قرعه کشی حذف می شود ، افزایش 50 درصدی تولید خودرو در سال آینده

به گزارش مجله باهام، به گزارش خبرنگاران، رضا فاطمی امین پس از نشست مشترک با مسئولان دیوان محاسبات کشور در جمع خبرنگاران گفت: تقاضای خودرو در کشور یک میلیون و 500 هزار دستگاه است و آنچه امسال تولید خواهد شد یک میلیون دستگاه است که 500 هزار دستگاه کمبود عرضه خواهیم داشت این کمبود در سال آینده جبران خواهد شد.

قرعه کشی حذف می شود ، افزایش 50 درصدی تولید خودرو در سال آینده

وی اضافه کرد: طبق برنامه، افزایش تولید خودرو پیش بینی شده و متناسب با تقاضا عرضه خواهیم کرد و با این فرایند، قرعه کشی خودرو در سال 1401 حذف می شود.

وزیر صمت در پاسخ به پرسش دیگری درباره آخرین برنامه های دولت برای اصلاح پرداخت یارانه ها گفت: طبق طرحی که کار مطالعاتی آن در حال انجام است، یارانه ها قطع نخواهد شد بلکه یارانه هایی که بی هدف پرداخت می شد و معمولا به دست مردم نمی رسید، هدفمند می شود.

فاطمی امین شرح داد: البته آخرین تصمیمات در این باره از جانب سخنگوی این طرح اعلام خواهد، اما خلاصه مطلب این است که با ایجاد رانت، یارانه ها به دست مردم نمی رسید چرا که شاهدیم ارز 4200 برای خرید نهاده های دامی مانند ذرت، کنجاله و سویا پرداخت و این کالاها وارد کشور می شود، اما کالاهای تولیدی مانند مرغ، تخم مرغ و لبنیات متناسب با ارز 4200 عرضه نمی شود و انحراف منابع داریم.

وی همچنین درباره جلسه مشترک با مسئولان دیوان محاسبات کشور گفت: هفت قانون در حوزه تولید وجود دارد که در جلسه امروز آنها را مرو کردیم و مواردی از آن الزاماتی است باید اجرا می شد.

وزیر صمت اضافه کرد: خبری که به اعضای جلسه دادم این بود که 90 پروژه ای که برای اصلاح سازوکارها و فرایند در این وزارتخانه طراحی کردیم تقریباً تمام خلاء ها و نقص هایی که وجود داشته است، جبران می شود.

فاطمی امین گفت: مقرر شد مفادی از قوانین گذشته تا به امروز که اجرا نشده یا ناقص اجرا شده است و کارهایی که متناسب با آن باید برنامه ریزی می کردیم رفع نقص شود که این کار را به کارگروهی ارائه می دهیم.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 اسفند 1400 بروزرسانی: 6 اسفند 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 2075

به "قرعه کشی حذف می شود ، افزایش 50 درصدی تولید خودرو در سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرعه کشی حذف می شود ، افزایش 50 درصدی تولید خودرو در سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید