اعلام آمادگی ایران برای یاری به استقرار صلح پایدار در منطقه قفقاز

به گزارش مجله باهام، سفیر ایران در باکو آمادگی ایران را برای یاری به همسایگان شمالی خود برای دستیابی به صلح در منطقه قفقاز اظهار داشت.

اعلام آمادگی ایران برای یاری به استقرار صلح پایدار در منطقه قفقاز

سیدعباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان با آقای الچین امیربیوف، دستیار ویژه معاون اول رئیس جمهور آذربایجان ملاقات و مصاحبه کرد.

در این ملاقات در مورد آخرین تحولات روابط دو جانبه و مسائل منطقه قفقاز و مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران مصاحبه و گفتگو شد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در این ملاقات ضمن تبیین مواضع کشورمان مبنی بر تغییر ناپذیری مرزی های شناخته شده بین المللی و عدم تغییرات ژئوپلیتیکی بر خلاف منافع حیاتی و درازمدت ایران در منطقه، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای یاری به همسایگان شمالی خود به منظور دستیابی به صلح پایدار در قالب برگزاری نشست های دو جانبه، سه جانبه و ابتکار منطقه ای 3+3 در تهران تاکید نمود.

به گزارش ایرنا، دور دوم تنش های مرزی باکو و ایروان در حالی در دهه پایانی شهریور ماه صورت گرفت که به گفته مقامات جمهوری آذربایجان و ارمنستان در درگیری های 12 تا 14 سپتامبر(21 تا 23 شهریور)، 79 سرباز آذری و 135 سرباز ارمنی کشته شدند.

موضع صریح و واضح جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات در منطقه قفقاز جنوبی، صیانت از مرزهای شناخته ­شده بین المللی و تمامیت ارضی کشورها است و هرگونه خدشه در آن را غیرقابل پذیرش و مغایر با اصول حقوق بین ­المللی می داند.

خبرنگاران سیاسی سیاست خارجی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 مهر 1401 بروزرسانی: 6 مهر 1401 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 2251

به "اعلام آمادگی ایران برای یاری به استقرار صلح پایدار در منطقه قفقاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی ایران برای یاری به استقرار صلح پایدار در منطقه قفقاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید