چهره نیکوکار دنیا فناوری درگذشت ، خاتمه زندگی 65 ساله بنیانگذار مایکروسافت

به گزارش مجله باهام، پال الن یکی از چهره های سرشناس دنیا فناوری درگذشت. او بنیانگذار مایکروسافت بود، گرچه اغلب افراد در سراسر دنیا بیل گیتس را به عنوان تنها بنیانگذار مایکروسافت می شناسند، اما پال آلن درست به اندازه بیل گیتس در بنیان نهادن مایکروسافت نقش داشت.

چهره نیکوکار دنیا فناوری درگذشت ، خاتمه زندگی 65 ساله بنیانگذار مایکروسافت

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، پال آلن در سال 1975 با بیل گیتس، همکلاسی دبیرستانی خود، غول نرم افزار آینده را تاسیس کرد.

وی که از سال 2009 با سرطان پیشرفته خون دست و پنجه نرم می کرد و بارها با این بیماری مبارزه نموده بود انتها امروز دار فانی را وداع گفت.گرچه مرحله نخست بیماری او دهه 1980 تشخیص داده شد. اوایل ماه جاری و پیش از این اتفاق الن در قالب یک پست وبلاگی از تمامی افرادی که در جریان اوج گیری بیماری کنارش حضور داشتند تشکر کرد. وی نوشت:من از حمایت خانواده و دوستانم تشکر می کنم. تا کنون بارها از حمایت هرفردی که در تیم درمانی من شرکت داشته تشکر و قدردانی نموده ام و سپاسگذارم که در این چالش من را تنها نگذاشته و یاری کردند با آن مبارزه کنم.

بیل گیتس در بیانیه ای در خصوص مرگ الن گفت: با درگذشت یکی از قدیمی ترین و عزیزترین دوستانم، احساس شکست و غم شدیدی دارم. از همان روزهای اول که با یکدیگر همکلاسی بودیم، احساس همفکری داشتیم و ایده تاسیس مایکروسافت به سرعت در ذهن ما شکل گرفت. بعدها همکاری ما در پروژه های انسان دوستانه گسترش یافت و در طول همه این سال ها پال یک شریک نازنین و دوست داشتنی بود.

اما پال مثل گیتس اهل حساب و کتاب و سرمایه گذاری نبود او به شدت دلسوز و مهربان بود و نیمه دوم زندگی خود را وقف بهبود زندگی مردم و تقویت زندگی اجتماعی در سیاتل و سپس سراسر دنیا کرد.

الن مایکروسافت را در سال 1982 پس از تشخیص بیماری خود ترک کرد، البته مرحله اول بیماری او پس از چندین ماه پرتودرمانی به طور کامل بهبود یافت. گرچه در بازه های زمانی مختلف مجددا عود می کرد. الن یکی از ثروتمندترین مردان دنیا بود و در حیطه های مختلفی مثل فوتبال و بسکتبال حرفه ای نیز سرمایه گذاری نموده است. اما عمده سرمایه گذاری وی در فعالیت های بشردوستانه معطوف است.

شاید برایتان جالب باشد بدانید این اواخر میانه الن با گیتس شکرآب بود. چرا که وی پس از خروج از مایکروسافت، کتاب 2011 Idea Man را منتشر کرد و در بخش هایی از این کتاب ادعا کرد که گیتس و مدیر عامل بعدی شرکت مایکروسافت بارها و بارها به دنبال راه هایی برای به دست آوردن سهم مالکیت وی بوده اند، حتی زمانی که الن با سرطان مبارزه می کرد.

*رویا پاک سرشت

منبع: انتخاب
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 30 بهمن 1397 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 73

به "چهره نیکوکار دنیا فناوری درگذشت ، خاتمه زندگی 65 ساله بنیانگذار مایکروسافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهره نیکوکار دنیا فناوری درگذشت ، خاتمه زندگی 65 ساله بنیانگذار مایکروسافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید