سرلشکر باقری: ایران آماده انتقال تجربیات خود به دانشگاه دفاع ملی چین است

به گزارش مجله باهام، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفت: دانشگاه دفاع ملی ایران در راستای تقویت روابط دفاعی با چین، آماده انتقال تجربیات خود به دانشگاه دفاع ملی چین است.

سرلشکر باقری: ایران آماده انتقال تجربیات خود به دانشگاه دفاع ملی چین است

با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید.

به گزارش مجله باهام، سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران امروز (پنجشنبه) که به دعوت همتای چینی خود به این کشور سفر نموده است، در دیدار رئیس دانشگاه عالی دفاع چین در پکن با بیان اینکه دانشگاه دفاع ملی ایران در راستای تقویت روابط دفاعی با چین، آماده انتقال تجربیات خود به دانشگاه دفاع ملی چین است ، اظهار کرد: طی چند سال گذشته روابط چین و ایران به سمت روابط راهبردی تغییر نموده و روز به روز در حال بهبود است و نیروهای مسلح دو کشور هم در زمینه های مختلف به ویژه در زمینه مسایل آموزشی و علمی روابط خوبی با یکدیگر دارند.

وی گفت: دنیا در حال تحول است و چالش های مختلفی پیش روی کشورها وجود دارد که باید مورد تحقیق و آنالیز قرار گیرند. در این زمینه دانشگاه بهترین گزینه برای انجام فعالیت های پژوهشی در این زمینه است.

وو جیمینگ رئیس دانشگاه دفاع ملی چین نیز در این دیدار گفت: روابط خوب و سالم دوجانبه ایران و چین باعث صلح و ثبات منطقه می گردد. روابط خوب به نفع منافع مشترک دو کشور است و چین هم بر همین اساس به دنبال توسعه این روابط است.

وی اضافه نمود: با توسعه و تقویت روابط سیاسی دو کشور، روابط نیروهای مسلح دو کشور هم به صورت مناسبی توسعه یافت، به طوری که در سال های گذشته نیروهای مسلح دو کشور در زمینه های مختلف از جمله مسایل فنی و آموزشی مبادلات بسیار خوبی داشتند.

رئیس دانشگاه دفاع ملی چین با تاکید بر اینکه در مراحل بعدی بر اساس تفاهمات امضاء شده میان رهبران و مقامات دو کشور، باید به دنبال اجرایی کردن تفاهم ها باشیم، اظهار کرد: دانشگاه دفاع ملی چین به عنوان بزرگترین دانشگاه دفاعی این کشور مایل به توسعه روابط دانشگاهی با ایران است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1398 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 373

به "سرلشکر باقری: ایران آماده انتقال تجربیات خود به دانشگاه دفاع ملی چین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرلشکر باقری: ایران آماده انتقال تجربیات خود به دانشگاه دفاع ملی چین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید