سلطانی فر: به جای ریشه یابی مساله، دنبال منتشر کننده فیلم هستند

به گزارش مجله باهام، تهران (پانا)- استاد ارتباطات اجتماعی دانشگاه علوم و تحقیقات با اشاره به ماجرای درگیری نماینده مجلس با سرباز نیروی انتظامی گفت به جای ریشه یابی مساله اولین کاری که می نمایند این است که ببینند چه کسی فیلم را منتشر نموده است. در حالی که به جای این همه کوشش برای یافتن منتشر نماینده محتواها، روابط عمومی های ما باید یاد بگیرند چگونه با یک خبر درست یا غلط یا افشاگرانه برخورد نمایند

سلطانی فر: به جای ریشه یابی مساله، دنبال منتشر کننده فیلم هستند

به گزارش مرکز اطلاع رسانی رسانه ها، ارتباطات، تبلیغات و روابط عمومی، محمد سلطانی فر در همایش استانداردهای جهانی روابط عمومی ضمن بیان این مطلب گفت: وقتی نماینده ای به سربازی سیلی می زند، به جای ریشه یابی مساله اولین کاری که می نمایند این است که ببینند چه کسی فیلم را منتشر نموده است. وقتی آلونک یک شهروند جنوبی خراب شد نیز شهردار دنبال این بود که فیلمش توسط چه کسی منتنشر شده است. در حالی که به جای این همه کوشش برای یافتن منتشر نماینده محتواها، روابط عمومی های ما باید یاد بگیرند چگونه با یک خبر درست یا غلط یا افشاگرانه برخورد نمایند. از اکنون به بعد هر فیلم افشاگرانه ای که در فضای مجازی پخش گردد من مسئولش هستم و اگر قرار است با کسی برخورد نمایند، من باید دستگیر شوم.

معاون سابق مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر ضرورت آموزش سواد رسانه ای به همه اقشار جامعه شرح داد: این ضرورت برای کارکنان روابط عمومی ده ها برابر افزایش پیدا می نماید. آنها باید سواد رسانه ای را یاد بگیرند و به مدیران خود هم آموزش بدهند. آنها باید بدانند شبکه های اجتماعی مثل رادیو و تلویزیون یا فلان روزنامه نیست که به آن دستور بدهیم این خبر را منتشر نکن. رسانه تلفن همراه در جیب همه واقع شده است و جامعه بر همه ما نظارت می نماید.

وی ضمن انتقاد از برخورد عجولانه با موضوع سواد رسانه ای اعلام کرد: در مقطع پایه دهم آموزش و پرورش کتاب سواد رسانه ای برای دانش آموزان تدوین شده است. حدود دو سال پیش که این کتاب آمد معلمان می گفتند ما نمی دانیم چه چیزی را باید درس بدهیم. متاسفانه در این کتاب رسانه هراسی را جایگزین شناخت رسانه نموده اند و در همه کتاب ادبیاتی به کار گرفته شده که می گوید رسانه بد است و مخاطب را گمراه می نماید.

نویسنده کتاب پوشش خبری با اشاره به برگزاری یک دوره 32 ساعته سواد رسانه ای برای دانش آموزان مقطع چهارم دبستان گفت: من و همکارانم به این بچه ها آموزش دادیم موضوعات را با نگاه انتقادی و شک آمیز آنالیز نمایند. بچه ها بعد از این دوره منتقد مواد غذایی مثل چیپس و پفک بودند و از مضرات این خوراکی ها برای دیگران می گفتند.

نخستین همایش استانداردهای جهانی روابط عمومی با شعار در افق جهانی روی پای خود بایستیم با معرفی اولین دریافت نمایندگان گواهینامه اسکو/ ESCO در ایران در حوزه روابط عمومی روز گذشته در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1641

به "سلطانی فر: به جای ریشه یابی مساله، دنبال منتشر کننده فیلم هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی فر: به جای ریشه یابی مساله، دنبال منتشر کننده فیلم هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید