گزارشی از وحشتناک ترین جنایات ابوبکر البغدادی

به گزارش مجله باهام، ابوبکر البغدادی از زمان ظهور داعش٬ جنایت های متعدد و وحشتناکی در سراسر دنیا به ویژه سوریه و عراق مرتکب شد.

گزارشی از وحشتناک ترین جنایات ابوبکر البغدادی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از المیادین با شنیدن خبر به هلاکت رسیدن ابوبکر البغدادی سرنموده گروه تکفیری داعش٬ صحنه های جنایت های وی در عراق و سوریه و یمن و سایر کشورهای دنیا یادآوری شد.

هم زمان با سیطره داعش بر استان موصل عراق در سال 2014 وحشی گری های آن نیز آغاز شد. این گروه تکفیری در آن موقع آغاز به انتشار تصاویری از کشتار هزاران دانشجوی دانشکده نیروی هوایی در پایگاه هوایی اسپایکر در تکریت و سربریدن ها و اعدام های دسته جمعی و دفن اجساد در دجله و یا در قبرهای دسته جمعی کرد.

15 قتل عام در قبیله شعیطات در حومه دیرالزور که تعداد قربانیان آن به صدها نفر می رسید از جمله جنایت های وحشتناک بود که در آن٬ عناصر تکفیری داعش٬ صدها نفر از جوانان این قبیله را به بیابان برده و آنها را به شکل دسته جمعی اعدام کردند.

جنایت های داعش در موصل متوقف نشده و با ارعاب مسیحیان این شهر و تصرف اموال و عبادت گاه های آنها و آواره کردن حدود 4 هزار خانواده مسیحی ادامه یافت که این حجم از آوارگی از زمان مهاجرت مسیحیان به عراق بی سابقه بود.

پس از مسیحیان موصل نوبت به ایزدی ها رسید که به کوه های سنجار آواره شده و زنان آنها را برای فروش به بازارهای نینوا ببرند. قابل توجه است که زنان ایزدی داستان های وحشتناکی از زمان اسارت خود در دست عناصر داعشی تعریف می نمایند.

تجاوزات علنی و غیرانسانی داعش با اقدام عناصر تکفیری آن در تجاوز به زنان عراقی که تعداد آنها معلوم نیست در کنار به خدمت دریافت هزاران کودک زیر 13 سال و آموزش آنها٬ کامل شد.

این گروه تکفیری کشتارهای ناشناخته و بی سابقه ای در تاریخ بشریت ترتیب داده و ابزار جدیدی برای شکنجه و اعدام به کار برده است. سربریدن٬ معروف ترین روش داعشی ها است تاجایی که شعار ما آمده ایم تا سر ببریم را سر داده و ویدئوهای زیادی از این اقدامات خود منتشر نموده اند که از جمله شاخصترین آنها بریدن سر مصریان ربوده شده در لیبی است.

سوزاندن نیز یکی دیگر از روش های متعدد داعشی ها است که در اجرای آن تبحر زیادی دارند. قابل توجه است که اولین و شاخصترین مورد این روش وحشتناک٬ سوزاندن یک خلبان اردنی به نام معاذ الکساسبه بود که خانواده وی پس از سقوط هواپیمای او در دسامبر 2014 در سوریه٬ به اسارت داعش درآمد. همچنین عناصر تکفیری داعش٬ یک خلیان سوری به نام عزام عید را نیز سوزانده و صحنه های این جنایت غیرانسانی خود را به مدت 58 دقیقه منتشر کردند.

کشتار با پرتاب نماینده های موشکی روش دیگر داعشی ها در کشتار قربانیان بود؛ به گونه ای که آنها را در یک خودرو قرار داده و پرتابه های موشکی را به سمت آنها پرتاب می کردند. گفتنی است که این روش٬ با منفجر کردن که توسط مواد منفجره صورت می گیرد فرق دارد. همچنین از جمله عملیات های شاخص انفجاری آنها به این ترتیب بود که گردن های گروهی از گروگان ها را به یک سیم انفجاری بسته و پس از انفجار٬ سرهای آنان در یک لحظه پرتاب می شد.

همچنین اعدام با غرق کردن نیز یکی از روش هایی بود که داعش برای ترساندن دشمنان خود از آن استفاده می کرد. غرق کردن قربانیان به این صورت بود که گروهی از گروگان ها را وارد قفس نموده و سپس آنها را در استخر می انداخت؛ مانند اتفاقی که برای گروهی از قربانیان در عراق افتاد.

داعشی ها عملیات های تروریستی خود را در حومه رقه با شلیک مستقیم گلوله به قلب مردم انجام می دادند.

باید اشاره کنیم که جنایت های غیرانسانی داعش تنها منحصر به سوریه و عراق نمی گردد؛ بلکه عناصر آن٬ عملیات های تروریستی زیادی در کشورهای مختلف دنیا ترتیب می دادند. از جمله شاخصترین این عملیات ها٬ انفجار دو هتل در روزعید پاک درسریلانکا بود که منجر به کشته شدن 320 نفر شد. علاوه بر این داعشی ها چندین عملیات تروریستی در شهرهای اروپایی ترتیب دادند که معروف ترین آن عملیات های پی در پی در فرانسه بود.

تجاوزات رسوانماینده داعش ضد بشریت تنها محدود به کشتار و اسیرکردن نبود؛ بلکه یک خطر جدی برای میراث فرهنگی منطقه به وجود آورد. به همین دلیل باید اشاره کنیم که پس از اشغال عراق توسط آمریکایی ها و سرقت از موزه های این کشور٬ عناصر تکفیری داعش به تندیس ها و بناهای مذهبی و گورستان های موصل حمله نموده و تعداد قابل توجهی از مراکز باستانی را ویران کردند. داعشی ها حرم های ایزدی ها در غرب موصل و حرم یونس پیامبر و شیث پیامبر در موصل را نیز بمباران کردند.

در سوریه نیز٬ عناصر تکفیری داعش٬ بخشی از صحنه نمایش تئاتر روم باستان را در شهر تدمر تخریب کردند که سازمان یونسکو آن را خسارت بزرگی برای ملت سوریه و تمام بشریت دانست. گفتنی است که این عملیات تنها چند ساعت پس از رسیدن گزارش یونسکو مبنی بر یک کشتار در این تئاتر انجام شد.

اما بیشترین خسارت٬ طبق گزارش های یونسکو به شهر باستانی حلب که در فهرست اماکن باستانی دنیا است وارد شد. علاوه بر این تخریب مسجد جامع اموی و سایر اماکن تاریخی نیز از جمله وحشی گری های داعش ضد بناهای ارزشمند است.

در سرانجام شایان ذکر است که هدف گروه تکفیری داعش تهی کردن مردم از گذشته و آینده خود بود؛ اما قاتل کشته شد و البغدادی و گروهش تبدیل به گذشته ای شدند که هیچ کس علاقه ای به بازگشت آن ندارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 597

به "گزارشی از وحشتناک ترین جنایات ابوبکر البغدادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارشی از وحشتناک ترین جنایات ابوبکر البغدادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید