نفتکش های ونزوئلا با 7 میلیون بشکه روی آب سرگردانند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، طبق داده هایی از تاجران، شرکت های کشتی رانی و رفینیتیو ایکون، نفتکش هایی که حدود 7 میلیون بشکه نفت ونزوئلا را با خود حمل می کردند، در خلیج مکزیک سرگردان شده اند. این در حالیست که بعضی از این نفتکش ها محموله های خود را قبل از دور جدید تحریم های آمریکا خریداری نموده اند و بقیه محموله های نفتی هم خریدارانی دارند که نمی دانند باید به چه کسی پول پرداخت نمایند.

نفتکش های ونزوئلا با 7 میلیون بشکه روی آب سرگردانند

تحریم های هفته گذشته آمریکا بر ضد بخش نفتی ونزوئلا، با هدف افزایش فشار بر روی رییس جمهور نیکولاس مادورو صورت گرفته است. این تحریم ها با قطع کردن صادرات نفت به آمریکا، سعی دارند اصلی ترین منبع درآمد ونزوئلا را از بین ببرند.

هدف تحریم ها جلوگیری از پرداخت پول توسط پالایشگاه های آمریکایی به حساب های بانکی شرکت ملی نفت ونزوئلا است، که توسط مادورو کنترل می گردد. یکی از دلایلی که تعداد زیادی از نفتکش ها در سواحل ونزوئلا در حالتی سرگردان منتظر هستند این است که تکلیف پرداخت ها معین نیست. آمریکا روزانه 500 هزار بشکه نفت از ونزوئلا خریداری می کرد.

تحریم های آمریکا خریداران نفت ونزوئلا را ملزم نموده است که پرداخت های خود را به حساب های سپرده مشمول بریزند که هنوز برای این کار ایجاد نشده اند. این صندوق های سپرده توسط رییس کنگره ونزوئلا، خوآن گوایدو، کنترل می شوند، که حالا توسط ایالات متحده، اتحادیه اروپا و چندین کشور آمریکای لاتین، به عنوان رهبر ونزوئلا شناخته شده است.

این هفته بیش از 12 نفتکش در خلیج مکزیک یا آب های ونزوئلا پهلو گرفته اند و منتظر معین تکلیف در خصوص نحوه پرداخت ها و نحوه تحویل نفت از سوی خریداران هستند.

برخی تاجران می گویند خریداران، این نفتکش ها را به عنوان انبارهای ذخیره شناوری به کار گرفته اند تا قبل از تحریم ها از فروش نفت شرکت ملی نفت ونزوئلا در بازار آزاد، بهره ببرند. برخی از این نفتکش ها هم در اختیار شرکت های تجاری ای هستند که در حال حاضر به دنبال پالایشگاه هایی می گردند که حاضر باشند با توجه به مشکلاتی که تحریم ها برای پرداخت به وجود خواهد آورد، این نفت را خریداری نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 19 خرداد 1398 شناسه مطلب: 150

به "نفتکش های ونزوئلا با 7 میلیون بشکه روی آب سرگردانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفتکش های ونزوئلا با 7 میلیون بشکه روی آب سرگردانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید