روزانه 350 تن پسماند در شهر اراک فراوری می گردد

داود تاجران شامگاه پنجشنبه در حاشیه آیین تجلیل از همیاران بازیافت که با شرکت جمع کثیری از همیاران طبیعت در فرهنگسرای شهر اراک برگزار گردید، در گفت و گو با خبرنگاران گفت: روزانه حدود 350 تن زباله جامد توسط شهروندان در اراک فراوری می گردد که از این میزان 30 درصد زباله خشک و 70 درصد را زباله تر تشکیل می دهد.

روزانه 350 تن پسماند در شهر اراک فراوری می گردد

وی ضمن بیان اینکه زباله خشک مشمول کاغذ، مقوا شیشه، فلزات، نان خشک و... بوده و زباله تر هم پسماندهای آشپزخانه، مواد غذایی، میوه جات و... به شمار می روند اضافه نمود: اگر جداسازی این دو ضایعات، یعنی زباله خشک و تر انجام شود، روزانه به طور میانگین حدود 105 تن زباله خشک جدا سازی و سپس به چرخه صنعت بازیافت وارد می شود.

تاجران گفت: زباله تر را هم می توان در مرکز زباله، با یک عمل آوری و یک دوره تخلیه هوازی به کود گیاهی تبدیل کرد که کود هم به چرخه صنعت و کشاورزی راه می یابد.

وی افزود: اگر این عملیات در چرخه بازیافت به درستی صورت بگیرد، دیگر چیزی به عنوان زائد و غیر قابل استفاده و دور ریختنی نخواهیم داشت. شهردار اراک توضیح داد: در این زمینه کوشش می کنیم در میان مردم فرهنگ سازی شود. البته بیشتر بهره برداری از فرهنگ شود چرا که ایرانیان در ادوار گذشته زباله ها را جدا می کردند و از آن ها استفاده مفید می بردند که باید کوشش کنیم این فرهنگ در کشور مجددا احیا شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "روزانه 350 تن پسماند در شهر اراک فراوری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزانه 350 تن پسماند در شهر اراک فراوری می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید