تسکین دردهای زنانه با یک عطر!

به گزارش مجله باهام، عطردرمانی یا آروماتراپی یکی از شیوه های درمانی طب مکمل است که درمانگران در آن با یاری انواع روغن ها و عطرهای گیاهی و طبیعی به درمان بسیاری از بیماری های روح و جسم می پردازند. در این شیوه بیماران با استفاده موضعی از روغن ها یا بوییدن آن ها به درمان خود یاری می نمایند. در طبیعت روغن ها و عطرهای گیاهی مختلفی وجود دارد که از میان آن ها می توانیم به روغن پوست پرتقال، عطر گل سرخ، روغن اسطوخودوس، عطر رزماری یا اسانس خیار، هلو و دیگر مواد طبیعی اشاره کنیم. در این فرصت با بعضی از خواص درمانی و کاربردی گل سرخ و مشتقات آن آشنا می شویم.

تسکین دردهای زنانه با یک عطر!

تسکین دردهای زنانه با یک عطر!

عطردرمانی یا آروماتراپی یکی از شیوه های درمانی طب مکمل است که درمانگران در آن با یاری انواع روغن ها و عطرهای گیاهی و طبیعی به درمان بسیاری از بیماری های روح و جسم می پردازند. در این شیوه بیماران با استفاده موضعی از روغن ها یا بوییدن آن ها به درمان خود یاری می نمایند. در طبیعت روغن ها و عطرهای گیاهی مختلفی وجود دارد که از میان آن ها می توانیم به روغن پوست پرتقال، عطر گل سرخ، روغن اسطوخودوس، عطر رزماری یا اسانس خیار، هلو و دیگر مواد طبیعی اشاره کنیم. در این فرصت با بعضی از خواص درمانی و کاربردی گل سرخ و مشتقات آن آشنا می شویم.

---

درمان عفونت مثانه با چای گلی

در بعضی از متون طب سنتی به تاثیر چای گل سرخ در درمان بعضی از عفونت ها از قبیل عفونت مثانه و دستگاه ادراری اشاره شده است. به طور کلی نوشیدن چای یا مصرف خوراکی عصاره گل سرخ از برترین داروهای گیاهی برای درمان و تسکین التهاب و عفونت های رحم، مثانه و همینطور کنترل و تعدیل ترشحات صفراوی بدن است. برای تهیه این چای کافی است یک قاشق از گل سرخ را با یک قاشق چای سبز ترکیب نموده و آن را با آب جوش دم کنید. نوشیدن این چای 2 فنجان در روز و 3 بار در هفته توصیه شده است.

---

افسرده ها با یک بو خوب می شوند

یکی از ویژگی های گل سرخ و ترکیبات مشتق شده از آن مانند عطر گل سرخ، روغن، عصاره یا اسانس آن، خاصیت ضدافسردگی و نشاط آورش است که بسیار مورد توجه درمانگران عطردرمانی در مکاتب مختلف درمانی قرار گرفته است. درمانگران برای درمان بیماران خود به ویژه آن ها که مبتلا به افسردگی، بی حالی و انزوا هستند بوییدن اسانس یا عطر گل سرخ را توصیه می نمایند زیرا معتقدند، بوییدن این عصاره طبیعی می تواند علاوه بر درمان افسردگی به افزایش اندازه نشاط و شادابی بیمار یاری کند.

---

تسکین دردهای قاعدگی در زنان

درمانگران و متخصصان آروماتراپی استشمام روغن گل سرخ و بخور گل های خشک شده آن را در تنظیم دوره های قاعدگی خانم ها بسیار موثر می دانند. درمانگران مکاتب مختلف درمانی در سراسر دنیا، مصرف گیاه دارویی گل سرخ را به صورت خوراکی و موضعی برای بیماران شان که از اختلال در دوره های قاعدگی اعتراض دارند، تجویز می نمایند. امروزه با مراجعه به داروخانه ها خواهید دید که فرآورده های دارویی مختلفی با عصاره گل سرخ به صورت صنعتی فراوری می شوند که نه تنها می توانند برای تنظیم روزهای قاعدگی در زنان بسیار موثر باشند بلکه می توانند در تسکین دردهای این دوران هم موثر واقع شوند.

منبع:برترینها

ارسال به وسیله کاربر محترم سایت :omid-a98

منبع: راسخون
انتشار: 13 مهر 1400 بروزرسانی: 13 مهر 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1923

به "تسکین دردهای زنانه با یک عطر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسکین دردهای زنانه با یک عطر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید