یاری 30 میلیون دلاری چین برای بازسازی جاده های بدخشان

به گزارش مجله باهام، معاون وزیر حمل و نقل تاجیکستان گفت: چین برای بازسازی بخشی از جاده های بدخشان 30 میلیون دلار به این کشور یاری می نماید.

یاری 30 میلیون دلاری چین برای بازسازی جاده های بدخشان

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگار مجله باهام در دوشنبه، سهراب میرزازاده معاون وزیر حمل و نقل تاجیکستان در نشستی مطبوعاتی در مورد یاری بلاعوض چین به این کشور برای بازسازی بخشی از جاده های استان بدخشان اطلاع داد.

وی گفت: در حال حاضر مذاکرات تاجیکستان و چین در مورد ارائه یاری بلاعوض برای بازسازی بخشی از جاده قلعه خمب تا روشان استان بدخشان ادامه دارد.

میرزازاده اضافه کرد: در آینده نزدیک قرار است متخصصان چینی برای انجام مطالعات امکان سنجی مالی این جاده به تاجیکستان سفر نمایند.

بنابر صحبت های وی برای بازسازی این قطعه جاده 92 کیلومتری 30 میلیون دلار هزینه خواهد شد.

میرزازاده گفت: در این جاده قرار است 2 تونل احداث و مورد بهره برداری قرار گیرد.

همچنین طبق صحبت های میرزازاده در حال حاضر برای ساخت 18 پل جدید در مناطق مختلف استان بدخشان پیمانکار انتخاب می کنیم.

معاون وزارت حمل و نقل تاجیکستان در ادامه اضافه کرد: علاوه بر این کارهای تعمیر جاده های استان بدخشان از بودجه دولت انجام و وسایل نقلیه برای نگهداری جاده ها خریداری می شوند.

وی گفت: در سال های استقلال تقریبا تمام جاده هایی که شهر دوشنبه را به مناطق مختلف این کشور پیوند می دادند بازسازی و نوسازی شدند اما جاده های استان بدخشان که مرکز ناحیه درواز را به سایر مناطق این استان متصل می نماید در وضعیت چندان خوبی قرار ندارند.

در همین حال، پروژه های بازرسی جاده های قلعه خمب - ونج (80 کیلومتر، 238 میلیون دلار)، ونج - خاروغ (163 کیلومتر، 200 میلیون دلار) سال های طولانی است که به عنوان طرح های اولویت دار در وزارت حمل و نقل تاجیکستان وجود دارند.

انتهای پیغام/ح

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 مرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 260

به "یاری 30 میلیون دلاری چین برای بازسازی جاده های بدخشان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری 30 میلیون دلاری چین برای بازسازی جاده های بدخشان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید