونها، ممنوع اعلام شده است و نیز در داخل کشور هر گونه تجمع شهروندان بیش از 10 نفر امکان پذیر نخواهد بود .

همچنین محدودیت در تعداد ورود همزمان شهروندان به فروشگاهها به کار گرفته می گردد و خدمات عمومی نیز باید طبق رژیم شرایط اضطراری فعالیت کند .

دولت گرجستان در شرایط اضطراری حق محدود کردن مالکیت و استفاده از اموال شهروندان یا نهادهای رسمی برای اهداف پزشکی و یا قرنطینه را به دست می آورد و در صورت لزوم دولت قیمت داروها ، خدمات پزشکی و مواد غذایی را تنظیم می نماید.

در صورت تخلف از شرایط اضطراری ، شرایط قرنطینه و جداسازی فرد مبتلا به کرونا ویروس اشخاص حقیقی به مبلغ سه هزار لاری (یک هزار دلار ) و اشخاص حقوقی 15 هزار لاری (پنج هزار دلار) جریمه خواهند شد و در صورت بروز تخلف دوباره حبس سه ساله برای متخلفان پیش بینی شده است .

منابع رسمی گرجستان تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در این کشور را 49 تن و افراد تحت قرنطینه را بیش از دو هزار نفر اعلام کردند .

منبع: ایرنا
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 فروردین 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 851

به "خبرنگاران اعلام شرایط اضطراری در گرجستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اعلام شرایط اضطراری در گرجستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید