ویژگی مشترک آپارتمان های تا 2 میلیارد تومان در تهران

به گزارش مجله باهام، خرید مسکن با حداقل بودجه در بازار فعلی کاری سخت است و خانه اولی ها یا سرمایه گذاران غیرحرفه ای بازار مسکن که قصد دارند با بودجه ای تا حدود 2 میلیارد تومان خرید نمایند، گزینه های ایده آل و مطلوب زیادی پیش رو ندارند.

ویژگی مشترک آپارتمان های تا 2 میلیارد تومان در تهران

به گزارش دنیای اقتصاد، آنالیز فایل های موجود در محدوده قیمتی تا 2 میلیارد تومان نشان می دهد اغلب این آپارتمان ها سن بنای بیش از 15 سال دارند و حتی تعداد زیادی از آنها 30 سال ساخت به بالا و رسما کلنگی است. فعالان بازار مسکن مرکز این روزها بیشتر از هر زمان دیگری به معامله واحدهای قدیمی ساز روی آورده اند که بخشی از این موضوع با محدودیت بودجه آنها ارتباط دارد و بخش دیگر مربوط به کمبود عرضه آپارتمان های نوساز و تازه ساز است. حتی سرمایه گذاران ملکی که مساله محدودیت بودجه برای آنها چندان مطرح نیست، بین گزینه های میانسال و کهنسال ترجیح می دهند آپارتمان های قدیمی تر اما سر پا را خریداری نمایند چراکه معتقدند این واحدها به اصطلاح به قیمت رسیده هستند.

اما واقعیت این است که هر واحد سالخورده ای نمی تواند گزینه ای ایده آل برای معامله باشد. چه خریداران مصرفی و چه خریداران سرمایه ای، واحدهای سرپا در ساختمان هایی را که نظم نسبی دارند و فرسودگی مشاعات آنها آزاردهنده نیست برای معامله انتخاب می نمایند. در این بین بعضی از خریداران مصرفی نیز ترجیح می دهند واحدهای کلنگی را معامله و سپس به سلیقه خود بازسازی نمایند اما با توجه به شرایط تورمی و احتمال افزایش هزینه بازسازی نسبت به بودجه مورد نظر آنها، تعداد این افراد در بازار فعلی بسیار کم است. به این ترتیب متقاضیان خرید مسکن تا 2 میلیارد تومان باید گزینه های موجود را از این حیث بالا و پایین نمایند و سپس تصمیم بگیرند.

منبع: فرارو
انتشار: 25 دی 1401 بروزرسانی: 25 دی 1401 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 2300

به "ویژگی مشترک آپارتمان های تا 2 میلیارد تومان در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویژگی مشترک آپارتمان های تا 2 میلیارد تومان در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید