فراوری دستکش های صنعتی مقاوم به حرارت و برش

به گزارش مجله باهام، محققان در یک شرکت دانش بنیان پیروز به طراحی و ساخت دستکش های صنعتی مقاوم به برش و حرارت شدند.

فراوری دستکش های صنعتی مقاوم به حرارت و برش

فرهاد طاهری مدیرعامل شرکت دانش بنیان فراوری کننده تجهیزات ایمنی فردی گفت: در این شرکت انواع دستکش ها و ماسکهای ایمنی به فراوری می رسد که اخیرا پیروز شدیم با فناوری نانو دو خاصیت به دستکش های ایمنی فراوریی خود اضافه کنیم.

وی با بیان اینکه فناوری نانو را در پلیمر این دستکش ها به کار گرفتیم، بیان نمود: نانوذراتی که در فراوری این دستکش ها استفاده کردیم باعث ایجاد خاصیت عایق در برابر حرارت و مقاوم در برابر برش شده است.

وی با بیان اینکه این دستکش در برابر حرارت مقاوم است و به دست گرمایی منتقل نمی کند، گفت: از این دستکش ها بیشتر در صنایع نفت و گاز ، پتروشیمی فولاد و ذوب آهن استفاده می گردد.

به گفته وی، در حال حاضر فناوری که در ساخت این دستکش ها پیاده سازی کردیم در ایران و خاورمیانه منحصر به فرد است ، از این رو در صدد هستیم که آن را به فراوری انبوه برسانیم و سپس مازاد فراوریاتمان را صادر کنیم.

طاهری اضافه نمود: کشورهای امریکایی و اروپایی این فناوری را دارند اما محصول آنها از قیمت بالایی برخوردار است از این رو فراوری آن در کشور می تواند به صرفه باشد و با صادرات آن به ارز آوری در کشور یاری کند.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: درخواست هایی از کشورهای انگلیس و آلمان و آمریکای جنوبی برای صادرات داریم که اکنون منتظر دریافت تاییدیه ها و گواهینانه های مورد احتیاج هستیم تا بتوانیم آن را صادر کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت فراوری دستکش های نانویی مقاوم به حرارت و برش گفت: با توجه به اینکه این دستکش ها در 3 کارخانه مجموعه فراوریی این شرکت به فراوری می رسند می توانیم 8میلیون جفت در سال را به فراوری برسانیم در صورتیکه شاید احتیاج کشور سالی حدود 3 میلیون جفت باشد.

وی تاکید نمود: از این رو مازاد فراوری خواهیم داشت و از هم اکنون برنامه های صادراتی خود را چیده ایم.

طاهری با تاکید براینکه این دستکشها بازار بزرگی دارند، گفت: قیمت این دستکش ها شاید کمتر از یک دوم نمونه های امریکایی و فرانسوی باشد. در کل فراوری کننده این نوع فناوری 3-4 شرکت هستند که این فناوری را در اختیار دارند.

وی تاکید نمود: با توجه به اینکه فراوری دستکش های معاینه و جراحی نیز در برنامه کاری آینده نزدیک این شرکت واقع شده است از این رو می توانیم این خاصیت را به این نوع دستکش ها نیز اضافه کنیم.

وی گفت: اولین مقصدی که قصد داریم این دستکش ها را به آنها صادر کنیم منطقه غرب اروپاست.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1413

به "فراوری دستکش های صنعتی مقاوم به حرارت و برش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری دستکش های صنعتی مقاوم به حرارت و برش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید