غذاهای ارزان استانبول ، ارزان ترین رستوران های استانبول کدام اند

به گزارش مجله باهام، استانبول بزرگ ترین شهر ترکیه است که در زمان های قدیم به آن قسطنطنیه نیز می گفتند. این شهر به دو بخش اروپایی و آسیایی تقسیم می گردد و به خاطر منحصر به فرد بودنش بسیاری از گردشگران در دنیا و به خصوص در ایران تمایل زیادی برای سفر به آن دارند. به جرئت می توان استانبول را یکی از توریست پذیرترین شهرهای دنیا دانست. از آنجایی که غذا یکی از بخش های اصلی، حذف نشدنی و البته پرهزینه سفر است. خبرنگاران میخواهد در این مطلب به معرفی غذاهای ارزان استانبول که در عین حال غذاهای بسیار لذیذ و خوشمزه ای نیز هستند؛ بپردازد. بیشتر این رستوران ها، رستوران های ارزان استانبول هستند. در لیستی که از ارزان ترین رستوران های استانبول برایتان آماده کردیم مواردی چون سبک منو، متوسط هزینه، امکانات رستوران، ساعات سرو و آدرس دقیق مکان را معرفی نموده ایم. در ادامه غذاهای ارزان استانبول که در رستوران های مختلفی سرو می شوند را برای شما معرفی خواهیم کرد.

غذاهای ارزان استانبول ، ارزان ترین رستوران های استانبول کدام اند

از سفر با تور استانبول لذت ببرید.

1- کافه رستوران ولوت Velvet Cafe

سبک منو: غذاهای ترکی ، کافه

ارزیابی هزینه: ارزان

وعده: صبحانه ، صبحانه دیروقت ، ناهار و شام

پیدا کردن غذاهای ارزان استانبول یکی از دغدغه های گردشگرانی است که قصد دارند ارزان سفر نمایند. ما کارتان را راحت کردیم زیرا شما می توانید برای غذاهای ارزان استانبول که طعم خوبی نیز دارند به کافه ویوت مراجعه کنید. این کافه کوچک، مکانی دنج با دکوری قدیمی با رنگ های روشن است که با قیمت مناسب غذاهای ترکی سرو می نماید. کافه رستوران ولوت یکی از رستوران هایی است که ارائه دهنده غذاهای ارزان استانبول است. از نظر توریست ها ولوت یکی از بهترین کافه ها در استانبول است. این کافه به قدری به پل گالاتا استانبول نزدیک است که تنها چند قدم با این پل فاصله دارد. در ولوت قهوه و چای در فنجان های قدیمی سرو می گردد و حلواهای خانگی اش که یکی از 101 طعم برتر استانبول است؛ طعمی به یاد ماندنی دارد. همینطور کیک ها و شیرینی های این کافه به قدری لذیذ است که نباید آنها را از دست داد. در کافه ولوت امکاناتی چون: غذای بیرون بر از رستوران های ترکیه ای، وایفای رایگان، قبول امریکن اکسپرس، مسترکارت و ویزا وجود دارند.

ساعات سرو غذا: همه روزه 10:00 تا 20:30 (دوشنبه ها تعطیل است)

آدرس: ترکیه ، استانبول ، بیوگلو ، برکت زاده ام کول سیکماز

Address: Bereketzade M Kule Cikmaz 7A Beyoglu, Istanbul 34000, Turkey

2- رستوران بیاض ایزگار/ ا Beyaz Izgara

سبک منو: غذاهای ترکی ، فست فود و گریل

ارزیابی هزینه: ارزان

وعده: ناهار

یکی دیگر از رستوران های ارزان استانبول بیاض ایزگار است. این رستوران کوچک از ارزان ترین رستوران های است که در نزدیکی بازار بزرگ استانبول قرار گرفته و بیاض ایزگارا نام دارد. از غذاهای بسیار لذیذ این رستوران می توان به کوفته های گوشتی و ساندویچ های کباب ترکی اشاره نمود. کباب ترکی به نسبت یکی از غذاهای ارزان استانبول است که در این رستوران می توانید آن را با قیمت مناسب تر نیز میل کنید.

امکانات این رستوران: قابلیت بیرون بری و ارسال غذا

ساعات سرو غذا: همه روزه 11:00 تا 17:00 (یکشنبه ها تعطیل است)

آدرس: ترکیه ، استانبول ، نوروسمانیه ، خیابان کیلیکیکار 14

Address: Kiliccilar Sokak No 14 | Nurosmaniye , Istanbul 34120, Turkey

3- رستوران بالکان لوکانتاسی / Balkan Lokantasi

سبک منو: غذاهای ترکی ، حلال ، آسیای میانه

ارزیابی هزینه: ارزان ، زیر 20 لیر

وعده: صبحانه ، صبحانه دیروقت ، ناهار، شام و شام دیروقت

یکی دیگر از ارزان ترین رستوران های استانبول که از محبوب ترین ها نیز هست لوکانتاسی است. این رستوران در زمان ناهار و شام به دلیل طعم لذیذی که غذاهایش دارند بسیار شلوغ می گردد. شما با یکبار چشیدن از این غذاها به دلیل محبوبیت این رستوران پی خواهید برد. یکی از امکانانات رستوران لوکانتاسی بیرون بر غذاست. این مساله یک مزیت برای رستوران های ترکیه ای خصوصا برای غذاهای ارزان استانبول به حساب می آید.

ساعات سرو غذا: همه روزه 7:00 تا 22:00

آدرس: ترکیه ، استانبول ، بیوگلو ، برکت زاده ام کول سیکماز

Address: Bereketzade M Kule Cikmaz 7A Beyoglu , Istanbul 34000, Turkey

4- رستوران ضیا بابا / ZiyaBaba

سبک منو: غذاهای ترکی ، حلال ، آسیا میانه

ارزیابی هزینه: ارزان ، زیر 20 لیر

وعده: صبحانه ، ناهار ، شام و شام دیروقت

یکی دیگر از ارزان ترین رستوران های استانبول رستوران ضیا بابا است. این رستوران در نزدیکی مسجد ایاصوفیه کوچک است می توانید بعد یا قبل از بازدید از این مسجد غذایی با قیمت مناسب و لذیذ در این رستوران میل کنید. رستوران ضیا بابا منوی کوتاهی دارد که بهتر است اکثر غذاهایش را چند بار امتحان کنید، نکته مهم دیگر اینکه رستوران ضیا بابا دارای گوشت ها و سوسیس های حلال است. در رستوران ضیا بابا امکاناتی چون غذای بیرون بر، رزرو و دسترسی مناسب برای جایگاه چرخدار وجود دارند.

ساعات سرو غذا: همه روزه 8:30 تا 23:15

آدرس: ترکیه ، استانبول ، سلطان احمد ، ایاصوفیه کوچک خیابان لیمان 136

Address: Kucuk Ayasofya Liman Cad . No136 | Sultanahmet , Istanbul , Turkey

5- رستوران بیلیجه کباب / Bilice Kebap

سبک منو: غذاهای ترکی ، آسیای میانه، حلال

ارزیابی هزینه: ارزان

وعده: ناهار ، شام و شام دیروقت

رستوران بیلیجه کباب یکی از ارزان ترین رستوران های استانبول است که محله بیوگلو قرار گرفته است. این رستوران بسیار به موزه پرا ، موزه صنعت استانبول و مسجد کیلیک علی پاشا نزدیک است. شما می توانید بعد یا قبل از بازدید از این بناها در این رستوران کوچک غذا میل کنید. این رستوران غذاهای لذیذی دارد اما کباب ترکی آن زبان زد همگان نیز است.

از جمله امکانات رستوران بیلیجه کباب می توان به قابلیت بیرون بری و امکان نشستن در فضای باز اشاره نمود.

ساعات سرو غذا: همه روزه 12:00 ظهر تا 12:00 شب

آدرس: ترکیه ، استانبول ، شماره 8 ، خیابان آسمالی مسکیت

Address: Asmali Mescit Caddesi , No:8, Istanbul , Turkey

6- رستوران لوکانتا هلوتیا / Lokanta helvetia

سبک منو: غذاهای ترکی

ارزیابی هزینه: ارزان

وعده: ناهار ، شام و شام دیروقت

یکی از رستوران های ارزان استانبول، رستوران لوکانتا هلوتیا است. امکاناتی که در این رستوران ترکیه ای وجود دارد امکان رزرو غذا قبل از رفتن به رستوران است. همچنین هزینه را با کارت اعتباری و یا به صورت نقدی پرداخت کرد. رستوران لوکانتا هلوتیا که دارای کارکنان ترک بسیار خونگرمی است اما همه آنها به زبان انگلیسی مسلط نیستند. این رستوران دارای منو های متنوعی از غذاهای خانگی و ترکی است به طوری که با یک پرس 5 ظرف مزه را می توان انتخاب کرد.

ساعات سرو غذا: همه روزه 12:00 تا 23:00

آدرس: ترکیه، استانبول، خیابان یزگان جنرال شماره 8

Address: General Yazgan Sokak , No: 8, Istanbul , Turkey

7- رستوران ارتاکلار کباب لاحماجون / Ortaklar Kebap Lahmacun

سبک منو: غذاهای ترکی ، آسیای میانه، حلال

ارزیابی هزینه: ارزان

وعده: صبحانه دیروقت ، ناهار ، شام و شام دیروقت

رستوران ارتاکلار کباب لاحماجون از رستوران های ترکیه ای در منطقه سلطان احمد است که محبوبیت بالایی چه میان بومیان و چه گردشگران دارد. در این رستوران غذاهای ترکی با کیفیت دلچسب و قیمت مناسب برای میهمانان سرو می گردد. یکی از غذاهای محبوب این رستوران کباب اسکندری است که به هیچ عنوان نباید آن را از دست داد. در این رستوران امکاناتی چون: تلویزیون، دسترسی راحت برای جایگاه چرخدار، قبول امریکن اکسپرس، مسترکارت و ویزا، پرداخت دیجیتال، پرداخت نقد، غذای بیرون بر، وایفای رایگان و امکان رزرو وجود دارند.

ساعات سرو غذا: همه روزه 11:00 تا 12:00 شب

آدرس: ترکیه ، استانبول ، خیابان پیخانه 27

Address: Peykhane Sokak Street No 27, Istanbul 34122, Turkey

8- رستوران صحزاده ارزوروم جاگ کبابی / Sehzade Erzurum Cag Kebabi

سبک منو: غذاهای ترکی، کافه

ارزیابی هزینه: ارزان

وعده: ناهار و شام

رستوران صحزاده ارزوروم جاگ کبابی در نگاه اول رستوران خیابانی است و هیچ منویی ندارد و تنها فقط چند غذا سرو می نماید. این رستوران که در محله گردشگری سلطان احمد واقع شده تنها 15 دقیقه با مسجد فاصله دارد. غذای اصلی این رستوران جاگ کباب یا کباب ترکی است اما نسبت به بقیه رستوران ها قیمت بالاتری دارد و با توجه به قیمت بالایش و طعم آن زیاد مورد پسند مردم نیست. از امکانات این رستوران می توان به وایفای رایگان، غذای بیرون بر، امکان نشستن در فضای بیرونی، قبول آمریکن اکسپرس، مسترکارت و ویزا اشاره نمود.

ساعات سرو غذا: همه روزه 11:30 تا 21:00

آدرس: ترکیه ، استانبول ، سیرکسی ، خیابان هاکپاشا آنکارا

Address: Ankara Cad.Hocapasa Sok .4 | Sirkeci , Istanbul , Turkey

9- رستوران سلطان احمد کوفته جسی / Sultanahmet Koftecisi

سبک منو: غذاهای ترکی، حلال ، باربیکیو

ارزیابی هزینه: ارزان ، بین 15 تا 37 لیر

وعده: صبحانه ، ناهار ، شام و شام دیروقت

یکی دیگر از ارزانترین رستوران های استانبول، رستوران سلطان احمد است که همانطور که از اسمش پیداست در محله سلطان احمد واقع شده و دارای منوی خلاصه ای است. این رستوران دارای غذاهای لذیذی است که یکی از این غذاها کوفته است. نکته مهم که حتما باید به آن توجه کنید این است که در این رستوران مبلغ را تنها و تنها می توان به صورت نقدی پرداخت کرد.

ساعات سرو غذا: همه روزه 10:30 تا 23:15

آدرس: ترکیه ، استانبول ، خیابان دیوانلو ، محله علمدار

Address: Alemdar Mahalle , Divanyolu Caddesi 12A , Istanbul , Turkey

10- رستوران گالاتا کیچن / Galata Kitchen

سبک منو: غذاهای ترکی، آسیای میانه، سبزیجات

ارزیابی هزینه: ارزان

وعده: صبحانه، ناهار، شام

این رستوران یکی از گزینه های مناسب برای گیاهخواران و البته از رستوران های ارزان استانبول است زیرا منوی متنوع از غذاهای خوشمزه و سالم دارد که هر کدام از این غذاها را امتحان کنید پشیمان نخواهید شد. این رستوران بسیار ارزان قیمت است و دارای خدمه پرسرعت بوده که با سرعت بالایی سرویس می دهند. مطمئن باشید به هیچ عنوان از ماندن در آنجا پشیمان نخواهید شد. در گالاتا کیچن امکاناتی چون رزرو غذا، نشستن در فضای بیرون، پرداخت با مسترکارت و ویزا، وایفای رایگان، ارسال غذا و غذای بیرون بر وجود دارند.

ساعات سرو غذا: همه روزه 9:00 تا 22:00

آدرس: ترکیه ، استانبول ، بیوگلو ، خیابان تاتار بیی 9

Address: Tatar Beyi Sk 9 | 34425 Beyoglu , Istanbul , Turkey

11- رستوران مارکو پاشا / Marko Pasa

سبک منو: غذاهای ترکی ، آسیای میانه ، حلال

ارزیابی هزینه: ارزان

وعده: ناهار ، شام و شام دیروقت

در معرفی رستوران های ارزان استانبول می توان به مارکو پاشا اشاره نمود. رستورانی دنج و دو طبقه ای در خیابان استقلال استانبول وجود دارد که برای صرف ناهار و شام بسیار مناسب است. رستوران مارکو پاشا دارای طراحی داخلی زیبا ، قیمتی ارزان و غذاهای لذیذ است. این رستوران دارای منوی طولانی و خدمات مناسبی است. در رستوران مارکو پاشا امکاناتی چون رزرو و غذای بیرون بر وجود دارد.

آدرس: ترکیه ، استانبول ، تکسیم ، خیابان صدری السیک شماره 8

Address: Sadri Alsik Sok No.8 | Taksim , Istanbul , Turkey

12- رستوران دوی دوی / Doy Doy Restaurant

سبک منو: غذاهای ترکی ، آسیای میانه ، مدیترانه ای ، پیتزا ، حلال

ارزیابی هزینه: ارزان

وعده: صبحانه دیروقت ، صبحانه ، ناهار ، شام ، شام دیروقت

این رستوران زیبا، مکانی بزرگ با سه تراس دارد و برای شام خوردن با خانواده یک جای دنج و عالی محسوب می گردد. این تراس ها چشم اندازی رویایی به شهر استانبول خصوصا مسجد آبی دارد. در حالت عادی شما باید برای داشتن چنین منظره ای هنگام غذا خوردن هزینه زیادی بپردازید اما دوی دوی یک استثنی است که هم چشم اندازی فوق العاده به شما می دهند هم منوی آن پر از غذاهای ارزان استانبول است. در رستوران دوی دوی امکاناتی چون رزرو غذا ، نشستن در فضای بیرون، تلویزیون، وایفای رایگان، ارسال غذا و غذای بیرون بر وجود دارند.

ساعات سرو غذا: همه روزه 9:00 تا 22:30

آدرس: ترکیه ، استانبول ، سلطان احمد ، خیابان 13 صیفا حمامیAddress: Sifa Hamami Sokak No. 13, Sultanahmet , Istanbul , Turkey

13- رستوران فلافل هوس / Falafel House

سبک منو: غذاهای لبنانی ، فست فود ، آسیای میانه ، مدیترانه ای ، سبزیجات ، حلال

ارزیابی هزینه: ارزان

وعده: صبحانه ، ناهار ، شام ، شام دیروقت

این رستوران در میدان تکسیم قرار گرفته است و از مزایای آن می توان به قیمت های بسیار پایین اشاره نمود. درواقع این رستوران فلافل هوس و بعضی دیگر از غذاهای لبنانی و حلال سرو می گردد. از جمله امکانات این رستوران می توان: به ارسال غذا، غذای بیرون بر، امکان نشستن در فضای بیرونی و دسترسی مناسب برای جایگاه چرخدار اشاره نمود.

ساعات سرو غذا: همه روزه 9:00 تا 02:00 نیمه شب

آدرس: ترکیه ، استانبول ، میدان کوکاتب ، ختکسیم خیابان سحیت موهتر

Address: Sehit Muhtar Cad. No:19 taksim | Kocatepe Mh , Istanbul , Turkey

14- رستوران رگا بی آر / Reggae BR

سبک منو: غذاهای ترکی ، بین المللی

ارزیابی هزینه: ارزان

وعده: ناهار ، شام

اگر به دنبال رستوران های ارزان استانبول هستید؛ رستوران رگا بی آر گزینه مناسبی است. این رستوران یکی از رستوران های ترکی با محیطی دنج و دوست داشتنی است. هزینه غذا در این رستوران بسیار مناسب است. می توانید به راحتی رگا بی آر را به لیست رستوران های دوست داشتنی خود بیافزایید. در رستوران رگا بی آر امکاناتی چون رزرو، نشستن در فضای بیرونی، پارک خیابانی رایگان، پرداخت نقد و استفاده از وایفای رایگان وجود دارند.

ساعات سرو غذا: همه روزه 15:00 تا 03:00 صبح

آدرس: ترکیه ، استانبول ، تکسیم ، خیابان کادیرگا لیمانی ، محله کیوجوک ایاصفویا

Address: Kuecuekayasofya Mah. Kadirga Limani Cad . No: 147/1, Istanbul 34122, Turkey

15- رستوران جانیم جیگریم / CanIm Cigerim

سبک منو: غذاهای ترکی ، باربیکیو ، حلال

ارزیابی هزینه: ارزان

وعده: ناهار ، شام ، شام دیروقت

رستوران جانیم جیگریم از ارزان ترین رستوران های استانبول است که در میدان تکسیم واقع شده دارای فضای دوست داشتنی و دلچسبی است. در این رستوران غذاهای تازه و لذیذی سرو می گردد که یکی از لذیذ ترین این غذاها خوراک جگر است. امکان غذای بیرون بر در این رستوران موجود است.

ساعات سرو غذا: همه روزه 12:00 تا 12:00 (آدینه و شنبه تعطیل است)

آدرس: ترکیه ، استانبول ، تکسیم ، خیابان مناره شماره 1

Address: Taksim | Minare Sk. No:1, Turquie , Istanbul , Turkey

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، می توانید به صفحه مربوط به این مطلب در سایت سفرزون مراجعه کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 576

به "غذاهای ارزان استانبول ، ارزان ترین رستوران های استانبول کدام اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غذاهای ارزان استانبول ، ارزان ترین رستوران های استانبول کدام اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید