تور ارزان مالزی: خبرنگاران و دریافت جایزه برترین کارگزار غرب آسیا از دستان سفیر مالزی

به گزارش مجله باهام، شرکت مسافرتی خبرنگاران توانست جایزه بهترین کارگزار سفر به مالزی را دریافت کند. این جایزه به امیر فنائیان مدیرعامل شرکت خبرنگاران در محل سفارت مالزی در تهران اعطا گشت.

سفیر مالزی در ایران در مراسم اهدای لوح به آژانس منتخب ایرانی و در ملاقات با خبرنگاران گفت: این جایزه یکی از جوایز مهم بین المللی گردشگری مالزی است که به عنوان یک کشور مطرح در حوزه گردشگری، این جایزه را بر اساس استانداردهای خود تعریف نموده است. دولت ایران نیز می تواند چنین جایزه ای برای آژانس های کشورهای هدف خود در گردشگری تعریف کند و صنعت گردشگری خود را از این طریق رونق دهد.

تور ارزان مالزی: خبرنگاران و دریافت جایزه برترین کارگزار غرب آسیا از دستان سفیر مالزی

با تور ارزان مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید. با ما به کوالالامپور ، پنانگ و لنکاوی سفر کنید و از سفری دل انگیز لذت ببرید.

یکی از دلایل اعطای این جایزه به شرکت مسافرتی خبرنگاران برگزاری باکیفیت تور مالزی در شهرهای کوالالامپور، پنانگ، لنکاوی، تامان نگارا و تیومان آیلند و بعلاوه فرستادن بیشترین تعداد مسافر به کشور مالزی بوده است و شرکت خبرنگاران به عنوان برترین توراپراتور در غرب آسیا معرفی گردید.

خبرنگاران در سال 2015، 12 هزار توریست ایرانی را راهی مالزی نموده است و نقش ویژه ای در جهت تحقق اهداف و توسعه توریستی بین دو کشور ایفا نموده است.

امیر فناییان رئیس آژانس منتخب ایرانی نیز در این مراسم با بیان این خبر خوش که قرار است از این پس و با برداشته شدن تحریم ها، پذیرای تعداد بیشتری توریست مالزیایی در ایران باشیم، گفت: مردم ایران بیشتر برای خرید، گذراندن اوقات در سواحل و جزایر به کشور مالزی سفر می نمایند. مهم ترین علت اینکه از چند سال گذشته تا به امروز تعداد توریستان ایرانی که به مالزی سفر نموده اند یا برعکس، کاهش پیدا نموده است، کم شدن خطوط هوایی و پروازهای مستقیم تهران - کوالالامپور و برعکس بوده است که امیدواریم این پروازها افزایش یابد.

وزارت توریستی و فرهنگ مالزی در 17 فوریه 2016 مراسمی را با عنوان جوایز توریستی مالزی MTA(2015-2014) برگزار کرد. این جوایز به 65 شرکت و سازمانی که نقش چشمگیری در رشد و توسعه صنعت توریستی در مالزی ایفا نموده اند، اعطا شد. در مراسم سال جاری شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی خبرنگاران در کنار 25 دفتر مسافرتی دیگر از کشورهای مختلف جهان پیروز شد در لیست نهایی برترین برگزارنمایندگان تور خارجی در نوزدهمین آیین جایزه توریستی مالزی قرار بگیرد و جایزه برترین شرکت مسافرتی آسیای غربی در سال 2015 را دریافت کند.

لازم به شرح است که شرکت مسافرتی خبرنگاران یکی از پیشروترین سامانه های رزرواسیون آنلاین را در اختیار دارد که توانسته بیشترین مسافران این مقصد را جذب کند. جایزه توریستی مالزی یکی از باارزش ترین جوایز در منطقه آسیا و اقیانوسیه است که از سال 1987 به طور سالانه به برگزیدگان اهدا می گردد. این مراسم با حضور 53 داور و اهدای 65 جایزه به فعالان توریستی داخلی و خارجی منتخب از میان بیش از 590 شرکت نماینده برگزار گردید. مالزی میخواهد با خلاقیت، ایجاد جاذبه های تازه و تمرکز بر توریستی ورزشی مانند گلف، خرید، Homestay و پرنده نگاری، تا سال 2020 به هدفش در جذب 30 میلیون توریست دست یابد.

ایران و مالزی با برداشته شدن تحریم ها بار دیگر رابطه توریستی خود را تقویت می نمایند تا آمار 72 هزار نفری خروج توریست ایرانی به مالزی در سال 2015 و برعکس را افزایش دهند. به همین دلیل، وزارت توریستی مالزی، جایزه آژانس منتخب را به منظور افزایش روابط توریستی میان ایران و مالزی و اعمال سیاست هایی برای ترغیب فعالیت بیشتر آژانس های مسافرتی دو طرف در انجام تورهای توریستی، به یکی از آژانس های ایرانی اعطا کرد.

راجانوشیروان با بیان اینکه نیازی به انعقاد تفاهم نامه تازه در زمینه توریستی نیست، اضافه نمود: از آنجا که رابطه ایران و مالزی رابطه ای دیرینه است و به علت تحریم ها این روابط کاهش یافت، بنابراین درصدد هستیم که با افزایش روابط و احیای تفاهم نامه هایی که از قبل در این زمینه میان دو کشور امضا شده توریستی در این جهت را رونق بخشیم.به گفته سفیر مالزی در ایران، مالزی فستیوال های بسیاری را در تمام ماه های سال برگزار می نماید که فستیوال های موسیقی، رالی و خرید با تخفیف های زیاد که مورد علاقه ایرانیان است، از جمله آنها است و از این طریق نیز توریستان زیادی را برای سفر به مالزی ترغیب می نماید؛ چیزی که ایران نیز می تواند با استفاده از معرفی بعضی قابلیت های خود از آن بهره مند گردد.

کشور مالزی به عنوان یکی از کشورهای مطرح جهان در زمینه توریستی با اینکه بازار خوبی برای توریستان جهان است، باز هم سیاست های تشویقی برای ورود هرچه بیشتر توریستان مشتاق به کشورش را دنبال می نماید و به همین دلیل جایزه منتخب برترین آژانس مسافرتی و دیگر زمینه های فعالیت توریستی را تعریف نموده است. بنا به گفته سفیر مالزی در ایران، تعداد کمی از مالزیایی ها، ایران و قابلیت های توریستی اش را می شناسند که جا دارد سفارت ایران در مالزی در این راستا و برای شناساندن ایران و ترغیب توریستان این کشور برای سفر به ایران، برنامه ریزی و فعالیت کند.

منبع: الی گشت
انتشار: 14 بهمن 1400 بروزرسانی: 14 بهمن 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 2052

به "تور ارزان مالزی: خبرنگاران و دریافت جایزه برترین کارگزار غرب آسیا از دستان سفیر مالزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان مالزی: خبرنگاران و دریافت جایزه برترین کارگزار غرب آسیا از دستان سفیر مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید