راهنمای هیچهایک به جنوب شرقی آسیا ، سفر مقرون به صرفه به جنوب شرقی آسیا

به گزارش مجله باهام، طی طول سفر طولانی ما در اطراف آسیای جنوب شرقی، ما از مراحل زیادی گذر کردیم که باعث شد مسافرت بهتری داشته باشیم (حداقل این چیزی است که ما فکر می کنیم؛)). یکی از آن ها می خواست چیزی نو و شناخته نشده را امتحان کند. برای من، حداقل، مفهوم هیچهایک چیزی بود که من هرگز در هنگام سفر در نظر نگرفتم. احساس ایستادن در جاده ها، تکان دادن دست برای ماشین های تصادفی و فشرده شدن بین غریبه ها هرگز برای من پیش نیامد که بخشی از سفر من باشد. با این حال، پس از یک برخورد شوم با مسافران دیگر که از اتوبوس هایی در کامبوج استفاده می کردند، رخ داد، این احساس شروع به تبدیل شدن به واقعیت کرد. چند روز پیش که ما اولین سفرهای هیچهایک را شروع کردیم ما را به مکان های دور منتهی کرد و ما را قادر به ملاقات با مردم در سطح کاملا نوی کرد. ما عاشق هیچهایک در آسیای جنوب شرقی و خاطرات فراموش نشدنی آن شدیم. در این پست، من می خواهم به طور کلی به مفاهیم هیچهایک و سفر مقرون به صرفه به جنوب شرقی آسیا پی ببرید و به طور خاص روی آسیای جنوب شرقی کار می کنم. بعضی نکات و توصیه ها (و مشاهدات) برای ما به عنوان یک زن و شوهر کار می کرد. پس با ما در مجله خبرنگاران همراه باشید. هیچهایک می تواند از کشوری به کشور دیگر بسیار متفاوت باشد. در حالی که ما زمان شگفت انگیزی در میانمار داشتیم، زمان بسیار سختی در این مسیر در لائوس یا ویتنام داشتیم. فرهنگ ها متفاوت هستند و مردم به یک فرد و به ویژه یک خارجی سردر گم، که در کنار خیابان ایستاده، واکنش متفاوتی دارند. به طور کلی، هرچند، می توانم بگویم که مردم در هر کشوری که در آسیای جنوب شرقی حضور داشتند خرسند بودند و تجربه ای بدی نداشتند.

راهنمای هیچهایک به جنوب شرقی آسیا ، سفر مقرون به صرفه به جنوب شرقی آسیا

آماده سازی

اول و مهمتر از همه شما باید از لحاظ ذهنی برای یک روز هیچهایک آماده باشید. این می تواند سرگرم نماینده و پرماجرا اما بسیار خسته نماینده باشد، به خصوص اگر سوار شدن برای شما ناراحت نماینده است پس شما باید در حرارت نیم روزی در وسط ناکجا صبر کنید. آماده باشید و انتظار بیش از حد نداشته باشید، به این ترتیب فقط بهتر خواهد شد.

یک نامه یا یادداشت بگذارید

قبل از رفتن به سفر حتما یک یادداشت کوچک به زبان کشور آن بنویسید که شما کجا می خواهید بروید. ما لحظات خنده دار و رنجش آور زیادی برای راننده وقتی که در آن جهنم بودیم، ایجاد کردیم. فکر می کنم جز توقف در میان جاده و نوشتن برای آن ها و بعلاوه سواری گرفتن راه دیگری نیست. پس آن را بنویسید و اگر مردم شما را درک ننمایند، حداقل در موقعیت بهتری قرار خواهید گرفت. به عنوان مثال، در فلیپین، یک میزان راحت تر مردم زبان انگلیسی را می شناختند و می دانستند کجا می خواهید بروید.

از ابتدا واضح بگویید که شما پرداخت نخواهید کرد

این احتمالا یکی از مهمترین چیزهایی است که باید انجام دهید. هیچ چیز بدتر از گرفتن یک سواری وجود ندارد که پس از آن با راننده برای پرداخت پول بحث کنید. حتما این را کاملا به صورت واضح هنگامی که شما به خودرو ایست می دهید به راننده بگویید. به خاطر داشته باشید که کلمات بدون پول در زبان محلی نیز قابل اطمینان هستند تا مطمئن شوید که آن ها درک می نمایند! ما در طول سفرهای اولیه در کامبوج این اشتباه را انجام دادیم و دیگران را با خود همراه کردیم - و کاملا غیر ضروری بود!

آمادگی و صبر داشته باشید

جنوب شرقی آسیا یک منطقه بسیار گرمسیر است که در آن درجه حرارت به راحتی می تواند به بیش از 35 درجه در روز برسد. بعلاوه، فصل های موسم بارندگی وجود دارد که می تواند بسیاری از برنامه های پیاده روی شما را تحت تاثیر قرار دهد. اطمینان حاصل کنید که به میزان کافی آب و مواد غذایی به همراه دارید و یک کلاه و یا کت بارانی که به طور کلی برای ماندن در پشت یک کامیون مناسب باشد. کفش های مناسب بپوشید و کیسه های خود را بسته بندی نموده و همواره اشیا گران بهای خود را با خود در یک کیف کوچک حمل کنید. بعلاوه باید شکیبا باشید. زمان هایی وجود دارد که ممکن است ساعت ها صبر کنید (اما این بیشتر به نقطه ای که شما در آن هستید مرتبط است). ما معمولا برای سواری گرفتن بیشتر از 45 دقیقه منتظر نیستیم، اما این بستگی به موقعیت شما دارد. به هر حال، فقط می دانم که سفر شما ممکن است کمی طولانی تر از انتظار شما باشد. به طور میانه، هرچند، ما سفر مقرون به صرفه به جنوب شرقی آسیا را تجربه کردیم اما سواری ها از حتی اتوبوس ها یا قطارها سریع تر بودند.

نقطه مناسب را پیدا کنید

لازم است! اگر نقطه مناسب برای شروع مأموریت هیچهایک در آسیای جنوب شرقی خود را پیدا نکنید، کار نمی نماید! یک روز قبل از اینکه ما این مکان را ترک کنیم، ما در پی برترین نقاط برای هیچهایک می گشتیم. به طور کلی، اگر شما در یک شهر هستید، باید از آن بیرون بیایید و خودتان را به کنار جاده اصلی برسانید. اگر شما هرگز سوار خوبی پیدا نکردید هرگز در داخل شهر نباشید، آن خسته نماینده و آزار دهنده است. اطمینان حاصل کنید که از شهر بیرون بروید و در کنار یک خیابان بایستید، به طوری که هیچ گزینه ای برای رفتن به سمت راست نباشد. ما تجربه دیگری در کامبوج داشتیم جایی که در آن ما یک تغییر جهت اشتباه دادیم و خیابان ها را از روی نقشه ترکیب کردیم. ما بیش از 45 دقیقه منتظر ماندیم تا متوجه شدیم که اصلا ما در جاده اشتباهی بودیم. ما بعلاوه هیچهایک را مستقیما از شهر پنوم پن شروع کردیم که یک ایده خوب نبود.

انگشت شست خود را نشان ندهید

هیچهایک در آسیای جنوب شرقی چیز معمولی برای مردم محلی نیست، آنها به سادگی نمی دانند که این چیست. انگشت شست شما ممکن است شما را در اروپا و در آمریکا یاری کند، اما در اینجا به شما یاریی نخواهد کرد. برترین راه برای سفر مقرون به صرفه به جنوب شرقی آسیا این است که به مردم با دست تکان دادن (با نشان دادن دست) یا با استفاده از نشانه دیگری علامت دهید. ما برای اولین بار از انگشت شست استفاده کردیم که به کار نیامد. در نهایت، ما شروع به تکان دادن دست کردیم و مردم با خوشحالی به ما می خندیدند اما متوقف نمی شدند. هنگام دست تکان دادن به یک تاکسی یا کامیون مانند مردم محلی عمل کنید.

سفر مقرون به صرفه به جنوب شرقی آسیا

لائوس

هیچهایک در آسیای جنوب شرقی و لائوس می تواند در شمال و جنوب متفاوت باشد. در بخش جنوب، پیدا کردن سواری های خوب و حرکت در اطراف، کمی ساده تر است. خودروها و وسایل نقلیه به طور کلی در اطراف وجود دارد و مردم معمولا انتظاری برای دریافت پول ندارند. در شمال این مسئله کمی مشکل تر است. شما پیروز خواهید شد که بین روستاها هیچهایک داشته باشید و احتمالا در پشت یک کامیون سوار شوید. از لحاظ جغرافیایی کشور با جاده های اصلی (بزرگراه 13) نسبتا ساده ساخته شده است که از طرف 4000 جزیره سرد در جنوب به مرکز شمالی ویتنام یا شهر زیارتی لوآنگ پرابانگ می رسد.

به طور کلی، لائوس یک کشوری است که در آن شما می توانید هیچهایک داشته باشید، اما این همواره آسان نیست. جنوب آسان تر از شمال است.

میانمار

میانمار به زودی ساده ترین کشور برای ما برای هیچهایک خواهد بود. مردم بسیار روشن فکر و کنجکاو هستند و دوست دارند به شما سواری بدهند. جاده ها بزرگ هستند و در داخل کشور تفاوتی وجود ندارد. شما بسیار واکنش های محبت آمیز خواهید دید و مردم می خواهند همه چیز را درباره شما بدانند. کامیون های کوچک تر بسیاری که مردم را در اطراف حمل می نمایند وجود دارد، بنابراین شما می توانید راهی برای هیچهایک در این موارد پیدا کنید. ما حتی پیروز به رانندگی در ماشین با دومرد فوق العاده محبت آمیز برمه ای شدیم که حتی ما را برای ناهار و شام دعوت کردند و ما را به یک خوابگاه آوردند! به مثابه این میانمار یک کشور بسیار بزرگ است و از شمال تا جنوب گسترده است. با این حال، بزرگراه هایی با نام تجاری تازه ساخته شده است که در میان شهرهای بزرگ است، بنابراین سفر به اینجا بسیار بهتر می گردد. کشور عالی برای هیچهایک. ما عاشق میانمار هستیم و همواره سواری های زیادی (اتومبیل ها، کامیون ها، اتوبوس ها و حتی موتور سیکلت ها، اما این داستانی دیگر است!) وجود دارند و وقت زیادی را برای دیدار با مردم برمه به دست آوردیم. اوه، آنها هم همه می خواهند در فیس بوک با شما ارتباط برقرار نمایند

تایلند

افراد در تایلند و سایر کشورهای آسیای جنوب شرقی با مفهوم هیچهایک آشنا نیستند. با این حال، این بسیار آسان است که این کار را در اینجا انجام دهید و مردم مایل هستند بدون پول شما را برسانند. شما بیشتر پیروز به بودن در عقب یک کامیون خواهید بود و این ساده و ایمن است. بعلاوه تعداد زیادی موتور سیکلت وجود دارد که به شما سواری می دهد، اما من پیشنهاد نمی کنم مگر آنکه مسافت کوتاهی باشد. تایلند نیز یک کشور بسیار بزرگ است و دور شدن از آن می تواند زمان زیادی را صرف کند. بعلاوه در جنوب جزایر زیادی وجود دارد که تنها با کشتی می تواند به آنجا رفت، ما هرگز سعی نکردیم کشتی را برای هیچهایک امتحان کنیم، می تواند جالب باشد!

تایلند جای خوبی برای هیچهایک است و مردم برای خارجی ها روشن فکر هستند.

فیلیپین

هیچهایک در فیلیپین نسبتا آسان است زیرا مردم فیلیپین بسیار محبت آمیز و اجتماعی هستند و به شما به عنوان یک خارجی یاری می نمایند. شما سوارهای خوبی در این استان ها پیدا خواهید کرد و احتمالا حمل و نقل در یک ماشین حمل و نقل محلی به نام جیپری به سرانجام می رسد (به تصویر نگاه کنید). پیاده روی در شهرها می تواند حیرت انگیزتر گردد زیرا ترافیک ترسناک است. فیلیپین یکی از بزرگترین کشورهای جزیره ای در دنیا است که بیش از 7000 نفر از آنها در سراسر منطقه بیش از 300 هزار کیلومتر مربع پخش می شوند. دیر یا زود شما باید پرواز کنید یا با کشتی سفر کنید که بسیاری از مردم ممکن است در ناحیه بندر شما را ترک نمایند.

به طور کلی، فیلیپین به علت روشن فکر بودن مردم برای هیچهایک مناسب است و این که بیشتر زبان انگلیسی صحبت می نمایند.

ویتنام

هیچهایک در ویتنام حداقل برای ما آسان نبود. به طور کلی، ما ویتنامی ها را تجربه کردیم که به برخی از ما خارجی ها برخی اوقات مشکوک هستند. به نظر ممکن می رسد اما نه به سادگی در کشورهای دیگر، قبل از اینکه مسافرین به ماشین نزدیک شوند، آنها راحت تر به سمت مردم می آمدند و از آنها برای سوار شدن درخواست می کردند. معمولا آنها از شما درخواست پول می نماید اما باید مصر باشید. این کشور بعلاوه دارای یک مسیر مستقیم از جنوب به شمال یا بالعکس است.

ما در ویتنام خیلی پیاده روی نکردیم اما از افرادی که این کار را انجام می دادند شنیدیم و سریع و آسان به سواری رسیدند.

کامبوج

این جایی بود که ما همه چیز را برای هیچهایک شروع کردیم. در ابتدا کمی سخت بود، ما در نهایت کامبوج را به عنوان یک کشور نسبتا آسان برای هیچهایک در نظر گرفتیم. جاده ها معمولا شلوغ هستند و مردم علاقه مند به سواری دادن به شما هستند. ما معمولا سوار کامیون ها، ماشین های باری و ون ها شدیم و تجارب بدی نداشتیم. کامبوج یک کشور نسبتا کوچکی است و گردش در آن نسبت به کشورهای همسایه خیلی طولانی نشد. با این حال، مسیرها نیز به مراتب از (جنوب-شمال) روشن نیست، پس با تدبیر و برنامه در این مسیر جلو بروید.

کشور خوبی برای هیچهایک و گردش آسان در اطراف است.

منبع: همگردی
انتشار: 27 دی 1401 بروزرسانی: 27 دی 1401 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 2301

به "راهنمای هیچهایک به جنوب شرقی آسیا ، سفر مقرون به صرفه به جنوب شرقی آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای هیچهایک به جنوب شرقی آسیا ، سفر مقرون به صرفه به جنوب شرقی آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید