خبرنگاران 182 تن بار از راه آهن لرستان جابجا شد

به گزارش مجله باهام، خرم آباد - خبرنگاران - مدیرکل راه آهن لرستان گفت: با وجود شیوع ویروس کرونا در حوزه بازرگانی و بار بیش از 182 هزار تن از مبادی راه آهن بارگیری و به وسیله خطوط ریلی استان جابجا شده است.

خبرنگاران 182 تن بار از راه آهن لرستان جابجا شد

به گزارش خبرنگاران، فخرالدین پیروزفر روز پنجشنبه در راستای ارائه گزارش عملکرد این ناحیه در سال 99 گفت: این میزان بار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 2 درصد افزایش داشته است.

وی توضیح داد: به همین دلیل با رایزنی های صورت گرفته بارگیری و حمل محصولات صادارتی پتروشیمی خرم آباد از مبدا ایستگاه راه آهن دورود نیز دوباره از سر گرفته شد.

وی ادامه داد: طی یکسال گذشته در بحث جذب بار و افزایش ظرفیت خطوط فرعی صنعتی توانستیم بار کلینکر شرکت سیمان دورود جذب و به وسیله خطوط ریلی به مقاصد بار ارسال گردد و در این مدت با احداث خط آنتنی در ایستگاه راه آهن مومن آباد حمل و جابجایی مواد و تولیدات کارخانه فروآلیاژ ازنا برای نخستین بار به وسیله ناوگان راه آهن تخلیه و جابجا شد.

مدیرکل راه آهن لرستان اضافه کرد: در راستای افزایش ایمنی و بازسازی نقاط آسیب دیده از سیلاب فروردین 98، از ابتدای سال 99 تمامی پروژه های سیلاب بدون وقفه در حال اجرا بوده و ظرف مدت گذشته چهار پروژه شامل حوضچه های رسوب گیر بین بلاک، دیوار ضامن حفاظتی ، ساحلی و دیوار سیل برگردان به خاتمه رسید.

وی با بیان اینکه مجموعه راه آهن لرستان با تدابیر پیشگیرانه و رعایت ضوابط ایمنی در مقایسه با سال گذشته در حوزه سوانح ریلی 54 درصد کاهش داشته است، گفت: احداث خط سوم و خط تامین ایستگاه قارون به عنوان تنها ایستگاه دوخطه راه آهن لرستان و محور جنوب که پس از 82 سال با هدف برطرف گره ترافیکی ریلی، توسعه خطوط ایستگاهی و همچنین برطرف گلوگاه های ظرفیتی در خردادماه به بهره برداری رسید از برترین اقدامات این اداره کل بوده است.

وی اعلام کرد: همچنین در این ایستگاه به منظور نوسازی سیستم سیگنالینگ، سیستم قدیمی حذف و اعزام و قبول قطارها با سیستم جدید به صورت الکترونیک امکان پذیر شده است.

پیروزفر ادامه داد: بازسازی خطوط 3 و 4 ایستگاه راه آهن دورود از جمله پروژه های زیرساختی این اداره کل در سال 99 بود که پس از هشت دهه انجام شد.

مدیرکل راه آهن لرستان گفت: طی سال 99 جهت بازسازی و نوسازی سیستم روشنایی ایستگاه راه آهن بیشه که از مقاصد گردشگری استان است، برج های نوری فوق کم مصرف نصب و به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: همچنین در راستای صرفه جویی در مصرف سوخت، ارتقای سرعت بازرگانی و همچنین کاهش هزینه ها با برنامه ریزی دقیق و کوشش همکاران ، بهره وری لکوموتیو در مقایسه با سال قبل ، رشد 19 درصدی به مبلغ 330 میلیارد ریال داشته است.

پیروزفر توضیح داد: بیش از 112 هزار مسافر حومه ای و بین شهری به وسیله راه آهن لرستان جابجا شده اند.

راه آهن لرستان فعلی به طول 155 کیلومتر خط اصلی و بیش از28کیلومتر خط صنعتی-تجاری و فرعی مانوری با 11 ایستگاه از ایستگاه مومن آباد آغاز می گردد و تا ایستگاه تنگ هفت ادامه می یابد که در آینده نیز راه آهن در دست ساخت دورود - خرم آباد - پلدختر و ازنا- خمین - اصفهان به آن اضافه کرده خواهد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1667

به "خبرنگاران 182 تن بار از راه آهن لرستان جابجا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 182 تن بار از راه آهن لرستان جابجا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید