لشگری: اعزام تیم ناقص به صربستان اشتباه بود، می خواستم با بچه محل هایم با تیلور کشتی بگیرم

به گزارش مجله باهام، دارنده مدال برنز کشتی آزاد المپیک تاکید نمود برای آنکه شکل لیگ مان تغییر نکند با تیم ناقص در جام جهانی شرکت کردیم که این هم کار اشتباهی بود.

لشگری: اعزام تیم ناقص به صربستان اشتباه بود، می خواستم با بچه محل هایم با تیلور کشتی بگیرم

به گزارش خبرنگاران، احسان لشگری که امروز (ششم دی ماه) میهمان برنامه دایره طلایی بود، با اشاره به اینکه کرونا باعث تعطیلی اردوهای استعدادیابی در استان قزوین شده است، گفت: قبلا بچه های نونهال، نوجوان و جوان را تمرین می دادم که به خاطر کرونا از کشتی فاصله گرفتیم تا مسئله ای برای کسی پیش نیاید. استان قزوین عقبه خوبی در کشتی دارد.

وی با بیان این جمله که کشتی در قزوین عقبه خوبی دارد، ادامه داد: از یغقوبی، پیشرو و بابازاده گرفته تا رضا لایق و در این 15-16 سالی که خودم کشتی گرفتم، متاسفانه کشتی ما خیلی عقبگرد داشته، خصوصا کشتی شهر قزوین. من حتی زمانی که کشتی می گرفتم هم علاقه ای به اعتراض به مسئولین نداشتم چون اگر قرار بود مسئولان کاری نمایند، می کردند. مشکل هیئت ما علاوه بر کمبودهای سخت افزاری، به روز نبودن مربیان است. معمولا به خاطر همین شرایط بچه های ما یکی دو دور در مسابقات کشوری کشتی می گیرند و تعدادی هم دوم و سوم می شدند اما چون برنامه ای نداشتیم کار به انتها نمی رسید.

دارنده مدال برنز وزن 84 کیلوگرم مسابقات دنیای 2013 در مورد فعالیت هایی که در سال های گذشته در رده پایه کشتی قزوین داشته، اظهار داشت: بعد از اینکه دوره قهرمانی ام تمام شد، فعالیت های بسیار خوبی با دیگر مربیان عزیز در استان داشتیم. سالن قدیمی تختی را با یاری مدیرکل بازسازی کردیم و تشک های نو و تجهیزات مناسب خریداری شد. دیدیم بسیاری از کشتی گیران رده عظیمسالان متاسفانه شکل کشتی شان چارچوب خوبی ندارد و آموزش آنها زمان زیادی می برد و در واقع وقت تلف کردن بود از صفر آغاز کردیم. یک سال فقط زمان مان صرف آموزش نرمش و اجرای فن مرتبط با سن بچه ها و امور مربوط به تغذیه و مربیان شد. در سالنی که درمرکزیت شهر است، نزدیک به 1000 نفر ورودی داشتیم و کار داشت خوب انجام می شد ولی یک سری مسائل پیش آمد. البته با یاری دبیر داریم این مسائل را برطرف می کنیم چون ما عقبه خوبی در کشتی استان داریم. خیلی از استان ها اصلا مدال المپیک ندارند اما کشتی استان ما دو مدال المپیک دارد پس می توانیم کاری کنیم که این تکرار گردد. مسئولان استانی هم یاری می نمایند و هر خواسته ای در مورد ورزش داشتیم، انجام می دهند.

مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد برگزاری مسابقه انتخابی را بهترین شرایط برای انتخاب ملی پوشان دانست و ادامه داد: صددرصد این بهترین شیوه است و در تیم های عظیم و پیروز کشتی دنیا هم بدون انتخابی به تیم ملی ورود نمی نمایند، البته استثنا همواره وجود دارد که شاید دو سه سالی یک بار اتفاق بیافتد. پشتوانه سازی به وسیله تمرین رخ نمی دهد، بلکه با انتخابی تیم ملی اتفاق می افتد. یکی از دلائلی که کشتی گیر در مسابقات استانی، کشوری، جام تختی و... روی تشک می رود، این است که بداند درنهایت در انتخابی تیم ملی کشتی خواهد گرفت. البته در این بین احتیاج است که از کادرفنی تیم ملی حمایت گردد. مثل سال 2017 که همه نفرات براساس انتخابی تیم ملی به عضویت تیم دنیای پاریس درآمدند و بعد رسانه ها مربی را خراب کردند و به این شکل مربی احساس امنیت ندارد.

لشگری تاکید نمود: باید هم به مربی و هم کشتی گیر امنیت بدهیم و قانون اجرا گردد. مربی تیم ملی باید بداند اگر سال جاری کشتی گیر جوانی که در انتخابی اول شده را به دنیای برده و نتیجه تگرفته، صرفا درمورد مسائل فنی جوابگو باشد نه اینکه چرا نفر اول انتخابی را برده است. این بحث ها هم مطرح نباشد که فلانی کشتی خارجی اش خوب است و یا فلانی کشتی داخلی اش. سال 2010 که برای تیم ملی انتخاب شدم، همه می گفتند ستاره مسابقات می شوی، اما به حریف گمنامی باختم و بعد گفتند این کشتی خارجی اش خوب نیست و داخلی اش خوب است، درحالیکه بعد مخالف این را گفتند.

لشگری اعزام تیم دو نفره و ناقص به جام دنیای صربستان را اشتباه دانست و گفت: من نظرم را می گویم که اگر قرار بود دو نفر به جام دنیای بفرستیم چرا انتخابی برگزار گردید؟ آن موقع هم تعیین بود که بالاخره مسابقه ای قرار است در صربستان برگزار گردد که بعد شکلش به جام دنیای تغییر کرد. ما می توانستیم نفراتی مثل امین طاهری یا امیرحسین زارع را هم اعزام کنیم. من احساس می کنم نخواستیم لیگ مان شکلش تغییر کند و بچه ها را به جام دنیای نفرستادیم. درحالیکه هم کشتی گیر و هم مربی باید میدان ببینند، مربی هم مدت طولانی از مسابقه رسمی دور باشد، مثل کشتی گیر استرس می گیرد. درحالیکه مسابقه دیگری تا گزینشی المپیک نداریم، به نظرم خوب بود بچه ها در صربستان کشتی می دریافتد و برد و باختش اصلا مهم نبود. البته من از فدراسیون کشتی کمال تشکر را دارم که لیگ را در این شرایط کرونا برگزار کردند که از نظر اقتصادی به کشتی یاری شد، ولی چون بیشتر جنبه تبلیغاتی داشت، می شد زمان آن را جلو و عقب می کردند تا بچه ها در صربستان کشتی بگیرند.

لشگری با اشاره به انتقاداتی که بابت قهرمانی یک تیم تکراری در لیگ برتر می گردد، توضیح داد: من تقاضایی از فدراسیون دارم که نیاییم یک تیم را مدام قهرمان لیگ کنیم به این شکل دیگر اسپانسری سمت کشتی نمی آید چون بقیه برای دوم سومی باید مبارزه نمایند. هر شرایطی صلاح می دانند ایجاد نمایند که مثلا کامران قاسمپور و حسن یزدانی در یک تیم نباشند و در لیگ رودرروی هم کشتی بگیرند. اگر لیگ برای مان اهمیت دارد چرا همه خوب ها باید در یک تیم جمع شوند؟ به این شکل کشتی گیر، مخاطب و اسپانسر اذیت می شوند. من یادم هست در زمان کشتی گیری ام بیمه رازی بودم که آسیب دیدم و پولم را تمام و کمال پرداخت کردند و از این بابت سپاسگزارم. خوب است فرآیندی باشد که مثل فوتبال، کسی نداند از بین پرسپولیس و استقلال و تیم های دیگر کدام تیم در انتها قهرمان می گردد.

نفر سوم المپیک 2012 لندن برگزاری اردوهای تیم ملی را اقدامی خوب دانست و گفت: نمی گردد کشتی گیر را رها کرد. می گردد مدام تست کرونا از آنها گرفته گردد و اردو داشته باشیم. حدودا 3 ماه دیگر مسابقات گزینشی را داریم و حتما باید کشتی گیران کنار هم تمرین نمایند.

وی درخصوص وزن 74 کیلوگرم بیان کرد: سن نمی تواند ملاک کنار گذاشتن کشتی گیر باشد. این قهرمانانی که مدال های زیادی گرفته اند، این مدال ها را که فقط در سن 18 تا 23 سالگی کسب نکردند، تا 35 سالگی کشتی دریافتد. مصطفی حسین خانی کشتی گیر خوب اما بسیار بدشانسی است، من خودم چند بار کچ او نشستم. ما در این وزن یونس امامی و علی سوادکوهی را هم داریم، اگر در انتخابی همه با هم بگیرند و مصطفی حسین خانی ببرد، یعنی اینکه حقش هست و باید ملی پوش گردد.

این قهرمان قزوینی المپیک در مورد کرکری اخیر او با دیوید تیلور آمریکایی اظهار داشت: من نگفتم می دانم حسن یزدانی چطور باید با تیلور کشتی بگیرد، حسن پهلوان است و افتخار همه خانواده کشتی است. اعتقاد دارم اختلاف او با تیلو زیاد است، زمانی که مربی تیم ملی بودم با او تمرین کردم. البته یک بار که از دو باری که او با تیلور کشتی گرفت من مربی تیم ملی نبودم و بار دیگرش هم وزن هایی که به من سپرده شده بود، وزن حسن یزدانی نبود. یک روز صبح از خواب بیدار شدم دیدم تیلور گفته بروید احسان لشگری را از بازنشستگی در بیاورید تا با هم کشتی بگیریم و من هم کری خواندم، البته نگفتم به چه شکلی می خواهم با او مبارزه کنم، شاید با بچه محل هایم میخواستم روی تشک بروم. (باخنده) من فکر می کنم حسن یزدانی می خواهد به خاطر باخت قبلی اش، تیلور را با امتیاز بالا ببرد، درحالیکه بردن با یک پوئن هم برد است. حسن در پایین با این کشتی گیر نباید کشتی بگیرد. به نظر من زانوهایش باید در حالت کشتی دریافت و رو به جلو باشد. کشتی هم لزوما به این نیست که از همه زیر بگیریم تا ببریم. به نظرم تیلور در تایم سوم حسن را به آن شکلی که می خواهد درمی آورد و او را می برد که نباید کار به اینجا برسد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1519

به "لشگری: اعزام تیم ناقص به صربستان اشتباه بود، می خواستم با بچه محل هایم با تیلور کشتی بگیرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لشگری: اعزام تیم ناقص به صربستان اشتباه بود، می خواستم با بچه محل هایم با تیلور کشتی بگیرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید