کفتارهامی خواهند خدمت وخیانت راعوض کنند، تاهستم شارلاتان ها نیستند

به گزارش مجله باهام، به گزارش خبرنگاران، فرهاد مجیدی با انتقاد تند از شرایط به وجودآمده برای استقلال تهران درباره حضور این تیم در لیگ قهرمانان 2020 آسیا گفت: اول هفته صد بار گفتم برای پلی آف به زمین بی طرف برویم و در جریان مسابقات با رایزنی حق میزبانی را پس بگیریم اما نخواستند به نظر ما اهمیت بدهند. همه ایران درباره این موضوع نظر دادند اما به نظر مربیان و بازیکنان تیم ها اهمیت ندادند!

کفتارهامی خواهند خدمت وخیانت راعوض کنند، تاهستم شارلاتان ها نیستند

وی ادامه داد: فضایی به وجود آوردند که کسی جرات نکند نظر مخالف دهد. تا همین دیشب به من خیلی محکم می گفتند محال است به دوبی برویم اما ناگهان الان می گویند خبر خوش! خبر پیروزی، کدام پیروزی؟ پیروزی این بود که بازی پلی آف استقلال در تهران برگزار می شد. چرا از کادرفنی نپرسیدید که برای بازی در زمین بی طرف، قطر بهتر است یا امارات که حتماً انتخاب من قطر بود، چون مشکل پروازی برای بازی احتمالی با الریان نداشت. پیروزی این بود که یک هفته تمرکز تیم را بهم نمی ریختید و ابتدای هفته این موضوع را حل می کردید. خبر واقعی این است که گوشت قربانی، استقلال است. مدام از عزت استقلال حرف زدند اما نگفتند که آیا عزت استقلال این است که در سه چهار روز گذشته دربدر یک تکه زمین سبز باشد؟ آیا این خفت نیست که تیم من زمین ندارد تمرین کند؟!

سرمربی استقلال تهران ادامه داد: به روی مبارکشان هم نمی آورند که اگر من نیامده بودم یک میلیون و 500 هزار یوروی آقای دی بیاسی را از کجا تهیه می کردند که الان نتوانستند 200 میلیون تومان به پیمانکار زمین باشگاه انقلاب بدهند تا ما دربه در زمین تمرین نباشیم؟! از کجا می خواهید شکایت ها و طلب های بویان، شفر، استراماچونی و پاختاکور و … را پرداخت کنید؟ آیا هوادار می داند که شما چند میلیون دلار بدهی کمرشکن در فیفا دارید؟ بودجه 750 هزار یورویی استراماچونی که به وکیل او قولش را داده بودند، کجاست که پاتوسی به خاطر 50 هزار دلار بیشتر به تیم دیگری رفت؟! دستگاه جی پی اس در این باشگاه اجاره ای است! دو روز قبل آمده بودند به خاطر 50 میلیون تومان دستگاه را ببرند!

وی در ادامه صحبت های تند خود درباره مسائل به وجودآمده برایش در استقلال توضیح داد: ببینید در یک هفته گذشته به دلیل فضایی که ساختند، به دلیل بی زمینی و بلاتکلیفی چقدر به تیم ما ضربه زده اند؟ کدام مربی خارجی معتبر این شرایط را تحمل می کرد؟ قبل از این هم یک هفته زمان آماده سازی را به خاطر جلسه یک ساعته در دوحه کشتند و آخرش معلوم نشد که چطور از تلاش برای برگرداندن استراماچونی به گزینه جدید خارجی رسیدند؟

فرهاد مجیدی در این باره اضافه کرد: یک نفر توضیح نداد که چطور وکیل هیات ایرانی در مذاکره با وکیل استراماچونی به عنوان کننده آقای دی بیاسی هم بوده؟

وی درباره نحوه حضور در راس کادرفنی استقلال تهران تاکید کرد: دروغ ساختند که مجیدی با وزیر جلسه داشته و انتخاب نفر اول ورزش ایران است! من تا به حال هرگز آقای سلطانی فر را از نزدیک ندیده ام. این دروغ بزرگ را اگر همان روز تکذیب می کردم هیچکس نمی خواست باور کند، چون امید هوادار به بازگشت استراماچونی بود. من هیچ وقت با وزیر جلسه نداشتم. جالب اینجاست که در همین دو هفته ای که به استقلال آمدم افراد زیادی در داخل باشگاه مدعی شدند و باهم دعوا دارند که مجیدی را ما سرمربی استقلال کردیم!

مجیدی اذعان داشت: غیر از خدا و میلیون ها هوادار استقلال کسی نمی تواند بر سر من منت بگذارد و این من هستم که باید سر چند نفر از شما منت بگذارم که این ریسک بزرگ را پذیرفتم تا پشت شرایط اسفناکی که رقم زدید پنهان شوید. مردم صدها هزار بار برای من در شبکه های اجتماعی نوشتند که نیا و خودت را هزینه این بی کفایتی ها نکن اما خدا می داند که با چه نیتی آمدم. من هر چه در زندگی ام دارم از استقلال است. هیچ وقت آرزوی باختن این تیم را به خاطر منافع خودم نداشتم. به خاطر چند فالوور بیشتر مدام مصاحبه نکردم و هر روز خودم را نمایش ندادم که برای این تیم حاشیه درست کنم. اگر در همه این سالها یک جدول رده بندی از آمار مصاحبه ها وجود داشت، اسم من در رده های آخر قرار گرفته است.

مجیدی گفت: آنقدر دروغ گفتند و شعار دادند و هوادار را فریب دادند که انگار فایده ندارد بگویی عاشق این تیم هستی، عاشق پیراهنش و تاریخ پرافتخارش. آبرو و اعتبار فوتبالی ام را از استقلال به دست آوردم و نگران این شرایط بودم. به همین خاطر آمدم. خودم بهتر از هر کسی می دانم چه ریسک بزرگی را انتخاب کردم و کفتارها بیرون از تیم می خواهند جای خدمت و خیانت را عوض کنند.

سرمربی آبی پوشان پایتخت درباره صحبت هایی که به وی منتسب کرده اند نیز صحبت کرد و یادآور شد: با پول هایی که از راه دلالی در استقلال به دست آوردند، دروغ ها را در فضای مجازی وایرال کردند. من کجا گفتم برای کلاس مربیگری به فرانسه رفتم؟ بعد هم نوشتند مجیدی کلاس مربیگری را رها کرده و به خاطر نیمکت استقلال فوری به تهران برگشته! من برای یک کار شخصی باید دو روزه به پاریس می رفتم. 28 دسامبر (شب سال نو) کجای اروپا کلاس مربیگری برگزار می شود، ای بی وجدان ها؟! برای من و بسکمک از پیشکسوتان و هواداران استقلال جای سوال دارد که چرا باشگاه استقلال در چند ماه گذشته با این جریان مخرب برخورد نکرده که هیچ، پشت پرده دوستی هم داشته؟! چرا هیچ واکنشی علیه این افراد صورت نگرفته؟!

مجیدی درباره ارتباط خود با سرمربی سابق تیم اظهار داشت: من با استراماچونی در این مدت ساعت ها صحبت کردم. او درباره بسکمک از مسائل فوتبالی و غیرفوتبالی اش در ایران به من گفت اما اجازه ندارم آنها را مطرح کنم. شاید تنها نقطه مثبتی که خیلی درباره اش با من حرف زد، شخصیت، تلاش، انگیزه و از خودگذشتگی بازیکنان استقلال بود. نکته ای که در بحران های اخیر فراموش شده که چقدر بازیکنان استقلال، مظلوم بودند و نجیب. تنها امیدم در این شرایط باورنکردنی این است که می بینم شاگردانم حتی روی چمن مصنوعی هم احتیاط نمی کنند و با همه وجود می خواهند به سمت موفقیت و پیروزی حرکت کنند. این واقعیتی است که در آشفتگی تعطیلات نیم فصل از بین رفت. شاگردان من لایق بهترین ها هستند و خواهید دید که حقشان را در زمین خواهند گرفت.

وی ادامه داد: تعداد زیادی از افراد با یک دست کت وشلوار به باشگاه آمدند و پولدار رفتند اما استقلال یک باغچه هم به نام خودش ندارد و فقیرتر هم شده. این نتیجه سالها سو مدیریت و بی کفایتی و بیسوادی و رانت و فساد و رابطه بازی است و روز به روز هم بدتر می شود.

مجیدی درباره نحوه نگرش خود برای جذب بازیکن برای استقلال گفت: آسان ترین کار برای من این بود که مثل خیلی ها یک لیست رویایی تهیه کنم و نام چهار پنج بازیکن ملی پوش را در اولویت اول بنویسم و تحویل باشگاه بدهم. بعداً هم بهانه کنم که بازیکنان مورد نیاز من را نگرفتند. من تا زمانی که اینجا هستم اجازه نخواهم داد این شارلاتان ها در اطراف استقلال حضور داشته باشند. دست همه این افراد را از اطراف تیم کوتاه کردم و خواهم کرد. هر روز هم بیکار نیستم که حرف بزنم. چون استقلال قربانی حرف ها و مصاحبه های بیش از حد است.

وی در سرانجام اظهار داشت: هیچ قولی به هیات مدیره ندادم و فقط چند شرط داشتم که یکی از آنها به کمک آقای موسوی انجام شده. واقعاً نمی دانم اگر ایشان نبود پول بازیکنان چطور پرداخت می شد و بسکمک کمک های دیگر که از آقای موسوی تشکر می کنم. متاسفانه ارزش کار خوب دیگران را هم پایین می آورند. مثلاً می گویند قرض داده. خب می رفتید 200 میلیون قرض می کردید تا زمین انقلاب زیر این همه برف دفن نشود. در این دوره و زمانه چند نفر پیدا می شوند که بدون حضور در هیات مدیره به استقلال پول قرض بدهند؟ کلامی خیلی ها آماده اند، در عمل چند نفر پای پرداخت هستند؟

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 815

به "کفتارهامی خواهند خدمت وخیانت راعوض کنند، تاهستم شارلاتان ها نیستند" امتیاز دهید

46 کاربر به "کفتارهامی خواهند خدمت وخیانت راعوض کنند، تاهستم شارلاتان ها نیستند" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کفتارهامی خواهند خدمت وخیانت راعوض کنند، تاهستم شارلاتان ها نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید