برکناری شفر دوای درد استقلال نیست، خارجی ها فقط لیست را پر کردند

به گزارش مجله باهام، صمد مرفاوی در مصاحبه با خبرنگاران و در خصوص شکست استقلال برابر سپاهان اصفهان گفت: هر دو تیم بازی خوبی را ارائه کردند. کوشش می کردند یک فوتبال فنی و تماشاگر پسند را ارائه نمایند.

برکناری شفر دوای درد استقلال نیست، خارجی ها فقط لیست را پر کردند

وی اضافه نمود: استقلال با توجه به بردهایی که به دست آورده بود شرایط بهتری داشت اگرچه سپاهان هم نمی خواست رسیدن به صدر جدول را از دست بدهد اما در مجموع بازی برای هر دو تیم سخت بود و این سپاهان بود که توانست دیدار را به نفع خود به سرانجام برساند.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می شود اگر شفر برابر سایپا نتیجه نگیرد، اخراج می شود؟ گفت: با این موضوع موافق نیستم. اخراج شفر دردی را دوا نمی نماید. مسائل استقلال ریشه ای است و باید حل شود. حالا به فرض آنکه شفر هم رفت. کس دیگری که جای او بیاید برایش همین اتفاقات رخ می دهد. در این چند ساله مربیان زیادی آمدند و رفتند اما متأسفانه مسائل ریشه ای استقلال حل نشد. باید ابزار کار در اختیار باشد تا یک تیم بتواند با آرامش به کارش ادامه دهد.

سرمربی پیشین استقلال تأکید کرد: متأسفانه شرایط استقلال از لحاظ روحی و روانی خوب نیست و مدیران این تیم باید هر چه زودتر فکری به حال این مشکل نمایند.

مرفاوی در خصوص عملکرد کمیته فنی هم اظهار داشت: انتخاب شدن چند پیشکسوت بزرگ، قابل احترام است و اعتقاد دارم آنها از تجربه بالایی برخوردارند و می توانند به تیم یاری نمایند. کمیته فنی نقش موثری در موفقیت یا عدم موفقیت استقلال دارد و آنها می توانند با توجه به تجربیات بالایی که دارند، نقطه نظرات فنی خود را به مدیرعامل و سرمربی تیم اعلام نمایند تا گره گشای کار شود البته باید ببینیم که شفر اصلا کمیته فنی را قبول دارد و از نکات فنی آنها استفاده خواهد نمود یا خیر. اما در هر صورت تشکیل این کمیته می تواند به پیشرفت استقلال یاری کند و این می تواند یک نقطه مثبت برای آینده استقلال باشد.

وی درباره بازیکنان خارجی در استقلال یادآور شد: متأسفانه آنها به استقلال یاری نکردند. در شرایطی که می بینیم تراکتور، سپاهان و پرسپولیس از بازیکنان خارجی خوبی استفاده می نمایند اما استقلال نفراتی را به خدمت گرفت که تنها لیست را پر کردند و هیچ تأثیر مثبتی برای استقلال نداشتند. اگر می خواستیم تنها به آنها پول بدهیم، بهتر نبود چند بازیکن جوان داخلی را به خدمت می گرفتیم. زیرا همه انتظار داریم وقتی یک بازیکن خارجی به استقلال می آید باید به مراتب بهتر از بازیکنان داخلی باشد اما متأسفانه بازی های ضعیف نیومایر و حاجی گرو و تا حدودی همام باعث شده که طرفداران خواهان این بازیکنان از استقلال باشند.

سرمربی پیشین استقلال در ادامه اظهار داشت: متأسفانه این مسائل به مدیریت اول فصل باز می شود. عدم ثبات در مدیریت به استقلال ضربه زیادی زده است. در طول این چند سال بارها مدیران عامل استقلال عوض شده اند و هر کس روش خود را پیگیری می نماید و این تنها به استقلال ضربه زده است. در ابتدای فصل هم بازیکنانی به استقلال آمدند که متأسفانه تعدادی از آنها در حد و اندازه آبی پوشان نبودند و عامل این موضوع، مدیریت ضعیف بود که به استقلال ضربه بدی زد.

وی اضافه نمود: چرا پرسپولیس دو سال پیاپی قهرمان می شود اگرچه چند بازیکن خود را از دست داد و از پنجره نقل و انتقالات هم محروم بود اما ثبات مدیریتی و حفظ اسکلت تیم باعث شد پرسپولیس دوبار قهرمان لیگ شود و اینک به عنوان نماینده ایران به فینال لیگ قهرمانان صعود کند و من هم به عنوان یک ایرانی آرزو می کنم این تیم جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

مرفاوی در سرانجام و در خصوص نگرانی طرفداران از وضعیت حال حاضر استقلال گفت: خود من هم به عنوان یک طرفدار نگران هستم و انتظار دارم مدیریت باشگاه با یک برنامه ریزی هدف دار بتواند استقلال را از این شرایط نجات دهد. وقتی طرفداران می بینند تیمشان نتایج خوبی نمی گیرد، ناراحت هستند. شعار می دهند و خواهان اخراج بازیکنان بی کیفیت می شوند بنابراین مدیران تیم باید به فکر یک راهکار منطقی باشند زیرا این طرفداران در هر شرایطی کنار تیمشان بوده و نمی خواهند تیم محبوبشان نتایج قابل قبولی کسب نکند بنابراین باید مسئولین استقلال به احترام این طرفداران آنچه در توان دارند را برای موفقیت استقلال به کار گیرند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 اسفند 1397 بروزرسانی: 18 اسفند 1397 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 83

به "برکناری شفر دوای درد استقلال نیست، خارجی ها فقط لیست را پر کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برکناری شفر دوای درد استقلال نیست، خارجی ها فقط لیست را پر کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید