رفتارهایی که هرگز نباید در کانادا از شما سر بزند، تصاویر

به گزارش مجله باهام، به طور کلی، کانادا به کشوری مؤدب و بانزاکت مشهور است. به همین خاطر، اگر می خواهید در حین سفر خود به این کشور با حس ناراحتی و خجالت روبه رو نشوید، باید بعضی از هنجارهای اجتماعی و فرهنگی را رعایت کنید. این مقاله به شما خواهد گفت که به عنوان یک گردشگر در کانادا از زدن چه حرف ها و انجام چه رفتارهایی پرهیز کنید.

رفتارهایی که هرگز نباید در کانادا از شما سر بزند، تصاویر

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای مولتی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

تصور نکنید که تورنتو پایتخت کانادا است

تورنتو احتمالاً شناخته شده ترین شهر در کانادا باشد که نسبت به سایر مناطق کشور توجه بیشتری را به خود جلب می نماید؛ اما مرتکب این اشتباه نشوید که تورنتو پایتخت کشور است. این عنوان در اختیار اتاوا قرار گرفته است. دولت فدرال کانادا در این شهر مستقر است و اتاوا مرکز سیاسی کشور به شمار می آید.

به روابط میان فرانسوی ها و انگلیسی ها اشاره ای نکنید

کانادا با داشتن گذشته استعماری و پرتنش خود با حضور امپراطوری های فرانسه و انگلیس و میراثی از سرکوب بومیان، همیشه دوران تاریخی سختی را پشت سر گذاشته است. دورانی که همچنان تا به امروز هم چالش برانگیز بوده است. در حالی که این کشور هرگز یک جنگ برای استقلال یا یک تهاجم گسترده منجر به ازهم گسیختگی را در دوران استعمار خود تجربه ننموده، اما بعضی تنش ها همچنان میان فرانسوی ها و انگلیسی های کانادا (در ایالت های کبک و اونتاریو) دیده می گردد. این تنش ها معمولاً در لحظات فرهنگی و سیاسی ظهور می نمایند.

نگویید که کانادایی ها شبیه به آمریکایی ها هستند

هیچ چیزی به اندازه گفتن یک جمله در خصوص شباهت های میان کانادا و آمریکا موجب اتحاد سریع مردم این کشور نمی گردد. شمردن رجحان های خود نسبت به همسایه جنوبی، بخشی از تجربه کانادایی ها از هویت ملی خود از سال 1867 تا به امروز بوده است. بله، ممکن است کانادایی ها از نظر لهجه و بعضی شباهت های ظاهری با آمریکایی ها برابر باشند و ابرشهری نظیر تورنتو ممکن است ظاهری از یک شهر آمریکای شمالی را منعکس کند، اما کانادایی ها از نظر تاریخی، سیاسی و اجتماعی به کشور و تفاوت های خود افتخار می نمایند.

به این موضوع اشاره نکنید که تصویر ملکه بریتانیا بر روی تمامی پول ها وجود دارد

این موضوع ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما چهره ملکه الیزابت دوم بر روی تمامی سکه های کانادا و همچنین اسکناس های 20 دلاری دیده می گردد. اگرچه کانادایی ها عموماً وفاداری ویژه ای نسبت به پادشاهی بریتانیا از خود نشان نمی دهند، اما این حقیقت همچنان وجود دارد که کانادا کشوری با نظام پادشاهی مشروطه است و ملکه رئیس رسمی این کشور به شمار می آید. با این حال، کانادا از سال 1982 و به موجب قانون اساسی جدید، کشوری کاملاً مستقل محسوب می گردد و وفاداری و استقلال قانونی آن به بریتانیا ملغی شده است.

از تیم هورتونز انتقاد نکنید

در کنار هاکی، تیم هورتونز (Tim Hortons) که آن هم توسط یک بازیکن هاکی به همین نام تأسیس شده، اساساً یک نهاد فرهنگی در کانادا محسوب می گردد؛ تیم هورتونز مجموعه ای چندملیتی از رستوران های زنجیره ای فست فود است که به خاطر قهوه ها و دونات های خود شهرت دارد. تیمی، همان طور که کانادایی ها این برند را عاشقانه صدا می زنند، از سال 1965 به بعد در سراسر خاک این کشور به محبوبیت رسید و احتمالاً به همین خاطر باشد که مصرف سرانه دونات در کانادا نسبت به همه جای دنیا بیشتر است. حتی اگر در این کشور یک قهوه یا یک دونات بی مزه پیدا کردید، بهتر است از توهین به این نماد ملی کانادا خودداری کنید.

جواب عذرخواهی را از قلم نیاندازید

این یک کلیشه رایج و البته صحیح است که یکی از پرتکرارترین عباراتی که در کانادا شنیده می گردد، عبارت متأسفم است. کانادایی ها ترجیح می دهند تا به جای عباراتی چون ببخشید بگویند متأسفم؛ بنابراین معنی این کلمه قاعدتاً چیزی فراتر از یک عذرخواهی ساده است. همین امر سبب شده که کانادا به عنوان کشوری بسیار مؤدب شناخته گردد؛ اما اگر شما هم با چنین رفتاری روبه رو شدید، مرتکب اشتباه نشده و حتماً جواب عذرخواهی طرف مقابل را بدهید. حتی اگر به طور ناخواسته با فردی برخورد کردید و او در ابتدا گفت: متأسفم، دور از ادب است که جواب عذرخواهی فرد مقابل را ندهید.

قبل از اینکه مسافران از وسایل حمل و نقل عمومی خارج نشده اند، وارد نشوید

این رفتار اساساً در شهرهای عظیم کانادا نظیر ونکوور، تورنتو و مونترال که بسیار شلوغ هستند، کاربردی است. در حالی که کانادایی ها از سوار شدن به یک اتوبوس یا قطار فوق العاده شلوغ، به هنگام بازگشت به خانه از سر کار، ابایی ندارند، اما ایستادن در مقابل جهت خروجی مسافران در هر نوع وسیله نقلیه ای امری زشت و بی ادبانه تلقی می گردد. بهتر است در طرف راست یا چپ درب های وسیله نقلیه بایستید و منتظر پیاده شدن مسافران شوید. به علاوه، از قلم نیاندازید که در صورت ورود به یک قطار شلوغ، بد نیست چند بار بگویید متأسفم.

نگویید که شما شربت افرا دوست ندارید

درخت افرا که حتی یک برگ از آن در پرچم کانادا هم دیده می گردد، از بسیاری جهات نماد این کشور به شمار می آید. درخت افرا علاوه بر ارزش نمادین خود، یکی از معدود گزینه های خوراکی است که می توان آن را کاملاً به نام کانادا شناخت. شربت افرا که یک شیرین نماینده طبیعی است، در گذشته توسط بومیان آمریکای شمالی جمع آوری می شد. روش این کار بعدها به اروپایی ها آموزش داده شد. کبک عظیم ترین تولیدنماینده شربت افرا در دنیا است و می توان در این ایالت پنکیک ها، شیرینی های وافل، اوتمیل و نان های تست فرانسوی همراه با این شربت را یافت. این ماده نه تنها به شکل مایع آن موجود است، بلکه می توان آن را در قالب شیرینی، پودر، تافی، شکلات و اشکال دیگر نیز مشاهده کرد. شربت افرا یکی از بهترین سوغاتی های کانادا برای بردن به خانه است؛ اما اگر طعم این شیرین نماینده را دوست نداشتید، بهتر است چیزی در خصوص آن به زبان نیاورید.

نگوید که پوتین دوست ندارید

وقتی که در کانادا هستید، بهتر است در خصوص یکی از غذاهای سنتی این کشور، پوتین (poutine)، حرفی به زبان نیاورید. این غذای فست فود فرانسوی کانادایی ترکیبی از سیب زمینی سرخ نموده فرانسوی و پنیر دلمه شده است که به میزان فراوان بر روی سیب زمینی ها ریخته می گردد. این غذا بسیار سنگین و چرب است، اما تا قبل از امتحان آن در ساعت 3 بامداد، پس از یک گشت شبانه در شهر، حرفی نزنید.

تصور نکنید که کل کشور به یک شکل است

کانادا، صرف نظر از هویت های منطقه ای آن، کشوری متنوع از نظر جغرافیای طبیعی و مردمان آن است. اگرچه جمعیت این کشور در مقایسه با وسعت آن بسیار اندک است، اما هر استان و منطقه تاریخ و شخصیت متمایز خود را دارد. درنتیجه، گاهی اوقات صحبت از این کشور به طور کلی می تواند مشکل آفرین باشد. در هرکجای این کشور که بودید، بهتر است هیچ نظر کلی و جامعی در خصوص کانادایی ها ندهید.

نگویید که زمستان بسیار سرد است

همه ما می دانیم که میانگین دمای فصلی در سراسر این کشور بسیار متغیر است، اما همه استان های کانادا، به جز بخش ساحلی بریتیش کلمبیا، در فصل زمستان سرمای شدیدی را تجربه می نمایند. استان های مرکزی این کشور، به خصوص پرِیری (Prairie)، در این فصل به طور میانگین سرمای منفی 15 درجه سانتی گراد را پشت سر می گذارند، اما گاهی دمای هوا می تواند تا منفی 40 درجه هم برسد. این سرما با بادهای سرد استخوان سوز نیز همراه است. در مناطق مرکزی کانادا، برف می تواند برای 6 ماه بر روی زمین بماند، در حالی که در بخش های شمالی کشور برف تقریباً یک سال دوام می آورد.

نگویید که هوا آن قدرها هم بد نیست

در عین حال، کانادایی ها شکایت از سرمای هوا در کشوری شمالی را حق مسلم خود می دانند. میانگین بالاترین دمای هوا در سواحل شرقی و غربی این کشور معمولاً زیر 20 درجه سانتی گراد است، در حالی که استان های مرکزی دارای زمستان هایی با حداکثر دمای تابستانی 25 تا 30 درجه سانتی گراد هستند. دمای هوا در بعضی مناطق مرکزی می تواند تا 40 درجه هم بالا برود؛ بنابراین، از آنجایی که بعضی از نقاط کشور تابستان های گرم و مرطوبی دارند یا اینکه بعضی شهرها ممکن است حتی با داشتن آب وهوای معتدل تر در فصل زمستان، از شنیدن این موضوع ناراحت شوند، بهتر است ادعای کانادا در خصوص سرزمین یخ و برف را به هیچ وجه به چالش نکشیم.

منبع: گردشبان
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1198

به "رفتارهایی که هرگز نباید در کانادا از شما سر بزند، تصاویر" امتیاز دهید

1 کاربر به "رفتارهایی که هرگز نباید در کانادا از شما سر بزند، تصاویر" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفتارهایی که هرگز نباید در کانادا از شما سر بزند، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید