سِلِستیک کادیلاک؛ قلدر مجلل

به گزارش مجله باهام، محصول جذابی که بعد از مرگ فلیت وود و سیکستی در دهه 70 و 80 میلادی به سبک باشکوه کادیلاک در طراحی وفادار است و نوعی بازگشت به جهت در آن دیده می شود.

سِلِستیک کادیلاک؛ قلدر مجلل

خبرنگاران| سالهاست کادیلاک روح خود را به شیطان فروخته است. گویی این شرکت که زمانی ورای مرسدس بنز به انبوه مشتریان متمول دلخوش بود، حالا فقط در چین اعتبار دارد و حتی در آمریکا پشت سر برند های آلمانی واقع شده است. گوشه نشینی کادیلاک، اما در حال پایان است.

کادیلاک با محصولی باشکوه به نام سلستیک علیه طیف وسیعی از محصولات قیام خواهد کرد. بسیاری از تحلیلگران این حرکت تازه کادیلاک را پاسخی به محصولات اسپورت لوکس و الکتریکی آلمانی ها در بازار تعبیر می کنند. برخی نیز معرفی سلستیک را به عرض اندام جنرال موتورز غول قدیمی صنعت خودرو در برابر تسلا غول نوظهور صنعت این کشور تعبیر کرده اند.

هرچه که باشد، حضور سلستیک را باید غنیمت شمارد. محصول جذابی که بعد از مرگ فلیت وود و سیکستی در دهه 70 و 80 میلادی به سبک باشکوه کادیلاک در طراحی وفادار است و نوعی بازگشت به راستا در آن دیده می شود. کادیلاک که باید آن را به حق سازنده بهترین لیموزین های تاریخ تا پیش از دهه 80 میلادی دانست، مدت هاست در سایه ها گام برمی دارد.

طراحی و تولید دو محصول سلستیک (celestiq) و لیریک (lyric) خروج از سایه رقبای آلمانی و ورود دوباره به میدان است. البته فعلا کادیلاک پروژه سلستیک را چراغ مخفی توسعه می دهد و تنها تصاویری معدود از آن را منتشر ساخته است.

سلستیک را بسیاری به حق نخستین تلاش واقعی این برند برای بازگشت به عصر طلایی خود می دانند. سلستیک که طرحی باوقار، شکیل و مدرن دارد، بی توجه به کش و قوس های بنز و ب. ام؛ و یا زوایای تیز لکسوس و کلاسیک بازی مبهم جنسیس در پی خلق همان معنای همیشگی است که با کادیلاک تجربه می شد: قلدر و مجلل!

موتور 1 مجله مشهور آمریکایی که نخستین تصاویر از این خودرو را منتشر کرده، با اشاره به هیجانی که بابت این کار دارد، نوشته: نمی توانیم شادی خود را از ساخت یک لیموزین سفارشی دست ساز توسط کادیلاک را پنهان کنیم. از آنجا که جنرال موتورز به تازگی از برنامه بلندپروازانه خود برای تولید باتری های فوق پیشرفته سری اولتیمات و نیز سیستم خودران سوپر کروز رونمایی کرده، سلستیک می تواند نمادی برای دنیای تازه لیموزین ها باشد.

مجله موتورترند نیز با انتشار تصویری از این خودرو، لب به تحسین کادیلاک گشوده و به ستایش طراحان آن پرداخته است. البته این مجله ادعا کرده سلستیک با داشتن سیستما خودران سطح 4 کروز و موتور و باتری های پیشرفته، سال 2022 به بازار خواهد آمد.

خبر تاییدنشده نصب موتور 1000 اسبی و باتری هایی با برد 750 کیلومتری روی سلستیک باعث شده تا بسیاری این خودرو را رقیبی جدی برای تسلا مدل اس و یا لوسید ایر بدانند.

اگر یکی از دو طرح موتور 1 یا موتورترند صحت داشته باشد، باید به طراحان کادیلاک آفرین گفت. چرا که بدون افتادن در دام کهنه پرستی، سری بیادماندنی سیکستی بازسازی شده است. البته در باب طراحی بدنه سلستیک نقاط خوشایند بسیار است.

اولین آن ها نحوه طراحی چراغ ها و جلوپنجره خودرو است که یادآور محصولات جاودانه این شرکت بوده و اعتبار یک لیموزین برجسته را در خود دارد. از این مهمتر، اما ستون پهن و پف آلود C خودرو است که در ترکیب با چراغ های نواری عقب یک بخش بسیار مهیج را تشکیل داده است.

البته فعلا باید تا پایان تابستان و رونمایی رسمی از این خودرو صبر کرد و به چشم غیرمسلح تصویر تازه کادیلاک از محصولات لوکس را دید. این خودرو قرار است پرچمدار برترین برند صنعت خودرو آمریکا در حساس ترین عصر باشد. آیا سلستیک کیفیتی همچون مدل جاودانه فلیت وود سیکستی را ارائه خواهد کرد؟

منبع: فرادید
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1520

به "سِلِستیک کادیلاک؛ قلدر مجلل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سِلِستیک کادیلاک؛ قلدر مجلل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید