بیش از 3400 هنرمند، نویسنده و روزنامه نگار به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند

به گزارش مجله باهام، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سید مجید پوراحمدی، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اعلام این خبر گفت: بیمه تأمین اجتماعی صندوق اعتباری هنر یکی از خدماتی است که براساس توافق میان سازمان تأمین اجتماعی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می تواند شامل حال هنرمندان، نویسندگان وروزنامه نگاران واجد شرایطی شود که به عضویت این صندوق درآمده اند. اعضای صندوق علاوه بر بهره مند شدن از مزایای مربوط به بیمه صاحبان حرَف و مشاغل آزاد، از کمک ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معادل 10درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در هر سال، بابت حق بیمه ماهانه خود برخوردار شوند. علاوه بر آن، متقاضیان می توانند ضمن پرداخت حق بیمه، با پرداخت حق سرانه درمان، از خدمات درمانی نیز برخوردار شوند.

بیش از 3400 هنرمند، نویسنده و روزنامه نگار به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند

مشاور وزیر ارشاد افزود: متقاضیان این بیمه می توانند یکی از طرح ها با نرخ های 12 ،14 یا 18درصد را انتخاب کنند و از خدمات آن بهر ه مند شوند.

وی در ادامه شرح داد: در صورت انتخاب طرح 12 درصد، بیمه شدگان پس از بازنشستگی مستمری دریافت می کنند اما در صورت فوت قبل از بازنشستگی، این مستمری به بازماندگان تعلق نمی گیرد. از آنجایی که سطح خدمات بیمه با نرخ 12 درصد ضعیف و شکننده است، توصیه اکید صندوق در انتخاب و یا جایگزینی دیگر بیمه ها با نرخ 14 یا 18 درصد (ترجیحاً 18 درصد) با 12 درصد است که خدماتش مشمول بازنشستگی و پرداخت مستمری به بازماندگان در صورت فوت، قبل و یا بعد از بازنشستگی است.

پوراحمدی گفت: از ابتدای سال جاری تا به امروز بیش از سه هزار و 400 نفر از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه کشور از سوی صندوق اعتباری هنر به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به لزوم استمرار پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی(سهم عضو) در مهلت قانونی گفت: به منظور استمرار پوشش بیمه تامین اجتماعی و جلوگیری از ایجاد گسست و وقفه در سوابق بیمه توصیه می گردد، اعضای محترم نسبت به زمان واریز سهم بیمه در موعد مقرر، دقت کافی داشته باشند. چنانچه افراد حق بیمه خود را در موعد مقرر پرداخت نکنند، طبق مقررات سازمان تأمین اجتماعی بیمه آنها از سوی این سازمان به صورت اتوماتیک قطع خواهد شد. با این وجود در صورت قطع بیمه، امکان صدور معرفی نامه برای برقراری مجدد بیمه از سوی صندوق با نامه درخواست از سوی ادارات کل، معاونت ها و یا صنوف تخصصی وجود دارد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1971

به "بیش از 3400 هنرمند، نویسنده و روزنامه نگار به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 3400 هنرمند، نویسنده و روزنامه نگار به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید