مراقب کلاهبرداران شیک باشید

به گزارش مجله باهام، رییس پلیس امنیت مالی پایتخت با اشاره به شیب تند تغییر قیمت سهام در بورس به شهروندان توصیه کرد که برای سرمایه گذاری در بورس به وسیله کارگزاری های مجاز اقدام نموده و بدون کسب مهارت و دانش وارد بورس نشوند.

مراقب کلاهبرداران شیک باشید

به گزارش گروه حوادث مجله باهام از ایسنا، سرهنگ نعمت اله علیپور دراین باره گفت: دراین روزها که شاهد رونق بازار مالی بورس در کشور هستیم، افراد زیادی وارد بورس شده و اقدام به سرمایه گذاری در این فضا نموده اند، به طوری که روزانه بازار سهام با رشد شاخص رکورد تازه ای را به ثبت می رساند.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در بورس یک فعالیت مالی است و مورد حمایت قانون است، اضافه نمود: شهروندان و به خصوص متقاضیان ورود به بازار سرمایه و بورس باید توجه داشته باشند که سرمایه گذاری در بورس باید به وسیله کارگزاری های مجاز صورت بگیرد.

علیپور با بیان اینکه استفاده از کد بورسی و اوراق هویتی دیگران برای کسب انتفاع مالی در حالی که خود آن اشخاص آگاه نباشند، تخلف است، گفت: بدیهی است که با موارد خلاف قانون نیز برابر مقررات برخورد خواهد شد.

رییس پلیس امنیت مالی تهران عظیم با اشاره به کدبورسی نیز گفت: دریافت کدهای بورسی سایر اشخاص و کسب سودهای کلان پدیده جدیدی است که در حاشیه اقتصاد کشور شکل گرفته است و برخی افراد سودجو با استفاده از کدهای بورسی دیگران و حتی مدارک هویتی آنان از سرمایه گذاران کلاهبرداری می نمایند و متاسفانه این نوع کلاهبرداری نیز عمدتا توسط افراد شیک و با لباس های تمیز و اتوکشیده رخ می دهد.

وی اضافه نمود: این افراد با رفتارهای متقلبانه و با وعده های واهی به سرمایه گذاران در بورس از مدارک هویتی و کدهای بورسی آنان سوءاستفاده و کلاهبرداری می نمایند. به همین دلیل ضروری است که علاقه مندان به سرمایه گذاری در بورس حتما اقدام به کسب مهارت و دانش مربوط به این حوزه نموده و حتما به وسیله کارگزاری های معتبر وارد این بازار شوند. همچنین ضروری است شهروندان فعالیت مالی و سرمایه گذاری خود را در جایی انجام دهند که سرمایه آنها در دسترس باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1100

به "مراقب کلاهبرداران شیک باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراقب کلاهبرداران شیک باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید