کشف لاشه کشتی گمشده

به گزارش مجله باهام، بقایای یک کشتی که قدمت آن به اواخر 1800 میلادی می رسد و مدت ها گمشده بود، خاتمه در اعماق دریاچه میشیگان واقع در ایالات متحده آمریکا کشف شد.

کشف لاشه کشتی گمشده

انجمن تاریخ ویسکانسین (WHS) خاطرنشان کرد که اوایل امسال میلادی گروهی از کاوشگران به همراه دو مورخ موقعیت مکانی کشتی ترینیداد (Trinidad) را در عمق 82 متری آب های ویسکانسین پیدا کردند.

دو مورخ به نام های برندون بایلود و باب جک موقعیت این لاشه کشتی را در پانزدهم جولای و پس از دو سال جست وجو با استفاده از نوعی دستگاه زیردریایی کشف کردند.

براساس بیانیه انجمن تاریخ ویسکانسین، این کشتی که مجهز به دو یا تعداد بیشتری دکل بوده است، در سال 1867 میلادی در نیویورک ساخته شد تا برای تجارت حبوبات در دریاچه های بزرگ، یعنی بین میلواکی، شیکاگو، بوفالو و ازویگو مورد استفاده قرار بگیرد. این کشتی زغال سنگ یا آهن از نیویورک حمل می کرد و با حبوبات از استان های غرب میانه آمریکا بازمی گشت.

ترینیداد در آخرین سفر خود در 11 می 1881 با محموله ای از زغال سنگ از پورت هورون به شیکاگو راهی شد. در نقطه ای از مسیر بود که کم کم آب به درون کشتی نفوذ کرد. بر اساس بیانیه (WHS)، از آنجایی که نشت یک اتفاق غیرمعمول نبود، ترینیداد مسیر خود را ادامه داد تا اینکه به طور ناگهانی و شدید به زیر آب رفت و آغاز به غرق شدن کرد.

ناخدای کشتی و خدمه آن پیروز شدند از کشتی فرار نمایند و خود را به الگوما برسانند.

بایلود در مقاله ای که برای شیبرک ورلد نوشت، به این نکته اشاره نمود که نخستین بار حدود 20 سال پیش و زمانی که مشغول جمع آوری بانک اطلاعاتی درباره تمام کشتی های غرق شده در آب های ویسکانسین بود به کشتی غرق شده ترینیداد علاقه مند شد.

کشتی ترینیداد برای بایلود یک گزینه عالی برای کاوش بود، چراکه خدمه آن محل غرق شدن کشتی را با جزئیات شرح داده بودند.

بایلود و جک پس از خلق یک نقشه سه بعدی از کف دریاچه، نخستین تصاویر لاشه این کشتی را مشاهده کردند.

در لاشه این کشتی، لوازم شخصی خدمه، ظروف، لنگر، زنگوله و سایر آثار تاریخی نیز کشف شد.

منبع: گردشبان
انتشار: 12 شهریور 1402 بروزرسانی: 12 شهریور 1402 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 2393

به "کشف لاشه کشتی گمشده" امتیاز دهید

1 کاربر به "کشف لاشه کشتی گمشده" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف لاشه کشتی گمشده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید