پارسونز: پارالمپیک 2020 توکیو می تواند نقطه شروعی برای یک دنیا بهتر باشد

به گزارش مجله باهام، رئیس کمیته بین المللی پارالمپیگ گفت: بازی های پارالمپیک 2020 فقط یک رویداد ورزشی و جذاب نخواهد بود، بلکه می تواند یک نقطه آغاز برای یک دنیا بهتر باشد.

پارسونز: پارالمپیک 2020 توکیو می تواند نقطه شروعی برای یک دنیا بهتر باشد

به گزارش خبرنگاران، اندرو پارسونز رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک با اشاره به شرایط جهان در دوران شیوع کرونا و تأثیر بیشتر این ویروس روی معلولان گفت: جهان بیش از هر زمان دیگری به این بازی ها در سال آینده احتیاج دارد و برای یک میلیارد معلول در جهان، بازی های پارالمپیک سال آینده هرگز تا این اندازه مهم و ضروری نبوده است.

وی اضافه کرد: در حالی که ویروس کووید-19 تقریباً روی همه افراد در کره خاکی تأثیر گذاشته، این تأثیرگذاری برای افراد معلول بیشتر هم بوده است. کرونا شرایط گروه های حاشیه نشین در جهان را بدتر نموده و باعث افزایش سطح تبعیض و محرومیت در بسیاری از مناطق شده است. در این شرایط جهان بیش از همواره به همبستگی و فراگیری احتیاج دارد، نه استثنا.

رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک که به وسیله یک پیغام ویدئویی با مخاطبانش صحبت می کرد، ادامه داد: تغییر با ورزش شروع می گردد و بازی های سال آینده پارالمپیک 2020 بستری برای قرار دادن معلولیت در قلب این تغییرات است تا به جهانیان نشان بدهد که این فراگیری چقدر اهمیت دارد. با معین شدن تعداد تماشاگران توکیو 2020، ما مصمم هستیم که از پارالمپیک برای تغییر نگرش، شکست موانع نابرابری و ایجاد فرصت های بیشتر برای افراد معلول استفاده کنیم.

پارسونز گفت: در دوران پساکرونا، ما باید پیشرفت بیشتری داشته باشیم و بر همین اساس نیز بازی های پارالمپیک 2020 فقط یک رویداد ورزشی و جذاب نخواهد بود، بلکه می تواند یک نقطه شروع برای یک جهان بهتر باشد.

وی با اشاره به کوشش های انجام شده برای برگزاری بازی های 2020 توکیو پس از تعویق یک ساله این رویداد عظیم، توضیح داد: در طول تاریخ هرگز چنین سطحی از برنامه ریزی و آمادگی برای برگزاری یک رویداد ورزشی وجود نداشته است. همه شرکا برای اطمینان از برگزاری المپیک و پارالمپیک، مطمئن و پیروز با یکدیگر همکاری می نمایند. سطح کار و تعهد شرکا برای انجام به موقع کارها بی فایده نخواهد بود. پس از یک 2020 وحشتناک، ما مصمم هستیم که 2021 امید جدیدی را به وجود می آورد. بازی های المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو یک جشن عظیم از توانایی های بشر و یک ویترین جهانی از مقاومت و یک نقطه شروع پس از دوران پساکرونا خواهد بود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1440

به "پارسونز: پارالمپیک 2020 توکیو می تواند نقطه شروعی برای یک دنیا بهتر باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارسونز: پارالمپیک 2020 توکیو می تواند نقطه شروعی برای یک دنیا بهتر باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید