دولت سنگاپور خبرهای جعلی فیس بوک را نشانه گذاری می نماید

به گزارش مجله باهام، فیس بوک تحت قانونی جدید در سنگاپور فعالیت خواهد نمود. بر اساس این قانون جدید، هر نوع اخبار جعلی توسط دوت سنگاپور شناسایی و علامت گذاری خواهد شد.

دولت سنگاپور خبرهای جعلی فیس بوک را نشانه گذاری می نماید

همراه ما باشید تا با تور سنگاپور از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، طبق قانون جدید خبرهای جعلی در سنگاپور با یک اطلاعیه الحاقی به پست کاربر معین می شوند. اطلاعیه ای که می گوید محتوای پست به اشتراک گذاشته شده جعلی است.

درواقع فیس بوک از نظر قانونی موظف است به کاربران اطلاع دهد که پست مذکور از دید دولت سنگاپور جعلی و فاقد اعتبار است. پیش از این سنگاپور اعلام نموده بود که خبرهای جعلی فییس بوک بر روند انتخابات این شرکت اثرات منفی دارد. بر همین اساس نیز فیس بوک برای نشان دادن حسن نیت خود با دولت سنگاپور همراهی می نماید. سخنگوی این شرکت گفت که فیس بوک اعلامیه مطابق قانون سنگاپور را به پست های خود در این کشور اضافه نموده است.

سخنگوی فیس بوک در این خصوص تاکید نمود: همانطور که روزهای نخست اجرای قانون است ، ما امیدواریم که تضمین های دولت سنگاپور مبنی بر این که این قانون بر آزادی بیان تأثیر نخواهد گذاشت ، منجر به یک رویکرد سنجیده و شفاف در اجرای قانون گردد.

اگرچه به نظر می رسد هدف از این حرکت کاهش خبرهای جعلی است اما این خبر در حالی منتشر شده است که بسیاری زا فعالان آزادی بیان نگران سانسور و محدودیت آزادی بیان هستند. اعلامیه اضافه شده توسط فیس بوک به پستهای سنگاپور شامل پیوند بیشتر بدانید است. این پیوند به صفحه جدیدی می رسد که مختصراً قانون را شرح می دهد و می افزاید: فیس بوک به عنوان سکوی خنثی صادقانه بودن پست های سایت خود یا دولت را تأیید نمی نماید.

منبع: انتخاب
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 566

به "دولت سنگاپور خبرهای جعلی فیس بوک را نشانه گذاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت سنگاپور خبرهای جعلی فیس بوک را نشانه گذاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید