سال 1400 می توانیم پرده های آزار مردم را کنار بگذاریم

به گزارش مجله باهام، تهران (پانا) - رئیس جمهوری افتتاح بیش از 15هزار میلیارد تومان طرح و پروژه مرتبط با وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را گامی در جهت توسعه بیشتر کشور خواند و ابراز امیدواری کرد که سال 1400 سال دستیابی ملت ایران به موفقیت های بزرگ در فرایند مبارزه با بیماری کرونا و جنگ اقتصادی دشمنان باشد.

سال 1400 می توانیم پرده های آزار مردم را کنار بگذاریم

حسن روحانی روز دوشنبه در این مراسم با اشاره به افتتاح کارخانه گندله سازی سه چاهون یزد گفت: یکی از اقدامات بسیار مهم دولت تدبیر و امید توسعه زنجیره فولاد بود و این زنجیره در طول هشت سال گذشته دو برابر شده است به نحوی که اقدامات اجرا شده در این مدت را می توان با کل تاریخ کشور مقایسه کرد.

روحانی افزود: تکمیل زنجیره فولاد باعث شده تا از خام فروشی جلوگیری شود و ارزآوری خوبی به خصوص در سال های اخیر داشته باشیم.

رئیس جمهوری گفت: سال 1400 از سال هایی خواهد بود که خداوند رحمت خود را بر این مردم نازل می کند و می توانیم پرده های مختلفی که موجب آزار مردم شده را کنار بگذاریم به نحوی که مردم هم در مقابله با کرونا و هم در جنگ اقتصادی موفقیت های بزرگی به دست خواهند آورد.

روحانی در ادامه با اشاره به افتتاح مراکز بهزیستی در کشور گفت: در بخش بهزیستی با کمک دولت و همت مردم و خیرین اقدامات بسیار خوبی اجرا شده است و خدماتی که در مراکزی که امروز به افتتاح رسید بیش از 5 میلیون نفر را تحت پوشش قرار می دهد. همه باید در توانمندسازی و آ گاهی خانواده هایی که نیاز به کمک دارند، اهتمام جدی داشته باشیم.

رئیس جمهوری به افتتاح های حوزه میراث فرهنگی اشاره کرد و گفت: میراث فرهنگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در حکم یک سند می باشد به نحوی که یک بنای تاریخی مانند میدان نقش جهان اصفهان می تواند به اندازه دهها جلد کتاب اثرگذاری داشته باشد.

روحانی با تاکید بر اهمیت توجه به ابنیه تاریخی و فرهنگی و بازسازی و بازسازی آن گفت: بازسازی بناهای تاریخی و فرهنگی می تواند قابلیت بهره برداری اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی فراوانی داشته باشد و وزارت میراث فرهنگی می تواند از لحاظ اقتصادی نیز اقدامات بسیار بزرگی انجام دهد.

رئیس جمهوری گفت: حوزه گردشگری در دولت تدبیر و امید دو برابر شده است منتها در یک سال گذشته به خاطر شرایط خاصی که به وجود آمد حوزه گردشگری و هتلداری سال سختی داشتند اما امیدواریم سال آینده سال غلبه بر ویروس کرونا و احیای همه مشاغل حوزه گردشگری باشد.

روحانی افزود: در سال آینده واکسن خارجی به اندازه کافی وارد شده و واکسن داخلی نیز اضافه خواهد شد و مجموع این اقدامات می تواند شرایط مناسب تری به وجود بیاورد تا بتوانیم زنجیره اپیدمی را قطع کنیم و دولت در این حوزه تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1676

به "سال 1400 می توانیم پرده های آزار مردم را کنار بگذاریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال 1400 می توانیم پرده های آزار مردم را کنار بگذاریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید