نرخ تورم منطقه یورو از سطح هدفگذاری گردیده گذشت

به گزارش مجله باهام، تا انتها ماه ژوئیه نرخ تورم سالانه نوزده کشور عضو منطقه یورو به 2.2 درصد رسید.

نرخ تورم منطقه یورو از سطح هدفگذاری گردیده گذشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، این افزایش در مقایسه با تورم 1.3 درصدی مدت مشابه سال گذشته افزایش چشمگیری محسوب می گردد. در مقایسه با ماه ژوئن، تورم سالانه در 9 کشور کاهش یافته و در 6 کشور ثابت مانده است.

بیشترین نرخ تورم مربوط به انرژی و خدمات بوده است. کمترین نرخ تورم در یونان با 0.8 درصد مشاهده گردیده است و پس از این کشور، دانمارک با 0.9 درصد و ایرلند با یک درصد قرار دارند. بیشترین تورم مربوط به رومانی با تورم 4.3 درصدی بوده است و پس از این کشور، بلغارستان با تورم 3.6 درصدی و مجارستان با تورم 3 و 4 درصدی و استونی با تورم 3.3 درصدی قرار دارند.

تورم سالانه در آلمان، بزرگ ترین اقتصاد منطقه یورو برابر با 2.1 درصد بوده است. در فرانسه که دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو است تورم 2.6 درصد و در ایتالیا 1.9 درصد بوده است. در ماه ژوئیه تورم منطقه یورو و اتحادیه اروپا منفی و به ترتیب منفی 0.3 درصد و منفی 0.2 درصد به ثبت رسیده است.

هم چنین در بین کشورهای غیرعضو منطقه یورو و اتحادیه اروپا، نرخ تورم دوازده ماه منتهی به ژوئیه در نروژ 3.5 درصد، در سوئیس 1.2 درصد و در ایسلند 1.9 درصد به ثبت رسیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 مهر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 15

به "نرخ تورم منطقه یورو از سطح هدفگذاری گردیده گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ تورم منطقه یورو از سطح هدفگذاری گردیده گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید