واکنش چمران به خبر اجبار بانوان به استعفا از شهرداری تهران

به گزارش مجله باهام، رئیس شورای شهر تهران گفت: اجبار به استعفای مدیران و بانوان در شهرداری صحت ندارد.

واکنش چمران به خبر اجبار بانوان به استعفا از شهرداری تهران

به گزارش مقدار، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در حاشیه صحن امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز مبحث کاهش صدور پروانه ساخت و ساز در صحن شورا مورد بحث و گفتگو قرار می گیرد. مطالعات مفصلی در این زمینه شده و روز گذشته هم مسئولان شهرداری و معاونت شهرسازی و برخی از اعضای شورا جلسه ای در این زمینه داشته اند تا کار ها با فوریت در این زمینه پیش رود.

وی اضافه کرد: گلوگاه های زیادی در زمینه صدور پروانه وجود دارد از جمله در دفاتر الکترونیک، سازمان نظام مهندسی و یا شهرداری و درصدد هستیم تا برنامه ای تدوین شود که اقدامات مورد نیاز برای صدور پروانه هم زمان در همه مراکز و نه پشت سر هم انجام شود تا از این طریق زمان صدور پروانه کاهش یابد.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: همچنین شهروندان زمانی که برای صدور پروانه مراجعه می کنند، در شهرداری نمی دانند چه اقدامی باید انجام دهند و سردرگم هستند، لذا پیشنهاد ما تشکیل دفاتر خدمات راهنما است.

وی گفت: تشکیل این دفاتر مانع از فعالیت دلالان و واسطه گران خواهد شد و تسریع در صدور پروانه هم شاهد خواهیم بود.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه گفته می شود طی روز های اخیر به برخی بانوان و مدیران میانی شهرداری اظهار داشته اند باید استعفا دهند، نظر شما در این زمینه چیست، گفت: چنین چیزی صحت ندارد. البته شاید استثنائاتی بوده، ولی قانونی در این زمینه وجود نداشته و لذا این قضیه کذب است.

وی گفت: اخیراً برخی در مورد فعالیت های مدیریت شهری اظهار نگرانی کردند و ای کاش این نگرانی هایشان را چهار سال پیش مطرح می کردند. خوشبختانه ما جزو افرادی نیستیم که سعی کنیم مشکلاتمان را گردن گذشتگان بیندازیم و سعی می کنیم برنامه هایمان را پیش ببریم.

چمران اظهار داشت: متأسفانه برخی مسئولان و مدیران در شهرداری به دلیل اینکه نمی دانند در دوره نو فعالیت آن ها ادامه خواهد داشت یا نه، از برخی مسئولیت ها سر باز زده اند، در حالی که هر فردی تا آخرین لحظه حضورش باید مسئولیت ها را عرفی، شرعی و اداری انجام دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1918

به "واکنش چمران به خبر اجبار بانوان به استعفا از شهرداری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش چمران به خبر اجبار بانوان به استعفا از شهرداری تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید