دستمال توالت خود را هرگز این گونه آویزان نکنید!

به گزارش مجله باهام، آیا تا به حال به شیوه صحیح آویزان کردن دستمال توالت اندیشیده اید؟ شاید تعجب کنید، ولی اگر به شیوه درست این کار را انجام ندهید سلامتی خود را در خطر قرار داده اید!

دستمال توالت خود را هرگز این گونه آویزان نکنید!

شاید تا به امروز متوجه نشده باشید، اما جهان به دو گروه متمایز تقسیم می گردد: کسانی که دستمال توالت را در شرایط آویزان از جلو آویزان می نمایند و کسانی که آن را در شرایط آویزان از پشت قرار می دهند. و به نظر می رسد که هر دو طرف پافشاری زیادی در خصوص روش صحیح قرار دادن دستمال توالت دارند. اما شیوه صحیح آویزان کردن دستمال توالت چیست؟ با خبرنگاران همراه باشید.

نتایج جالب تحقیقات درباره آویزان کردن دستمال توالت

برای نمونه، تحقیقات نشان می دهد که تقریبا نیمی از مردم در بریتانیا وقتی می بینند دستمال توالت به روش اشتباه در جای آن قرار داده شده است، آزرده می شوند. این در حالی است که تخمین زده می گردد از این تعداد، 9 میلیون نفر در بریتانیا قضیه نصب دستمال توالت را اشتباه فهمیده اند.

در مطالعه ای که شرکت طراحی حمام Bathroom Origins انجام داد، از 300 نفر نظرسنجی شد تا نگرش مردم در قبال این پرسش قدیمی که سر دستمال توالت باید به کدام سمت باشد، تعیین گردد.

افراد 45 تا 54 ساله با تماشا قرارگیری اشتباه دستمال توالت، بیشترین ناراحتی و آزردگی را از خود نشان می دادند و افراد 25 تا 34 ساله کمترین مقدار ناراحتی را از این خطا داشتند.

طریقه اشتباه قرار دادن دستمال توالت کدام است؟

در این مرحله شایان ذکر است که در واقع یک روش درست رسمی برای قرار دادن دستمال توالت روی نگهدارنده وجود دارد و به نظر می رسد کسانی که روش آویزان از پشت را می پسندند، در تمام این مدت دستمال توالت خود را اشتباه آویزان نموده اند.

ثبت اختراع سال 1891 برای رول دستمال توالت (بله، چنین چیزی وجود دارد) رسما بیان می نماید که انتهای رول دستمال باید از بیرون آویزان باشد. به عبارت دیگر، حق ثبت اختراع ست ویلر، مخترع دستمال توالت، نشان می دهد که روش صحیح آویزان کردن دستمال توالت روی نگهدارنده، در واقع به شکلی است که انتهای دستمال از بالا آویزان باشد.

بحث های زیادی در خصوص این دو مدل آویزان کردن دستمال توالت مطرح است، اما علت مهم تری وجود دارد که چرا رول دستمال توالت باید به درستی، یعنی به روش آویزان از بالا، نصب گردد.

برای رعایت بهداشت باید دستمال توالت را به روش درست آویزان کنید

گذشته از بعضی مشاجره های بی خطر خانوادگی بین هواداران این دو روش مختلف، در واقع یک علت بسیار مهم وجود دارد که باید به روش معرفی شده در ثبت اختراع ویلر، به ویژه در سال های اخیر، توجه کنیم: بهداشت.

سوفیا چارالامبوس، از بنیانگذاران Bathroom Origins، شرح می دهد: اینکه رول دستمال توالت باید به چه سمتی آویزان گردد، سال ها موضوع بحث بین زوج ها و همخانه ها بوده، اما اینک از زمان شیوع بیماری همه گیر، معنای عمیق تری یافته است.

چارالامبوس در ادامه می گوید: مطالعه ای که دانشگاه کلرادو در سال 2011 انجام داد، نشان داد که 19 نوع مختلف باکتری بر روی سطوح مختلف حمام و دستشویی یافت می گردد و می دانیم که کووید-19 می تواند تا 72 ساعت روی سطوح زنده بماند.

لحظه ای که بیش از هر زمان محتمل است دست های شخصی که از توالت استفاده می نماید، حامل باکتری باشد، زمانی است که دست به دستمال توالت می برد.

انتقال آلودگی به وسیله دستمال توالت

اگر دستمال توالت از رو آویزان گردد، دست افراد فقط دستمال توالتی را که استفاده می نمایند، لمس خواهد نمود و دستشان نیز در ادامه شسته می گردد. اما اگر دستمال توالت را زیر آویزان کنید، این احتمال وجود دارد که انگشتان افراد به دیوار نیز برخورد کند و رسوبی بر جای بگذارد. در این حالت، نه تنها هر شخصی که پس از آن به توالت می رود و دستمال توالت استفاده می نماید، در معرض خطر آلودگی با باکتری هایی است که قبلا رسوب نموده اند، بلکه او نیز باکتری های بیشتری برای نفرات بعدی باقی می گذارد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب راز دایره های اسرار آمیز در این صحرای خشک چیست؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 10 آبان 1401 بروزرسانی: 10 آبان 1401 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 2267

به "دستمال توالت خود را هرگز این گونه آویزان نکنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستمال توالت خود را هرگز این گونه آویزان نکنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید