محمد دادکان: پول های پرسپولیس کجاست؟، فساد در ورزش ما وجود دارد ولی چه کسی رسیدگی می نماید؟

به گزارش مجله باهام، خبرگزاری خبرنگاران- محمد دادکان می گوید همیشه نام او برای مدیرعاملی پرسپولیسی مطرح می گردد اما گزینه های دیگری برای این پست انتخاب می شوند.

محمد دادکان: پول های پرسپولیس کجاست؟، فساد در ورزش ما وجود دارد ولی چه کسی رسیدگی می نماید؟

به گزارش خبرنگاران، محمد دادکان، رییس پیشین فدراسیون فوتبال در مورد اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال و مطرح شدن نامش برای مدیرعاملی پرسپولیس صحبت هایی را انجام داده است. محمد دادکان درباره تصویب اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال گفت:

اساسنامه رکن اصلی فوتبال هر کشور است. فیفا بر اساس مقررات خودش که در اساسنامه ها گنجانده شده است، از فدراسیون های تحت نظرش مراقبت می نماید. شما ببینید چرا اساسنامه ما پنج، شش سال طول می کشد تا با فیفا تطبیق پیدا کند؟ چرا همان نکاتی که فیفا از اول می گفت را دور سر خودمان می چرخاندیم؟ از همان ابتدا همین کار را می کردیم. می توانستیم مسائل فوتبال کشور را به حداقل برسانیم.

رییس پیشین فدراسیون فوتبال درباره گلایه هایی که از عدم انتخاب مدیر فوتبالی می گردد گفت:

ان شاءالله که مدیر فوتبالی رییس فدراسیون بگردد. آدم های پیروز آدم هایی هستند که از پیروزیت های دیگران لذت ببرند ولی در کشور ما این طور نیست. اگر کسی پیروز باشد دنبالش می رویم تا برایش مشکل ایجاد کنیم. مگر ایرانی نیستیم؟ باید از هر پیروزیتی لذت ببریم و موقع رفتن یک مدیر هم از او تقدیر کنیم. متاسفانه وقتی من مسئولیتی در کشورم می گیرم دنبال این هستم که دوستانم را بیاورم و دنبال این نیستم ببینم ورزش کشور کجا است.

دادکان ادامه داد:

این حرف من توهین و بی احترامی نیست ولی ببینید چقدر جوانان ایران به کشورهای دیگر رفته اند. منظورم قهرمانان ملی است. چقدر مسائل دوپینگ در ورزش ما هست. چه کسی رسیدگی می نماید؟ فساد در ورزش ما وجود دارد ولی چه کسی رسیدگی می نماید؟ هیچکس. فقط می گوییم باید پیشرفت کنیم. همه چیز را فدای آن چند مدال المپیک نموده ایم.

دادکان در پاسخ به این سئوال که گزینه شما برای ریاست فدراسیون فوتبال چه کسی است گفت:

دنبال آدمش نگردید. تخصص، تجربه، دانش و مسئولیت اجتماعی ملاک های مدیریت در جهان است. دنبال کسی باشیم که این ملاک ها را داشته باشد.

دادکان درباره اینکه آیا ممکن است وزارت ورزش هم گزینه خاصی برای ریاست فدراسیون فوتبال داشته باشد گفت:

قطعاً این کار را می نمایند. صراحتاً به شما می گویم که این کار را می نمایند. این چه چیزی بود؛ مگر آن ها مسئولان وزارت ورزش از اول خودشان را برای رای دادن و بودن در مجمع آماده نمی کردند. آنها به عنوان ناظر به مجمع می آمدند. چند سال اساسنامه طول کشید که یک بندش همین بود که از رای دادن حذف شوند. بخشی از آن هم قابل قبول است ولی اعمال نظر مطلق ممنوع است.

رییس پیشین فدراسیون فوتبال در مورد ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی در لیگ ایران گفت:

تمام این قراردادها را ببینید که چه مدیرانی امضا نموده اند. چرا به این نتیجه می رسند خارجی نیاوریم؟ چون بلد نیستند قرارداد ببندند. برای باشگاه های استقلال و پرسپولیس چه مسائلی از نظر اقتصادی ایجاد کردند. مدیران این دو باشگاه را وزارت ورزش معین می نماید.

دادکان در واکنش به اینکه خودش هم گزینه مدیرعاملی پرسپولیس بوده است، گفت:

همواره اسم من مطرح می گردد اما یک نفر دیگر انتخاب می گردد. با من پیشکسوتان پرسپولیس صحبت کردند و مسئولان، به اسم و فامیلی من حساسیت خاصی دارند. گرداندن پرسپولیس خیلی راحت است. باشگاه پرسپولیس یک تیم با 30 بازیکن دارد اما هر سال این همه مشکل دارد. آخرش هم بدهکار است و این همه جمعیت تحت فشار قرار می گیرد؛ چرا؟ چون مدیر با تعمق انتخاب نمی گردد. کسی هم مسئولیت نمی پذیرد.

دادکان که با برنامه صبحگاهی شبکه دو سیما صحبت می کرد، گفت:

پول های پرسپولیس کجاست؟ چه کسی دنبال فساد رفت؟ فقط دنبال این هستیم ویترین را ببینیم. الان به دنبال این هستیم بگوییم پرسپولیس در آسیا قهرمان شده است که این برای هر ایرانی باعث افتخار است ولی خیلی چیزها پشت آن پنهان می گردد.

رییس پیشین فدراسیون فوتبال اضافه نمود:

یک مدیر انتخاب کنید این کاره باشد و فوتبال و قراردادها و بازیکنان را بشناسد و سلامت کار کند. مدیری که می گذارید اول از همه برای خودش لباس تهیه می نماید و اول مشکل اقتصادی خودش را حل می نماید. چه توقعی داریم؟ چرا در این مملکت باید به اینجا برسیم که ملاک های جهان را اجرا نمی کنیم؛ نه فقط در فوتبال بلکه در وزارتخانه های دیگر هم همینطور است. انتخاب ها همه جا بیراهه است. اگر کسی مردم، نظام و دینش را دوست دارد معیارهایش هم خداپسندانه است.

دادکان ادامه داد:

علاوه بر تخصص، دانش و تجربه برای مدیریت، در ایران یک چیز من درآوردی دیگر هم اضافه نموده اند که مدیر انتخابی متعهد باشد. همه جای جهان تعهد است ولی نه اینکه ملاک اول باشد. از صدر تا پایین ورزش می گویند مسلمان و متعهد هستند یک دانه اش هم اجرا نشده است. همه خلاف ها و دودهایی که از گورها بلند می گردد از این آدم هاست که تجربه، دانش و تخصص و تعهد ندارند.

رییس پیشین فدراسیون فوتبال در خاتمه گفت:

ما در فیفا بیش از 280 پرونده در این چند سال داشتیم که همه را محکوم شدیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1458

به "محمد دادکان: پول های پرسپولیس کجاست؟، فساد در ورزش ما وجود دارد ولی چه کسی رسیدگی می نماید؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "محمد دادکان: پول های پرسپولیس کجاست؟، فساد در ورزش ما وجود دارد ولی چه کسی رسیدگی می نماید؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمد دادکان: پول های پرسپولیس کجاست؟، فساد در ورزش ما وجود دارد ولی چه کسی رسیدگی می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید