ممنوعیت استقرار واحدهای هیدروکربن در استان قم را با جدیت پیگیری می کنیم

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: ممنوعیت استقرار واحدهای هیدروکربن سبک و سنگین در استان قم را با توجه به نبود زیرساخت های لازم برای کنترل آلایندگی شدید بعضی از این واحدها با جدیت پیگیری می کنیم.

ممنوعیت استقرار واحدهای هیدروکربن در استان قم را با جدیت پیگیری می کنیم

به گزارش خبرنگاران، سیدرضا موسوی مشکینی در نشست همفکری تشکل های مردم نهاد محیط زیست و منابع طبیعی استان قم در سخنانی اظهار کرد: تأسیس و راه اندازی بعضی واحدهای صنعتی، اگرچه به ظاهر منع قانونی نداشته باشد، اما باید بر اساس سند آمایش سرزمینی و آینده ای باشد که برای محیط زیستمان انتظار داریم.

وی با اشاره به آلودگی شدید زیست محیطی بعضی از واحدهای هیدروکربنی، گفت: با توجه به این که استان قم در حوزه نفتی مزیتی نسبت به استان های نفت خیز و مرزی کشور نداشته و از سویی زیرساخت های لازم برای کنترل آلایندگی شدید این واحدها در استان وجود ندارد، ممنوعیت استقرار واحدهای هیدروکربن سبک و سنگین در قم را با جدیت پیگیری می کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم بر ضرورت توسعه صنعت گردشگری و اکوتوریسم و صنایع با تکنولوژی های بالا در استان تأکید کرد و گفت: سازمان حفاظت محیط زیست بدون تردید در راستای رونق فراوری، اشتغالزایی، اقتصاد مقاومتی و دستیابی به پیشرفت و توسعه، همراه و همگام دستگاه های اجرایی و سرمایه گذاران خواهد بود و همیشه تأمین امنیت و سلامت عمومی جامعه را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.

وی در خاتمه با بیان این که باید کوشش کنیم تا حقابه رودخانه ها و تالاب های استان قم مشخص و تثبیت گردد، توضیح داد: جاری شدن آب در تالاب ها و رودخانه های خشک قم که نقش بسیار مؤثری در کنترل و کاهش گرد و غبار در مرکز کشور دارد، یک مسأله بسیار مهم و حساس است که باید با در نظرگرفتن مدیریت زیست بومی تالاب ها و ابعاد گوناگون آن، از سوی مسؤولان و تشکل های مردم نهاد پیگیری گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 23 تیر 1398 شناسه مطلب: 204

به "ممنوعیت استقرار واحدهای هیدروکربن در استان قم را با جدیت پیگیری می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت استقرار واحدهای هیدروکربن در استان قم را با جدیت پیگیری می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید