فوری؛ نتیجه دربی تهران تغییر کرد

به گزارش مجله باهام، تهران (پانا) - کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال نتیجه دربی جنجالی هفته بیست و سوم لیگ برتر را تغییر داد.

فوری؛ نتیجه دربی تهران تغییر کرد

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال؛ به تاریخ 3/3/1400 جلسه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در وقت فوق العاده با تصدی امضاء کنندگان زیر تشکیل شد. حسب محتویات پرونده در تاریخ 26/02/1400 مسابقه بین دو تیم سایپا و پیکان از سری مسابقات هفته 24 لیگ برتر فوتبال کشور برگزار شده که با نتیجه دو بر یک به نفع تیم پیکان پایان یافته است. حسب گزارش مقامات رسمی محرز است که در این مسابقه در دقیقه 97 باشگاه پیکان به صورت همزمان دو تعویض به نام تعویض پنجم و ششم انجام داده که بر خلاف ضوابط و مقررات تعویض بازیکنان می باشد و به همین جهت باشگاه سایپا شکایتی مطرح و با رعایت تشریفات درخواست رسیدگی کرده است. با ارجاع موضوع به کمیته انضباطی با اخذ دفاعیات از باشگاه پیکان کمیته انضباطی با تکمیل پرونده و بررسی های لازم و رؤیت اوراق پرونده این کمیته با اعلام ختم رسیدگی به شرح آینده مبادرت به صدور رأی می نماید

رأی کمیته انضباطی:

درخصوص شکایت باشگاه سایپا به طرفیت باشگاه پیکان با بررسی اوراق و محتویات پرونده با عنایت به اینکه حسب گزارش مقامات رسمی محرز است که در دقیقه 97 بازی مزبور باشگاه پیکان به صورت همزمان دو تعویض به نام تعویض پنجم و ششم انجام داده که این امر تعویض مازاد محسوب و بر خلاف ضوابط و مقررات حاکم بر موضوع تعویض بازیکن در مسابقه فوتبال می باشد و نظر به اینکه این رفتار هرچند در مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی در سال 1392 در ماده 68 مورد تصریح قرار گرفته بود، لیکن در مقررات انضباطی سال 1397 مسکوت و فاقد ضمانت اجرا مانده است. لذا بر اساس مواد 5 و 119 مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال به لحاظ عدم پیش بینی در مقررات داخلی، رکن قضایی ملزم به رجوع به مقررات بین المللی فیفا به نام مقررات بالادستی حاکم بر موضوع می باشد. نتیجتاً با تسری مقررات انضباطی فیفا به موضوع پرونده، با توجه به احراز وقوع تخلف انجام تعویض مازاد و استفاده از بازیکن فاقد صلاحیت در بازی مزبور و با عنایت به اینکه مطابق ماده 7 آیین نامه برگزاری مسابقات لیگ برتر و دسته اول فوتبال ضرورت دارد تمامی مسابقات بر اساس قوانین بازی و مقررات که از طریق بورد بین المللی فوتبال تدوین و منتشر شده برگزار گردد و نظر به اینکه از نظر مقررات فیفا چنانچه بازیکن فاقد صلاحیت به زمین برود، تیمی که بازیکن به آن تعلق دارد بازنده اعلام خواهد شد و عبارت مطلق فاقد صلاحیت (ineligible) شامل تمامی فقدان صلاحیت ها اعم از شخصی و موضوعی می باشد و با عنایت به اینکه این رفتار منجر به نقض مقررات و اصول منصفانه حاکم بر بازی بوده، صرف نظر از تخلفات و اهمال مقامات رسمی بازی که نافی مسئولیت باشگاه متخلف نمی باشد، نظر به مراتب فوق با احراز وقوع و انتساب تخلف ورود بازیکن فاقد صلاحیت به زمین بازی، مستند به بند ماده 22 و بند الف بند چهارم ماده 46 مقررات انضباطی فیفا مصوب سال 2019 میلادی ضمن بازنده اعلام نمودن تیم پیکان در بازی مورد شکایت با نتیجه سه بر صفر، باشگاه پیکان به پرداخت مبلغ پانصد میلیون ریال به نام جریمه نقدی محکوم می گردد.

رأی صادر شده با رعایت مفاد بند 4 ماده 103 مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال مصوب سال 1397 قابل اجرا بوده و ظرف مهلت یک هفته قابل اعتراض در کمیته استیناف می باشد. ضمناً پرونده در خصوص رسیدگی به تخلفات اشخاص حقیقی مرتبط با موضوع مفتوح رسیدگی خواهد بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1832

به "فوری؛ نتیجه دربی تهران تغییر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوری؛ نتیجه دربی تهران تغییر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید