افزایش سرویس های آبرسانی سیار به روستاها

به گزارش مجله باهام، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی از افزایش حدود 60 درصدی سرویس های آبرسانی سیار در روستاهای این استان خبر داد.

افزایش سرویس های آبرسانی سیار به روستاها

به گزارش مجله باهام به نقل از مجله باهام، حسین امامی گفت: تعداد سرویس های آب رسانی سیار حدود 60 درصد افزایش داده شده است و مراقبت های لازم جهت تامین نیاز آب شرب و بهداشت روستاها مستمرا در حال پیگیری است. برای جلوگیری از تجمع مردم برای دریافت آب، بیشتر مخازن به صورت دائمی آب دارند که منجر به اجتماع مردم نمی شود.

امامی شرح داد: پارسال تعداد 26 هزار و 771 سرویس، به حجم 313 هزار و 132 متر مکعب به روستاها آب رسانی سیار اجرا شده است. امسال روستاهایی مانند خونیکسار، تخته جان، آویجان، منند، فیزیک، گیت، آنیک، نوغاب آنیک، درمیان، فورگ، اره فورگ، بویک، ساقدر، بیدخت از چرخه آب رسانی سیار حذف شده اند.

وی اضافه نمود: افزایش تعداد ناوگان آب رسانی سیار، افزایش حجم آب حمل شده به روستاها و افزایش سرانه هر خانوار از 89 به 120 لیتر در روز از جمله برنامه های آب رسانی شرکت آب و فاضلاب استان در فصل گرما به روستاهاست. بیشترین حجم آب رسانی سیار به ترتیب در شهرستان های درمیان، طبس، نهبندان، سربیشه و بیرجند است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی اظهار کرد: از هزار و 753 آبادی تعداد 918 آبادی بالای 20 خانوار و 835 آبادی زیر 20 خانوار است که تا به امروز 784 روستای بالای 20 خانوار و 231 آبادی زیر 20 خانوار آب رسانی شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1275

به "افزایش سرویس های آبرسانی سیار به روستاها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سرویس های آبرسانی سیار به روستاها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید