بهترین یاری مردم به مهار کرونا حضور در منزل است

به گزارش مجله باهام، وزیر کشور با تاکید بر اینکه مهمترین عامل تسریع کننده مدیریت شرایط، نقش آفرینی مؤثر مردم است، گفت: بهترین یاری مردم حضور در منزل و اجتناب از هرگونه تردد غیرضروری در سطح شهر ها و جاده ها است.

بهترین یاری مردم به مهار کرونا حضور در منزل است

جهت دریافت خدمات نمونه آلاچیق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش گروه سیاسی مجله باهام، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امروز در نشست ویدئو کنفرانس با استانداران سراسر کشور، در باره آنالیز گزارش آخرین شرایط استان ها در مقابله با بیماری کرونا ضمن تبریک عید در پیش روی ولادت امیرالمومنین امام علی (ع) و تبیین ساختار اعمال مدیریت از سوی ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا و کار ویژه وزارت کشور درعرصه های اجتماعی، انتظامی و امنیتی مدیریت شرایط جاری کشور بر هماهنگی هرگونه ارتباطات بین ستاد ملی و استانداری ها از سوی وزارت کشور تاکید نمود و گفت: اتخاذ و اعمال توامان تدبیر، تحمل و بردباری، رمز موفقیت مدیران در مواجهه با این شرایط است.

وی تصمیمات اتخاذ شده در ستاد ملی با حضور رئیس جمهور در خصوص ابعاد اجتماعی شرایط متاثر از شیوع بیماری کرونا از جمله در خصوص سفر های نوروزی و سرویس های خدماتی از جمله ضرورت تدوین پروتکل های لازم در خصوص مراکز خدماتی را تشریح و بر آمادگی حداکثری سطوح مختلف مدیریتی برای مدیریت شرایط تاکید نمود.

وزیر کشور گفت: مهمترین عامل تسریع کننده در ارتقای مدیریت شرایط موجود کشور، استمرار و تقویت نقش آفرینی مؤثر عموم مردم است و بهترین یاری مردم در این شرایط، رعایت کامل توصیه های بهداشتی و اجتناب از هرگونه تردد غیرضرروی در سطح شهر ها و جاده ها است.

رحمانی فضلی ضمن تشریح سناریو های متفاوت مدنظر که بر اساس مطالعات علمی تدوین شده است و الزامات و اقتضائات هر یک از این سناریوها، بر حمایت حداکثری استانداران از فرایند تقویت آمادگی ها در عرصه خدمات بهداشتی و درمانی تاکید نمود و گفت: باید از همه ظرفیت های استانی استفاده کنیم و همزمان با رعایت سیاست ها و راهبرد های ستاد ملی، همه خلاقیت ها و ابتکارات استانی را در چارچوب ترتیبات قانونی و موازین علمی برای بهبود شرایط به کار بگیریم و در این جهت از حداکثر همکاری بخش خصوصی و مردم استفاده کنیم.

وزیر کشور در ادامه با تبیین اهمیت و ضرورت استمرار آرامش جامعه گفت: انتظار می رود، صدا و سیما با برنامه ریزی لازم، علاوه بر اطلاع رسانی شایسته، فضای بسیار بسیار پر نشاطی را در آستانه سال جدید برای مردم فراهم نماید.

رحمانی فضلی با اشاره به اهمیت اتخاذ رویه واحد در سیاست ها و راهبرد ها و روش های اصلی مقابله با شیوع بیماری کرونا، خواهان توجه جدی استانداران به ابعاد اجتماعی، انتظامی و امنیتی شرایط شد و بر هماهنگی با حوزه ذی ربط وزارت کشور در این خصوص تاکید نمود.

وی تعامل مؤثر بین استان ها را برای عبور از شرایط موجود ضروری برشمرد و همکاری حداکثری فی مابین استانداران به خصوص در استان های مجاور را خواهان شد.

در این نشست، تعدادی از نمایندگان عالی دولت در استان ها، ضمن ارائه گزارش از آخرین شرایط استان در مدیریت مبارزه با بیماری کرونا، پیشنهادات مدنظر برای بهبود شرایط از جمله؛ بهبود ساختار ستادملی، اختصاص اعتبار قابل توجه از طرف سازمان برنامه و بودجه، پیش بینی روش های مؤثر برای مشارکت مردمی و استفاده از خیرین، تعویق ارائه سرویس های خدماتی غیرضروری به ایام آینده، پرداخت فوری کارانه کادر درمانی، تسویه فوری مطالبات دانشگاه های علوم پزشکی از سازمان تامین اجتماعی، پیشنهادات اصلاحی برای فرایند تامین اقلام بهداشتی، ساماندهی نحوه حضور کارکنان در دستگاه های اجرایی را ارائه و مورد بحث و گفتگو قرار دادند.

مرور مصوبات و اقدامات ستاد های استانی، تحول در نظام اطلاع رسانی، طراحی الگوی تشخیص احتیاج یا عدم احتیاج به استقرار بیمارستان صحرائی، راه چاره های برطرف کسری بودجه دانشگاه های علوم پزشکی استان ها، نقش آفرینی دهیاران در راستای پدافند غیرعامل و پیش بینی چارچوب های جدی برای نظم دهی به تردد های داخل شهری وبین شهری، و همچنین توجه کافی به اختیارات استانداران برای اعمال مدیریت در شرایط موجود، از دیگر محور های مورد نظر استانداران در این نشست بود که مطرح و مورد گفتگو نهاده شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 26 اسفند 1398 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 827

به "بهترین یاری مردم به مهار کرونا حضور در منزل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین یاری مردم به مهار کرونا حضور در منزل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید