هنرمند معترض چینی فیلم خود را به جشنواره کن ارائه داد، فیلمی افشاگرانه درباره شیوع کرونا از ووهان چین

به گزارش مجله باهام، خبرگزاری خبرنگاران-هنرمند و فیلمساز معترض چینی، آی وی وی، که مدتی است به غرب پناهنده شده و به کارفیلمسازی روی آورده اخیرا یک مستند بلند و افشاگرانه درباره آغاز ویروس کرونا در منطقه ووهان ساخته و به جشنواره کن پیشنهاد نموده است و منتظر پاسخ است.

هنرمند معترض چینی فیلم خود را به جشنواره کن ارائه داد، فیلمی افشاگرانه درباره شیوع کرونا از ووهان چین

به گزارش خبرنگاران، وی که هم اکنون در پرتغال، در صد کیلومتری لیسبون زندگی می نماید، زندگی جدیدش را در اروپا ادامه می دهد. پدرش که شاعر بوده مدت ها در اردوگاه های آموزشی حکومت چین به سر برده بود. خود فیلمساز نیز مدتی را در زندان در چین سپری نموده اما پیروز شد از چهار سال پیش به آلمان برود و به فعالیت های هنری نقاشی و فیلمسازی اش ادامه دهد.

جشنواره کن که قرار است هفتادوچهارمین دوره خود را از 6 تا 17 جولای برگزار کند، در حال حاضر در چهار بخش آن کمیته های انتخاب مشغول دیدن آثار رسیده هستند. بر مبنای اخبار رسیده از ایران تا کنون بیش از بیست فیلم بلند سینمایی ثبت نام نموده اند. همچنین بر مبنای نوشته بعضی از رسانه های فرانسوی تا کنون چندین فیلم بخش مسابقه انتخاب شده اند که بیشتر از اروپا هستند. اسپایک لی که قرار بود سال گذشته رییس داوران مسابقه باشد و جشنواره بخاطر شیوع کرونا برگزارنشد، همچنان این سمت خود را برای این دوره ازجشنواره حفظ نموده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1686

به "هنرمند معترض چینی فیلم خود را به جشنواره کن ارائه داد، فیلمی افشاگرانه درباره شیوع کرونا از ووهان چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنرمند معترض چینی فیلم خود را به جشنواره کن ارائه داد، فیلمی افشاگرانه درباره شیوع کرونا از ووهان چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید