همکاری اداره کل آذربایجان غربی با بخشداری ها برای اشتغال روستاییان

به گزارش مجله باهام، به منظور پیشگیری از مهاجرت های بی رویه، طرح اشتغال زایی در روستاهای هدف با همکاری های بخشداری ها و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی اجرا می گردد.

همکاری اداره کل آذربایجان غربی با بخشداری ها برای اشتغال روستاییان

به گزارش مجله باهام به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی، ایجاد اشتغال در روستاهایی که آثار تاریخی و هویت فرهنگی آن ها به دلیل مهاجرت اهالی به شهرها در معرض تهدید است، موردتوجه اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی است و به همین منظور رایزنی هایی با مسئولین و بخشداران در حال اجرا است.

حسن سپهرفر، معاون میراث فرهنگی آذربایجان غربی دراین باره اظهار کرد: بسیاری از روستاهای استان به دلیل هم جواری با آثار تاریخی، ظرفیت های اشتغال زایی خوبی دارند که تا به امروز چندان به آن توجه نشده است. همچنین، استعدادهای صنایع دستی فراوانی وجود دارد که درصورت حمایت، برای تعداد خانوار بیشتری شغل ایجاد خواهد شد.

او ادامه داد: اخیراً با بخشداری بخش نازلوی شمالی ارومیه نشست هایی برگزار کردیم تا برای توانمندسازی و پیشگیری از مهاجرت های بی رویه در تعدادی از روستاهای مدنظر، طرح هایی پیشنهادی به منظور راه اندازی کسب وکارهای خانگی و اشتغال زایی با موضوع صنایع دستی و گردشگری آنالیز کنیم.

معاون میراث فرهنگی آذربایجان غربی اضافه نمود: با توجه به اینکه در روستاهای منتخب این منطقه، علاقه مندی و استعداد صنایع دستی مربوط به رشته های چوب، وجود دارد مقرر شد، طی یک نشست تخصصی و کارشناسی در مورد برگزاری دوره های آموزشی ارتقای مهارت و همچنین دوره های انگیزشی و امید دهی برای روستاییان هدف، تصمیم گیری گردد.

او با اشاره به اهداف کلی این طرح گفت: هدف ما این است تا به روستائیان یاری کنیم ضمن بازشناسی توانمندی ها و ظرفیت های موجود و ایجاد اشتغال و توسعه گردشگری روستایی، انگیزه مهاجرت به شهرها و حاشیه نشینی هایی که مسائل دامنه داری را درپی دارد، به حداقل برسانیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 11 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 861

به "همکاری اداره کل آذربایجان غربی با بخشداری ها برای اشتغال روستاییان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری اداره کل آذربایجان غربی با بخشداری ها برای اشتغال روستاییان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید